Український тиждень № 8 (536) від 22 лютого, 2018

Зміст номеру:
На презентації Меморіалу Героям Небесної сотні президент сказав фразу, змісту якої не заперечиш: «Ми маємо остаточно відійти від Радянського Союзу, від радянських традицій».
Дмитро Крапивенко
Політика
Я добре розумію, що таке узагальнення. Це умоглядна спекуляція (звісно, у філософському сенсі). Будь-яка абстракція уже спрощення, і використання слова «вони» без чіткого визначення меж об’єкта демонструє безпорадність, коли стикаєшся з конкретним «він» чи «вона».
Юрій Макаров
Авторські колонки
Тиждень обговорив із міністром фінансів України Олександром Данилюком реформу Державної фіскальної служби (ДФС) та передумови економічного розвитку.
Любомир Шавалюк
Економіка
У найближчі пленарні тижні кількарічна епопея з оновленням Центральної виборчої комісії та поверненням її в легітимну площину може закінчитися хепі-ендом.
Роман Малко
Політика
До офіційного старту парламентських і президентських виборів ще далеко. Однак боротьба вже розпочалася, а очевидних фаворитів насправді ще немає.
Андрій Голуб
Політика
Що можуть зробити влада та опозиція, аби наростити рейтинги та мобілізувати електорат
Максим Віхров
Політика
«Невизначений електорат» — ласий шматок для непарламентських партій. Утім, жодна з них не має великих шансів відтягнути на себе значну його частину
Денис Казанський
Політика
Чим загрожує країні обрання клаптикового парламенту, який не представлятиме інтересів більшості суспільства
Олександр Крамар
Політика
Чи є в переселенців можливість впливати на життя, навіть якщо вони позбавлені права вибору місцевої влади
Єлизавета Гончарова
Суспільство
Чи може онлайн-реєстрація замінити систему, успадковану з радянського інституту прописки
Ганна Чабарай
Суспільство
У чому специфіка співпраці України та Білорусі у військово-промисловій сфері
Сяргєй Пульша
Світ
Сині бейджики, які гарантують вільний вхід на Мюнхенську конференцію з питань безпеки, — річ серйозна.
Едвард Лукас
Авторські колонки
Плановане будівництво «Північного потоку-2» посідає центральне місце в німецьких дебатах про відносини з Росією.
Ріхард Герцінґер
Авторські колонки
Через ізраїльсько-іранське протистояння в Сирії Росія дедалі більше заплутується в розставлених нею самою тенетах
The Economist
Світ
Молоді японці, хоч як це дивно, задоволені життям, але не тоді, коли замислюються про майбутнє
The Economist
Світ
Головний інструмент журналіста — інформація й емоція. Тому псевдожурналіста виявити легко, адже його інструментарій — дезінформація та істерика. Чим послуговується колумніст? Тим самим, але це вже авторська інформація й особиста емоція, яка може не збігатися із суспільними настроями, адже частіше їх випереджає, бо «позирає в глиб» (Василь Стус).
Максим Нестелєєв
Авторські колонки
Коли стежиш за дописами відомих і не надто відомих колумністів, то вряди-годи помічаєш, як у них трапляються колонки, де вони підходять до якоїсь межі й далі міркують над тим, про що, власне, далі писати. Яку тему обрати наступною? З якого приводу необхідно висловлюватися?
Тарас Лютий
Авторські колонки
100 років тому Кубань зробила спробу стати частиною України
Ярослав Тинченко
Історія
Про брендинг і менеджмент у культурі
Юрій Андрієвич
Культура
Бельгійський дипломат українського походження в інтерв’ю Тижню розповів про важливі нефінансові елементи провадження культурної дипломатії за кордоном, складові м’якої сили та джаз як ефективний провідник західної культури у світі.
Ганна Трегуб
Культура
Під час Революції гідності він відкрив курси самозахисту для журналістів та активістів. Коли почалася війна, поїхав до Криму й допомагав там заблокованим українським військовим, став одним із засновників волонтерської організації «Народний тил», а в серпні 2014 року й сам пішов добровольцем на фронт.
Валерія Бурлакова
Суспільство
Скільки пам’ятаю, мій батько ходив у взутті, виготовленому на замовлення. Шили його відомі майстри, але взуття в батька було не дуже багато: на зиму черевики з хут­ром, на літо туфлі з пробитими в м’якій шкірі дірочками, а на міжсезоння елегантні чорні штиблети й, очевидна річ, елегантні туфлі до костюма, у яких, зрештою, ходив найчастіше.
ОНУХ
Авторські колонки