Український тиждень № 41 (517) від 12 жовтня, 2017

Зміст номеру:
Ми явно переходимо до нового якісного стану. Потихеньку, дрібними кроками наближаємося до того, що країна, існування якої відстоюємо нині перед обличчям російської агресії, має власний національний інтерес. Ухвалення Закону «Про освіту» і старт освітньої реформи тут не виняток.
Ганна Трегуб
Політика
Хімія, фізика, біологія, астрономія, математика… Якби в мене було кілька зайвих років, я залюбки присвятив би їх вивченню цих дисциплін, хоча б до рівня 11-го класу, знову. Коли згадую свою школу, в мене два протилежні почуття: з одного боку, стійка ненависть до інституції як такої з її ієрархіями, дисципліною, лицемірством, комсомолом, браком фантазії, з другого — любов до місця, де класні чоловіки й жінки навчають тебе класних речей, навіть якщо ти в багатьох із них тямиш повільніше за своїх однокласників.
Юрій Макаров
Авторські колонки
Чи допоможуть закони про реінтеграцію Донбасу збільшити реальний вплив Києва на окупованих територіях
Максим Віхров
Політика
Про військові аспекти нового законопроекту про реінтеграцію Донбасу
Юрій Лапаєв
Суспільство
Донецький олігарх Сергій Тарута та його нова партія «Основа» вже розпочали передвиборчу кампанію, хоча до наступних парламентських виборів залишається ще два роки. Останнім часом у столиці та південно-східних областях України з’явилося безліч рекламних бордів, на яких можна побачити портрет Тарути й назву його нового політпроекту. Інформації про нову партію дуже мало. Вочевидь, існує вона поки що тільки на папері, але, як будь-який олігархічний проект, може досить швидко набрати прохідний відсоток завдяки солідному рекламному бюджету, як це вже не раз бувало з подібними проектами в Україні.
Денис Казанський
Політика
В інтерв’ю Тижню посол Ісламської Республіки Іран розповів про те, як його країна сприймає виклики сепаратизму й тероризму, про відносини між мусульманськими конфесіями та перспективи економічної співпраці з Україною.
Дмитро Крапивенко
Світ
Конкурс на посаду директора Державного бюро розслідувань з низки причин триває вже понад рік
Станіслав Козлюк
Суспільство
Деякі меми в українській політиці живуть неймовірно довго. Ще з 1990-х років ми з певною періодичністю чуємо «ці вибори будуть найбруднішими за всю історію незалежності», «на нас чекає гаряча політична осінь», «президент вже обрав собі наступника».
Дмитро Крапивенко
Авторські колонки
Що може не дозволити Петрові Порошенкові знову стати президентом України
Роман Малко
Політика
За яких обставин у Порошенка може з’явитися шанс переобратися на другий термін
Олесь Олексієнко
Політика
В Україні зростає кількість муніципальних структур, які претендують на виконання функцій поліції
Андрій Голуб
Суспільство
Франція не без тривоги відстежує події по інший бік свого південного кордону
Алла Лазарева
Світ
Чим відрізняються рухи за національне самовизначення в Каталонії, Криму, Косові, Квебеку та Шотландії? Чому Захід вважає голосування кримчан за приєднання до Росії недійсним, а от Косово більшість країн визнає окремою державою? Ці питання можуть видаватися складними, особливо людині, яка під час холодної війни палко захищала права поневолених народів.
Едвард Лукас
Авторські колонки
Зазвичай тертя між президентом і держсекретарем США — нормальне явище. Але не цього разу
The Economist
Світ
Учасниця 83-го Міжнародного Конгресу PEN, виконавчий директор Південноафриканського PEN-клубу, дисидентка часів апартеїду Мерґі Орфорд розповіла Тижню про досвід насильства та вразливість демократії, російські впливи в ПАР, біженців і природу криміналу.
Ганна Трегуб
Світ
Хто прийматиме естафету в Консервативній партії Великої Британії
The Economist
Світ
Нобелівські премії 2017 року в галузі науки: біологічні годинники, гравітаційні хвилі й дослідження структури білка
The Economist
Суспільство
Нобелівську премію з фізики за 2017 рік присудили Райнерові Вайссу, Кіпові Торну та Баррі Берішу за «вирішальний внесок у детектор LIGO та відкриття гравітаційних хвиль»
Олег Фея
Наука
«Шановні батьки, може, є в кого вихід на директора стадіону, щоб організувати тренування з футболу для наших хлопчиків як сюрприз до Дня захисника?» — це повідомлення в чаті батьків класу, у якому навчається моя дитина, перенесло мене в реальність. У якусь іншу, мабуть, паралельну. Бо в моїй реальності 14 жовтня не є заміною совєцькому 23 лютого, як і не є «чоловічим» днем.
Наталка Дрозд
Авторські колонки
Я вчилася в «кульку». Так трохи зневажливо й фамільярно культурні виші називають навіть їхні студенти.
Юлія Ілюха
Авторські колонки
«Ханська Україна» проти «Новоросії»: що закарбовано в історичній пам’яті?
Михайло Якубович
Історія
90 років тому людство вступило в нову еру
Катерина Барабаш
Культура
Наталя Царик постійно стежить за міжнародними аукціонами, на яких продають історичні артефакти. Вона вже знайшла, викупила й передала в архіви краєзнавчого музею Бахмута десяток унікальних документів і фотографій, які проливають світло на невідомі сторінки історії Донеччини.
Єлизавета Гончарова
Суспільство
Летівши недавно в Dreamliner із Торонто до Києва, я старався надолужити відставання в лектурі. Цього разу переглядав, що пишуть в американських, канадських і польських періодичних виданнях. Один текст спонукав мої думки аж закипіти в голові, і це була щотижнева стаття мого улюбленого Девіда Брукса, консервативного публіциста з ліберальної газети The New York Times.
ОНУХ
Авторські колонки