Український тиждень № 7 (535) від 15 лютого, 2018

Зміст номеру:
Розслідування злочинів, скоєних під час Революції гідності, тривають четвертий рік. Частина з них із перемінним успіхом слухається в судах, частина призупинена через розшук фігурантів.
Станіслав Козлюк
Політика
Зізнаймося собі відверто: Україна потрапила в пастку. Підміна порядку денного в проблемній країні, сили якої до того ж іще підточені війною, ворожою пропагандою й загальною розгубленістю, може дорого нам обійтися.
Юрій Макаров
Авторські колонки
Якими цифрами оперують Ігор Тенюх і Володимир Замана
Ярослав Тинченко
Політика
Які настрої панують у штабах провідних політсил
Ігор Короленко
Політика
Які галузі нарощують кількість робочих місць в Україні на тлі їх загального зменшення
Олександр Крамар
Економіка
В уряді знову анонсують підвищення «соцстандартів» і сподіваються, що 2018-го вони нарешті випередять інфляцію.
Максим Віхров
Економіка
Брюссель, Берлін, Тель-Авів, Київ — кількість столиць, із яких лунають голоси невдоволення політикою нинішнього польського уряду, невпинно зростає.
Ольга Ворожбит
Світ
Свого часу, у середині 1980-х, простий посполитий, що мешкав на неозорих теренах Радянського Союзу, з гіркотою сміявся з жартів Міхаіла Жванєцкого про труднощі працівників радянської кіноіндустрії.
Віталій Михайловський
Авторські колонки
Тиждень поспілкувався з польським журналістом Томашем Пйонтеком про його книжку-бестселер «Мацеревич і його таємниці» та те, як російська мафія й спецслужби можуть впливати на польську політику.
Ольга Ворожбит
Світ
Тиждень поспілкувався з депутатом Сейму, колишнім мером Варшави і міністром економіки Польщі, про нинішні тенденції у польському суспільстві, економіку та історію в політиці чинної влади, причини її популярності серед виборців та взаємини з сусідами.
Анна Корбут
Світ
Чому досі не припинено будівництво російського газопроводу «Північний потік-2»
Юрій Лапаєв
Економіка
Чи вдасться Туреччині розв’язати всі суперечності зі своїми союзниками та ворогами
Майкл Бініон
Світ
У що вірить Владімір Путін? Якщо відповісти коротко й делікатно: мало в що. Розмови про політичні ідеї кремлівської клептократії лише відвертають увагу від того, що відбувається насправді: розграбування країни.
Едвард Лукас
Авторські колонки
Провідні партії Німеччини уклали угоду про коаліцію. Та члени СДП ще мають її ухвалити
The Economist
Світ
Маск намагається змінити більш ніж один світ, що може стати причиною невдачі
The Economist
Світ
Французький соціолог та урбаніст в інтерв’ю Тижню розповів про вразливість великих міст, тероризм як один із їхніх витворів і трансформації, яких людина зазнає в урбаністичному просторі.
Ганна Трегуб
Світ
Днями чоловік моєї подруги, гуляючи з дитиною, знайшов на будці Укртелекому гранату. Вона лежала в повному доступі для всіх майже в центрі Бахмута, що приблизно за 10 км від лінії фронту, у країні, яка міститься в серці Європи. Поліція, яку викликав чоловік, спершу не могла повірити, що це вибуховий пристрій: де він міг узятися просто посеред міста?
Єлизавета Гончарова
Авторські колонки
Творення міфів становить вагому частку підсвідомого потягу до символічного освоєння світу, а тим паче в часи кризи сакрального.
Тарас Лютий
Авторські колонки
Історію Київської Русі більшість наших співгромадян зазвичай пробігає очима класі в сьомому середньої школи. Взагалі вивчення історії дуже суперечливий процес. Можна подумати: що давніша історія, то легша вона для розуміння, а ось уже заплутана сучасність начебто доступна тільки більш зрілому учневі. Певна логіка в цьому, звісно, є, тож процес опанування минулого сам по собі також залишається історичним.
Михайло Якубович
Історія
Чи можливо створити життєпис видатної людини поза канонами «іконопису» та некролога
Богдана Романцова
Культура
Ранок понеділка на Новому базарі в Одесі. Між торговими рядами, забитими овочами, молоком, олією та іншими необхідними в кожному господарстві речами, ходять покупці.
Станіслав Козлюк
Суспільство
У ніч на 31 січня вперше за 152 роки збіглися три місячні феномени: Супермісяць, Синій Місяць і Червоний Місяць. Вкрай рідкісне місячне видовище.
ОНУХ
Авторські колонки