Український тиждень № 33 (509) від 17 серпня, 2017

Зміст номеру:
Нового омбудсмена не змогли призначити у встановлений термін. Чому так відбулося та чи варто чекати швидкого вирішення цього питання восени
Андрій Голуб
Політика
Боротьба й загострення на всіх фронтах – таким став серпень останніми роками. У 2014-му він виявився поворотним в історії війни після першого масованого заходу на українську територію російських військ.
Юрій Лапаєв
Світ
Десять років тому я в цей час був у Італії: сидів біля басейну в будинку зятя й писав книжку «Нова холодна війна» («The New Cold War»).
Едвард Лукас
Авторські колонки
Чому твердження про сировинну еволюцію української економіки в результаті переорієнтації на торгівлю з ЄС не відповідає дійсності
Олександр Крамар
Економіка
Українські дракони, селфі з космосу та боротьба за Крим — про що пише Україна у Twitter
Юрій Лапаєв
Світ
Гіпотеза висить у повітрі три з половиною роки: «Путін – ***ло, розв’язав війну, коли він помре або його прибере власний почт, усе відразу налагодиться, Росія стане демократичною й справедливою, відкличе своїх башибузуків із Донбасу, поверне Крим і буде нам щастя».
Юрій Макаров
Авторські колонки
Будь-яка вільна людина в Росії — маргінал
Катерина Барабаш
Світ
На початку серпня в бідному на події російському політичному житті відбувся яскравий епізод. На свободу вийшов опозиційний політик Сєрґєй Удальцов, який був засуджений за організацію антипутінських вуличних акцій і провів за ґратами чотири з половиною роки. Невдовзі після звільнення він виступив на прес-конференції перед журналістами. Але замість жорсткої критики влади опозиціонер раптово став схвалювати дії Путіна в Криму, а також висловився на підтримку маріонеткових утворень «ЛНР» і «ДНР», що, як відомо, перебувають під патронатом Владіслава Суркова.
Денис Казанський
Суспільство
Чому пропоноване представниками проросійської п’ятої колони вирішення соціально-економічних проблем в Україні шляхом відновлення економічних зв’язків із РФ не має сенсу
Олександр Крамар
Економіка
Чимало французів заколисує себе мріями, ніби відсторонення від влади Владіміра Путіна автоматично приведе до встановлення повноцінної демократії в Росії
Алла Лазарева
Світ
Наскільки західні життя й освіта змінюють російський світогляд
Анна Корбут
Світ
Як «перезавантажується» український футбол за президентства у ФФУ Андрія Павелка
Іван Вербицький
Суспільство
За ґратами в Росії перебуває понад 2 тис. українців, залучених до торгівлі наркотиками. Наразі 200 з них визнані Україною потерпілими, оскільки їх задіяли в такій «роботі» примусово
Станіслав Козлюк
Суспільство
Чому НАТО тривожать найбільші з часів холодної війни навчання Росії в Європі
The Economist
Світ
У «сонній передвиборчій кампанії» Німеччини ще можуть з’явитися гострі питання. І Україна має в них свою ставку
Ольга Ворожбит
Світ
Помірковані демократи роздумують над тим, як побороти Дональда Трампа, не вдаючись до гнівного популізму
The Economist
Світ
Нещодавно в прес-центрі російського інформагентства «Росбалт» у Москві відбувся круглий стіл, на якому експерти обговорили проект створення «Спільноти незалежних слов’янських держав» (СНСС).
Ярослав Пешек
Авторські колонки
Дивні відчуття виникають від спостереження за реакцією західних ЗМІ на пропаганду, особливо в німецькомовному світі.
Штефан Рус-Моль
Авторські колонки
Майже три чверті довжини одного зі звивистих конвеєрів на автозаводі Nissan у Сандерленді робітник прикручує баки для пального на шасі незліченних «кашкаїв» — міських позашляховиків, які становлять основну масу продукції підприємства. Але раз по раз по конвеєру проходить електричний автомобіль моделі Leaf.
The Economist
Світ
Нещодавно в ЗМІ пройшла хвиля статей із таким загальним змістом: «австралійські вчені підтвердили, що реальності не існує, а майбутнє впливає на минуле».
Олег Фея
Наука
Через окупацію Донецька область залишилася без адміністративного центру, який був, зокрема, осередком культури. Тамтешній «Маяк», Мекка книголюбів, де поціновувачі художнього слова з усіх куточків області мали можливість придбати різноманітне нове та популярне чтиво, зокрема й україномовне, тепер «за поребриком»...
Єлизавета Гончарова
Авторські колонки
Період національно-визвольних змагань 1917–1921 років та історію України взагалі в школах та університетах вивчають загально: ключові події, постаті, військові кампанії. Зазвичай увага приділяється столиці й іншим великим містам. Але, виявляється, у регіонах інколи відбуваються дуже цікаві процеси чи події, завдяки яким історична картинка стає чіткішою та кориснішою для сьогодення.
Арсеній Сітніков
Авторські колонки
Хто жив у Радянському Союзі, той знає, що приховувалося за згаданою в заголовку позначкою. Усі, у кого графа з вказівкою національності була «неправильною», страждали не тільки від побутового, а й від державного антисемітизму. Щоправда, за часів Брєжнєва, коли Кремль потрапив в економічну залежність від Заходу, євреї здобули досить специфічну перевагу над усіма іншими радянськими громадянами: право на еміграцію до Ізраїлю з метою возз’єднання сім’ї. Нікого із сильних світу того не обходило, що привід був зазвичай фальшивий і людина з «неправильною» національністю прямувала до США, а не до Ізраїлю.
Станіслав Кульчицький
Історія
В інтерв’ю Тижню Рішар Ґальяно, один із провідних джазових акордеоністів сучасності, розповів про стиль нью-мюзет і роль ідентичності виконавця в музиці, а ще поділився спогадами про аргентинського композитора-легенду Астора П’яццоллу.
Ганна Трегуб
Культура
Постання державного музею сучасного українського мистецтва — запит часу. Питання в тому, чи станеться це без особливих перепон
Ганна Трегуб
Культура
Нові часи та герої в столиці Албанії
Євген Будько
Подорожі
Я брала у відпустку дві книжки: синові збірку казок, а собі Франсуазу Саґан, настрої якої мені були близькі в юнацтві. Розгорнула книжку ще дорогою і зрозуміла, наскільки велика відстань між моїми хвилюваннями та життєвими сподіваннями в юнацтві й тепер…
Вікторія Малишева
Суспільство
Головна тема минулого тижня в донецьких ЗМІ — нові автобуси «Донбас», які були зібрані на донецькому Донгормаші. Про них розповіли місцеві телеканали й написали газети. На завод приїхав сам Захарченко, який із посмішкою шимпанзе сів за кермо автобуса й про­їхався з таким виглядом, ніби своїми руками збирав його із запчастин. Традиційно незграбна пропаганда «ДНР» піднесла подію як неймовірну перемогу й доказ «вставання республіки з колін». Ось тільки реальна картина, як зазвичай, відрізняється від тієї, що намалювали пропагандисти.
Олександр Наумов
Суспільство
Віддавна чую, що з міським плануванням діється щось недобре, і то не тільки в Україні, де, правду кажучи, його зовсім не видно, а й у Європі й надто в Північній Америці.
ОНУХ
Авторські колонки