Український тиждень № 24 (500) від 15 червня, 2017

Зміст номеру:
Чи не найпопулярніше запитання в суспільства, коли мова заходить про розслідування справ Майдану: «Чому досі ніхто не покараний?».
Станіслав Козлюк
Суспільство
Ну хтось залишився все одно незадоволений. Є такі люди, є. Від мене не дочекаєтеся. Безвіз — це перемога, довгоочікувана, але від цього не менш блискуча. Так, я хотів би значно більшого поступу всередині країни. Наша дипломатія, точніше наш головний дипломат, ще точніше — наш найголовніший дипломат, набагато успішніша на зовнішньополітичній ділянці, ніж на фронті внутрішніх реформ, але зміна парадигми щось таки важить у символічному плані.
Юрій Макаров
Авторські колонки
Тиждень поспілкувався з командувачем Сил спеціальних операцій генерал-майором Ігорем Луньовим про хід створення нової структури та майбутнє українських спецпри­­­­з­наченців.
Юрій Лапаєв
Суспільство
Чи є зміни в системі охорони здоров’я незворотними та чи мають шанси противники реформи зупинити її
Роман Малко
Суспільство
Ми навіть не в силі до пуття порахувати, скільки їх. Із бійцями регулярних військ і добровольцями, що потрапили в полон, картина сяк-так зрозуміла: списки погоджуються й навіть обміни трапляються, а от із цивільними бранцями все значно гірше.
Дмитро Крапивенко
Авторські колонки
Українські громадяни, що перебувають у полоні в сепаратистських угрупованнях «ЛНР» та «ДНР», — одна з найболючіших проблем України, вирішення якої досі не знайдене.
Денис Казанський
Суспільство
Як витримати полон в’язням і їхнім рідним
Юрій Лапаєв
Суспільство
14 червня виповнився рік, як відбувся останній обмін українських політв’язнів із Росією. За цей час справа з поверненням інших бранців помітно не просунулася
Станіслав Козлюк
Суспільство
Що чекає на уряд Терези Мей після виборів
Майкл Бініон
Світ
Чому росте напруженість між Саудівською Аравією та її найближчими сусідами
The Economist
Світ
Інтернет-велетнів критикують за поширення тероризму. Що їм робити?
The Economist
Світ
У світі інформації найважливішою абревіатурою хочеться назвати ЦРУ. Його здатність збирати та керувати інформацією легендарна, але водночас і перебільшена. Насправді нині значно важливіші інші три літери — КПД (конфіденційність, правдивість, доступність).
Едвард Лукас
Авторські колонки
Тиждень поговорив із французьким філософом і політологом Філіппом Рено про нові виклики для демократії, ілюзорність «кінця історії», моральні дилеми, що постали перед сучасними політиками, та потребу віднаходження балансу між власною обороною та інтегральним пацифізмом для західних демократій.
Ганна Трегуб
Світ
Чи заповнить Китай вакуум, який залишає на світовій арені Америка
The Economist
Світ
Телебачення та радіо я останнім часом використовую з дуже прагматичною метою: щоб фоном чути правильну українську мову.
Єлизавета Гончарова
Авторські колонки
Поетка Любов Якимчук у чудовому вір­­ші «Розкладання» якось погралася з назвами донбаських міст, розбираючи їх на значущі склади: «Не кажіть мені про якийсь там Луганськ / він давно лише ганськ / лу зрівняли з асфальтом червоним… / і до нецька мені не дістатися… / Первомайськ розбомбили на перво і майськ... / а де бальцево? / де моє бальцево?».
Максим Нестелєєв
Авторські колонки
Чим була продиктована нова економічна політика Лєніна й чому більшовики згодом згорнули її
Станіслав Кульчицький
Історія
Тиждень поговорив із композиторкою Аллою Загайкевич про історію та сьогодення електро­акустичної музики, експериментальне мистецтво й український футуризм.
Тетяна Вовк
Культура
Як змінювалася роль сучасного драматурга й у чому вона полягає
Анастасія Головненко
Культура
Уявіть собі маяк десь далеко в морі-океані. Своєрідна сувора кам’яна цитадель посеред бурхливого неспокою. Можна ж там жити, правда? Взяти із собою запаси сірників, їжі, ліків… Книжки, якщо в цьому є потреба. Я прихопила би ще фотоапарат і щодня фіксувала б цей бурхливий неспокій навколо. Так от у якихось своїх дивних межах життя у «республіці» нагадує мені той вигаданий маяк. Щоб жити тут більш-менш нормально, треба мати кілька складових цього буття, про які я й хочу розповісти.
Вікторія Малишева
Суспільство
Ніщо не дає змогу так виразно усвідомити ілюзорність життя в реальності Facebook, як повернення додому після довгої подорожі. На хвилину зупинене сьогодення вимагає належної уваги, все повертається на свої місця, тільки час минає невблаганно.
ОНУХ
Авторські колонки