Український тиждень № 38 (514) від 20 вересня, 2017

Зміст номеру:
«Прокуратура не надала переконливих доказів», «обвинувачення навіть не намагалося довести провину підсудних», «обвинувачення політично ангажоване» — саме такі фрази можна прочитати, якщо спробувати пошукати новини про суд Чорноморська, Одесу та сутички 2 травня 2014-го.
Станіслав Козлюк
Суспільство
Пам’ятаєте Східне партнерство? 2009 року в суперечливому пориві оптимізму Європейський Союз спробував зблизитися з Вірменією, Азербайджаном, Білоруссю, Грузією, Молдовою та Украї­ною.
Едвард Лукас
Авторські колонки
Протягом поточного півріччя, з липня до грудня 2017-го, Естонія головує в Раді Європейського Союзу. З міністром закордонних справ країни під час його візиту до Києва Тиждень обговорив позицію Естонії в питанні розташування миротворців у Східній Україні, очікування від наступного саміту Східного партнерства, а також відносини між Україною та Естонією й Україною та ЄС.
Анна Корбут
Світ
Які можливості чекають на українських виробників на ринку Індії та сусідніх країн Південної Азії
Олександр Крамар
Економіка
Щось іде не так — відчуває кожен із нас. Безвіз і сяке-таке затишшя на фронті не заспокоять.
Дмитро Крапивенко
Авторські колонки
Жодна спроба навести лад в Україні сильною рукою не завершилася успіхом, однак у суспільстві й далі є запит на це
Андрій Голуб
Політика
Як упорядкувати медійний простір, не зазіхаючи на свободу слова
Денис Казанський
Суспільство
Про етапи подолання колоніальної залежності
Ігор Лосєв
Історія
Що спонукає сучасні демократичні країни вдаватися до певного обмеження свобод
Юрій Лапаєв
Світ
Антон Цедік, боєць «Донбасу» з позивним Еней, передчував війну на Сході задовго до її початку й сповна виконав свій обов’язок воїна
Олекса Коба
Суспільство
Через несприйняття Трампом домовленостей Барака Обами з Тегераном світ може стати небезпечнішим
The Economist
Світ
Китай називає себе світовою державою. Усе завдяки Сі Цзіньпіну
The Economist
Світ
Звіт Фонду Білла й Мелінди Ґейтс окреслює найбільші ризики для подальшого руху вперед
The Economist
Світ
«Гремучая смесь высокой культуры и дурного вкуса» — було написано на обкладинці культового журналу про культуру під назвою «Наш», який видавався більше як 10 років у Дніпрі й на кожен номер якого прогресивні містяни й адепти фестивалю «КаZантип» майже молилися. Утім, часи цього друкованого феномену, який мав доносити читачам новини зі світу мистецтва тоді, коли інтернету було мало, минули.
Катерина Леонова
Авторські колонки
Кілька днів тому голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер виступив із традиційною промовою «Про стан ЄС», у якій наголосив, що сильна й демократична Європа потребує, крім усього, єдиної валюти і що це стосується також країн, які досі не перейшли на євро, як, наприклад, Чеська Республіка. За словами Юнкера, Європейський Союз повинен рухатися з однією швидкістю та не ділитися на ядро й периферію. Саме принцип «євро для всіх» мав би допомогти позбутися цього розділення.
Ярослав Пешек
Авторські колонки
Як розвивався український шоу-бізнес середини 1990-х
Сергій Харинович
Культура
Війна застала країну зненацька. У держави не було армії, здатної миттєво зреагувати на збройну агресію. Але були люди. Добровольці та волонтери, які побудували цю захисну систему з нуля. Тепер вони будують систему виховання молоді. На страшних, але конкретних прикладах, на довгих списках загиблих героїв. Щоб пам’ятати й більше не бути заскоченими.
Ганна Чабарай
Суспільство
Кілька останніх вечорів ми всією родиною дивилися в мережі Netflix український телесеріал «Слуга народу». Знятий 2015 року студією «Квартал-95», він був абсолютним лідером серед глядачів на каналі «1+1»: його побачило понад 20 млн осіб.
ОНУХ
Авторські колонки