Український тиждень № 49 (525) від 7 грудня, 2017

Зміст номеру:
Історія видатного експата, президента-реформатора, демократа-меритократа, що привів в Україну цілу плеяду земляків та однодумців, а потім вийшов із влади й очолив хрестовий похід проти «бариг» і заявив, що має намір «встановити диктатуру середнього класу», почала набувати несподіваних обертів.
Роман Малко
Політика
Після 25 років самозаспокоєння Британія визнає Росію пріоритетною міжнародною проблемою. На містку корабля Вайтхолл (назва урядового кварталу в Лондоні. — Ред.) капітан береться за штурвал. Кочегари закидають вугілля в пічки, а мореплавці намагаються відшукати закинуті мапи й графіки.
Едвард Лукас
Авторські колонки
У чому істинні суть і мета лідера сучасних радикалів
Роман Малко
Політика
Після саміту Східного партнерства Тиждень обговорив із головою представництва ЄС в Україні його результати та значення для нашої країни, причини відмови Євросоюзу надати черговий транш допомоги й перспективи українських товарів у ЄС.
Юрій Лапаєв
Суспільство
Як український бізнес завойовує ринок ЄС
Максим Віхров
Економіка
Низка авантюрних казусів, як-от знімання з даху рятівника демократії або засвічування агентеси під прикриттям, створює інформаційний хаос, витісняючи із суспільної свідомості два найголовніших, найістотніших питання: як перемогти у війні й що робити потім із Донбасом? Перше хай радше обговорюють люди зі зброєю, а от стосовно другого кожен громадянин України мусив би мати власну думку.
Юрій Макаров
Авторські колонки
Тиждень обговорив із головою Донецької військово-цивільної адміністрації Павлом Жебрівським умови реінтеграції Донбасу, питання співпраці з громадським сектором та економічні аспекти відновлення регіону.
Дмитро Крапивенко
Суспільство
Вже не думаю, що поїздка до Донецька стане можливою найближчим часом навіть у теорії. У це вірилося в 2014‑му, коли там ще залишалося багато знайомих, які чекали: ось-ось — і все буде як раніше. Про це мріялося навіть у 2015-му, коли лінія фронту наблизилася до мого міста майже впритул і могла хитнутися в будь-який бік.
Єлизавета Гончарова
Авторські колонки
Успіхи й недоліки законопроекту про реінтеграцію Донбасу
Єгор Фірсов
Суспільство
Чому найімовірнішим для ОРДіЛО є сценарій Абхазії та Придністров’я
Денис Казанський
Суспільство
Якщо німецькі соціал-демократи погодяться ввійти до спільного з християнськими демократами уряду, шанси реформувати ЄС відповідно до пропозицій французького президента збільшуються
Алла Лазарева
Світ
Деякі європейці бояться напливу китайських інвестицій. Іншим що більше, то краще
The Economist
Світ
У багатих країнах дерева відвойовують територію. Розширення лісів не завжди популярне, але воно триватиме
The Economist
Світ
Модернізована лісопереробна промисловість Білорусі лишається зоною ризикованого інвестування
Сяргєй Пульша
Світ
Бізнес серйозно розглядає можливість переходу до літаків з електричними двигунами
The Economist
Світ
Найближчі вибори відбудуться лише у 2019-му, але перегони де-факто вже тривають, і наступного року буде ще «веселіше». Бо щойно політологи закінчили препарувати президентський рейтинг одного популярного співака, як партію зареєстрував один відомий комік. А чом би й ні? Враховуючи невибагливість нашого виборця, як мінімум депутатський мандат йому гарантований. Та що комік — за бажання та достатніх ресурсів до Верховної Ради можна завести кого завгодно…
Максим Віхров
Авторські колонки
Цього року чехи й словаки вшановують ювілеї своїх борців за свободу. У вересні чехи згадували 80-ту річницю з дня смерті президента, засновника Чехословаччини Томаша Ґарріґа Масарика.
Ярослав Пешек
Авторські колонки
Чим актуальна сьогодні наукова та публіцистична спадщина українського вченого, який народився 140 років тому
Ольга Ковалевська
Історія
Про перекладачів, які творять світову літературу, постання медійних персонажів у XIX столітті, що претендували на політичний вплив, та сучасний історичний роман Тиждень розмовляв із польським письменником Яцеком Денелем.
Ганна Трегуб
Культура
Мрія будь-якого фотографа або художника — показувати свої твори через експозиції. І що більше ідей, то більше бажання заявити про себе через полотно або об’єктив.
Культура
Повернення в Торонто позбавило мене улюбленої під час подорожей роботи: занурення в метафізику повсякденного життя місць, які я відвідав.
ОНУХ
Авторські колонки