Український тиждень № 31 (507) від 3 серпня, 2017

Зміст номеру:
З Міхо, звісно, трохи негарно вийшло. Дали — забрали… Але хіба могло бути інакше? Якщо закон у країні відіграє лише роль шмати, якою витирають підлогу, а всі процеси відбуваються або згідно з настроєвими циклами ненаситних бюрократів невидимого фронту, або за велінням верховного. Врешті, початок цієї неприємної історії, мабуть, був таким самим умовно законним, як і кінець.
Роман Малко
Політика
Ніколи не жалівся на погану па­м’ять. Тому згадати події 1 березня 1995-го взагалі нескладно. Ну не так щоб у всіх деталях, але дещо важливе й симптоматичне — без проблем.
Дмитро Крапивенко
Авторські колонки
Кандидатам на посади в оновленому Верховному Суді залишилося подолати останній бар’єр
Андрій Голуб
Політика
Вбивство двох ветеранів АТО в Дніпрі було шоком для всієї України. Інцидент стався 24 липня в самому центрі міста у світлий час доби. На очах у десятків свідків раптово почалася перестрілка, яка забрала життя Олексія Вагнера та Максима Іщука. Вони встигли повоювати на Донбасі й неушкодженими повернулися з фронту. Але, як виявилося, обом усе ж таки судилося загинути від куль.
Денис Казанський
Суспільство
Нові точки зростання в українському АПК поступово змінюють його обличчя
Олександр Крамар
Економіка
Не лаймо соціологів, вони грають, як уміють. Зокрема, йдеться про оцінку кількості українців, які жодного разу не були за кордоном.
Юрій Макаров
Авторські колонки
Якими є особливості розвитку туристичного сектору й наслідки його глибокої тінізації
Олесь Олексієнко
Економіка
Тиждень поцікавився в людей, пов’язаних з індустрією туризму, про те, що стоїть на заваді розвитку цієї сфери в Україні
Андрій Голуб, Роман Малко
Суспільство
Подорожуючи іншими країнами, інколи диву даєшся, з якого дрі­б’яз­ку там примудряються зробити пам’ятку чи туристичну цікавинку.
Єлизавета Гончарова
Авторські колонки
Тиждень поспілкувався з Яною Синицею — колишньою власницею турфірми в Донецьку. Після початку війни жінка перебралася до села Крива Лука, що неподалік природного заповідника «Крейдова флора», а згодом взялася за розвиток зеленого туризму.
Станіслав Козлюк
Суспільство
Останнє дослідження центру Ipsos Polska свідчить, що 70% поляків, які планують відпочинок цього року, проведуть його в межах своєї країни
Ганна Трегуб
Світ
Як реалізовані медичні пільги для учасників бойових дій і яких змін чекати в процесі реформи
Вікторія Лавренюк
Суспільство
Члени Конгресу не часто знаходять спільну мову. Але 25 липня після згоди обох партій Палата представників проголосувала 419 голосами «за» і трьома «проти» за законопроект про посилення санкцій щодо Росії. Це покарання і за втручання Росії у вибори, яке привело Дональда Трампа до влади, і за те, що не припиняється її агресія в Україні. (Також у законопроекті містяться нові санкції проти Ірану й Північної Кореї.) Коли друкувався цей номер The Economist, стало відомо, що за прикладом Палати піде й Сенат.
The Economist
Світ
Але Росія і Китай ставляться одне до одного з великою підозрою
The Economist
Світ
Потрібно реагувати на погану новину: постала потреба відмовитися від дизелю
The Economist
Світ
Не тільки Росія протестує проти нового раунду американських санкцій.
Едвард Лукас
Авторські колонки
Від часу здобуття незалежності так зване мовне питання мешканців Кривого Рогу хвилювало чи не в останню чергу. Панування російської було беззаперечним і всеосяжним.
Анатолій Шара
Авторські колонки
Що таке наше життя? Гра. У комедії «Як вам це сподобається» Шекспір написав те саме, тільки про своє: «Світ — театр, де всі чоловіки й жінки — актори». Найскладніша гра — це мистецтво.
Максим Нестелєєв
Авторські колонки
У розмові з Тижнем німецький історик Карл Шлеґель розповів про потребу німців та європейців загалом повернути українське питання на свою ментальну мапу та побороти монополію «друзів Путіна» на репрезентацію російської культури, а також про виклики нової історичної ситуації, на яку потрібно реагувати.
Ганна Трегуб
Історія
От про що мені найменше хотілося б писати, то це про національну ідею.
Іван Дзюба
Культура
Так, я була у відпустці. І не просто у відпуст­ці — у Криму. Я їхала за профспілковою путівкою.
Вікторія Малишева
Суспільство
Гуляючи вулицею Артема, звернув увагу на будівельні роботи у сквері біля храму. Між клумбами встановлювали новий пам’ятник. Підійшов ближче, прочитав напис на постаменті. З’ясувалося, що у сквері тепер стоятиме статуя Сєрґія Радонєжского.
Олександр Наумов
Суспільство
Коли я жив у Києві, мої вікна виходили на Пейзажну алею. Літніми вечорами чув звуки феєрверків на честь ювілярів, які відзначали свій день народження врочистою учтою в місцевому ресторані.
ОНУХ
Авторські колонки