Український тиждень № 9 (537) від 1 березня, 2018

Зміст номеру:
З початку 2018 року на фронті відносно спокійно. Інтенсивність обстрілів зменшилася, хоча українська армія все ще зазнає втрат.
Денис Казанський
Суспільство
Тепер я точно знаю найкращий спосіб дивитися прес-конфе­­ренцію президента. В «Арсеналі» гамірно й не дуже затишно, по телебаченню зруч­­но, але то вчорашній день, а от онлайн-трансляція — це вже цікавіше. Бо крім власне картинки із заходу бачиш ще й потік коментарів до відео.
Дмитро Крапивенко
Авторські колонки
Як у парламенті накопичуються непотрібні законопроекти, хто їх продукує і чи є шанс розірвати замкнене коло
Роман Малко
Політика
Нещодавно міжнародні організації опублікували відразу два рейтинги країн за ознаками поширення корупції та доступу до правосуддя. Які місця посідає Україна, чи відбувається прогрес у цих сферах і що на це впливає
Андрій Голуб
Суспільство
Тиждень обговорив перспективи розширення Аль­янсу, особливості планів України та вплив політики на безпекову складову блоку з головою Місії України при НАТО Вадимом Пристайком.
Юрій Лапаєв
Політика
Наскільки поширена бідність в Україні, чим вона загрожує і чи є шанси її подолати?
Максим Віхров
Суспільство
Сумнівів немає: Росія втручалася в президентські вибори в Сполучених Штатах 2016 року не лише з допомогою окремих авантюристів, а й масовано, технологічно, різноманітно, із залученням неосяжних ресурсів.
Юрій Макаров
Авторські колонки
Чи є кіберзагрози для майбутніх виборів в Україні, і як протидіяти їм
Юрій Лапаєв
Суспільство
Як Путін втручається в життя західних демократій, і чому Захід реагує недостатньо
The Economist
Світ
Дії Росії напередодні та під час виборчих кампаній у ключових країнах Заходу змушують останніх вкотре переосмислювати свою кібербезпеку
Ольга Ворожбит
Світ
У відповідь на маневри агентів російського впливу під час президентських виборів французи вирішили захистити свій інформаційний простір одразу на двох рівнях: юридичному та військовому
Алла Лазарева
Світ
Чому, попри лише третю в історії зимового спорту незалежної України золоту олімпійську нагороду, підстав для оптимізму вкрай мало
Іван Вербицький
Суспільство
Які зміни в політиці й традиціях Британії можливі за нового монарха
Майкл Бініон
Світ
У разі виникнення досить серйозної загрози та конкретної проблеми НАТО захищатиме своїх членів з усіх сил. Та що як Альянсу доведеться прий­мати рішення поспіхом за непевних обставин? Тоді реагування може бути повільним або недієвим. Треба подбати про інші варіанти, зокрема засоби стримування силами країн, які готові швидко застосовувати свій потенціал, виявити рішучість і гнучкість.
Едвард Лукас
Авторські колонки
В історії Чеської Республіки дуже багато доленосних вісімок.
Ярослав Пешек
Авторські колонки
Китайські міста змагаються за іноземних бізнесменів, пропонуючи гроші, офіси, логістичні послуги та навіть меблі
The Economist
Світ
Минули ті дні, коли чорний прапор тріпотів над третиною Іраку й над майже половиною Сирії. Розгромлена на полі бою «Ісламська держава» втратила близько 98% свого самопроголошеного «халіфату».
The Economist
Світ
Часом стається якась серія несподіваних подарунків долі, за які не знаєш, кому дякувати. Не розумієш, про що Всесвіт хоче з тобою поговорити, на що тебе випробовує.
Богдан Логвиненко
Авторські колонки
Одне з чи не вирішальних питань, пов’язаних із домодерними формами культури, можна сформулювати так: чи існувала й наскільки була розвиненою популярна культура в доіндустріальну добу?
Тарас Лютий
Авторські колонки
2 березня 1919-го політичний провід Польщі ухвалив рішення полонізації та колонізації Волині
Святослав Липовецький
Історія
Симон Петлюра в зіставленні з Юзефом Пілсудським і Карлом Ґуставом Маннергеймом
Станіслав Кульчицький
Історія
Про виклики й шанси, які постають перед українською культурою в умовах децентралізації
Ганна Трегуб
Культура
Із 3 березня в Національному художньому музеї України експонуватиметься виставка «Археологія автострад. Розкопки під час масштабного будівництва доріг біля Кракова», яка триватиме до 22 квітня.
Олег Осаульчук
Авторські колонки
Головна нагорода Берлінале-2018 стала сенсацією
Катерина Барабаш
Культура
Вона, сміючись, каже, що спізнюється, але вже біжить. Я вимикаю телефон й із сумом дивлюся на тротуар, яким вона повинна «бігти».
Єлизавета Гончарова
Суспільство
Захотілося нарешті відчути свою належність до середнього класу: пам’ятаєте, один колишній політик нещодавно запевнив, що українському середньому класу доступні чорний кав’яр, відпочинок на Сейшелах/Мальдівах/Бермудах і… щось іще, уже й не пригадаю. Кав’яру я в «Сільпо» не знайшов, Мальдіви все ще не по кишені, але от запропонували мені на тест-драйв Toyota Land Cruiser 200, модифіковану, преміальну. І я вирішив: нарешті знатиму, що вони відчувають. Вони в сенсі середній клас.
Юрій Макаров
Авто
Нарис до есе про модернізацію, модернізаційну пастку, множину сучасностей, інтелектуальну вірогідність та інші нісенітниці
ОНУХ
Авторські колонки