Український тиждень № 6 (534) від 8 лютого, 2018

Зміст номеру:
Епопея з оновленням ЦВК, що триває вже кілька років, має шанси незабаром завершитися. Принаймні внесення президентом подання зі списком кандидатів натякає на розблокування процесу. А отже, з’являється надія, що вже до кінця місяця нелегітимна ЦВК стане легітимною.
Роман Малко
Політика
Польський політикум організував черговий скандал, ухваливши закон про Інститут національної пам’яті Польщі, у якому, зокрема, передбачено кримінальну відповідальність за «заперечення злочинів українських націоналістів проти поляків», заборонено «бандерівську ідеологію» тощо.
Ігор Лосєв
Авторські колонки
Тиждень поспілкувався із заступником голови Ради НБУ, почесним президентом Київської школи економіки Тимофієм Миловановим про монетарну політику, середньострокові ризики, фундаментальні проблеми економіки України, а також про значення довіри та відновлення справедливості для економічного розвитку.
Любомир Шавалюк
Економіка
Чому українцям варто подаватися на європейські гранти й навчатися в ЄС
Ганна Чабарай
Суспільство
Тиждень продовжує публікацію матеріалу про значення закону про деокупацію
Володимир Василенко
Історія
Можливо, якби я був одним із них, то сприймав би ці повідомлення легше. Ні, звісно, не легше — інакше. Якби в моєму житті був хоча б один день у бліндажі, під обстрілом, у камуфляжі, який не захищає ані від холоду, ані від дощу, ані від спеки, якщо ти в ньому більш як дві години, тим паче від куль та осколків…
Юрій Макаров
Авторські колонки
Хто сьогодні протистоїть нашій армії на Донбасі
Юрій Лапаєв
Суспільство
Настрої на окупованому Донбасі — тема нескінченних дискусій. Соціологи працювати в ОРДіЛО не можуть, а тому більшість коментаторів вправляються в мистецтві wishful thinking. «Там усі сєпари! Як нам жити в одній країні!?» — лементують одні, накручуючи себе і, що найгірше, публіку.
Максим Віхров
Авторські колонки
Щоб дізнатися, які офіційні докази присутності російських військових має Україна й що саме вони допоможуть встановити, Тиждень зустрівся із заступником міністра юстиції, уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини Іваном Ліщиною.
Юрій Лапаєв
Політика
Хто та чому пішов воювати за «русский мир» на Донбасі
Єлизавета Гончарова
Суспільство
Володимир Фомічов — макіївчанин, якого звільнили з полону бойовиків «ДНР» під час останнього обміну. До війни він був активістом однієї з громадських організацій Донецька, підтримував Майдан узимку 2014 року. З початком бойових дій, як і інші проукраїнські донеччани, був змушений залишити рідне місто.
Денис Казанський
Суспільство
Цінність сім’ї та дітей залишається в очах молодих українців дуже високою, однак із конкретними кроками вони воліють зачекати
Андрій Голуб
Суспільство
Тиждень поспілкувався з французьким політологом, дослідником впливового британського дослідницького центру Chatham House при Королівському інституті закордонних справ Матьє Булеґом про перспективи мінських домовленостей, імовірні механізми зупинення вій­ни на Сході України та наслідки згоди Сполучених Штатів на постачання оборонної зброї Києву.
Алла Лазарева
Світ
ФБР, яке публічно поновило розслідування проти Гілларі Клінтон якраз напередодні виборів, звинувачують у зраді
The Economist
Світ
Ефективне стримування — це вміння відлякувати потенційних агресорів. Набагато краще стримувати противника від атак, ніж дорогою ціною вести з ним справжню війну.
Едвард Лукас
Авторські колонки
Європейські популісти не надто симпатичні, але в них є чого повчитися
The Economist
Світ
Чи не надто церква наблизилася до Кремля?
The Economist
Світ
Баталії в українському суспільстві, звичайно, мають під собою актуальний привід, але є теми, які можна назвати традиційними. Наважуся припустити, що про них згадують, коли актуальних питань бракує. Те, що українців у світі всі забули й узагалі втомилися від нас, якраз один із таких універсальних шаблонів.
Арсеній Сітніков
Авторські колонки
Восени 2017 року уряд визначив сім міст України, які, на його думку, є депресивними. За логікою задуму, депресивні міста мали б за погодженням із місцевими радами офіційно визнати, що вони є депресивними, за що одержали б додаткові кошти на подолання ситуації. Однак шість із семи відмовилися від статусу й лише Токмак погодився.
Тарас Білка
Авторські колонки
Роттердамський кінофестиваль у думках про одержимість
Катерина Барабаш
Культура
«Червона рута-97» — подія, значення якої для української музики важко переоцінити. Ще один довгий спогад
Сергій Харинович
Культура
Михайло Лупейко (позивний просто Ангел) народився 38 років тому на Уралі, де на той момент проходив службу його батько.
Валерія Бурлакова
Суспільство
Нотатка. Минулого тижня я взяв участь у зустрічі, яку організувала колишня очільниця Українського інституту книги Тетяна Терен.
ОНУХ
Авторські колонки