Український тиждень № 23 (499) від 8 червня, 2017

Зміст номеру:
Щойно українські парламентарі вирішили серйозно зайнятися державними справами й перш, ніж розчинитися в екзотичних принадах літа, попрацювати на благо народу, який вони так сердечно й щиро люблять, як трапилася халепа.
Роман Малко
Політика
Дірява правоохоронна система США урок, схоже, засвоїла.
Едвард Лукас
Авторські колонки
Російський інтернет утратив близько 10 млн українських користувачів. І, здається, назавжди
Денис Казанський
Суспільство
Які загрози й можливості несе ймовірне припинення Газпромом транзиту газу територією України після 2019 року
Олександр Крамар
Економіка
Корупція є скрізь. До 70-х років минулого століття поліція в багатьох містах Сполучених Штатів перебувала на утриманні мафії, перетворившись за великим рахунком на її підрозділ.
Юрій Макаров
Авторські колонки
Боротися з корупцією в Україні намагаються чи не всі правоохоронні органи разом з активістами, чиновниками й народними депутатами. Однак подеколи така кількість антикорупціонерів може зашкодити
Станіслав Козлюк, Андрій Голуб
Політика
Тиждень дослідив, який вигляд боротьба з корупцією в Україні з позиції міжнародних організацій та у звітах вітчизняних правоохоронних органів
Андрій Голуб, Андрій Єрмоленко
Інфографіка
Розмовляючи про корупцію, ми зазвичай згадуємо про чиновників всіх рангів, оминаючи бізнес.
Юрій Лапаєв
Авторські колонки
У кожній країні корупція має свої специфічно-національні риси, зберігаючи водночас спільний характер в головних проявах.
Ігор Лосєв
Авторські колонки
Що спричиняє корупційні скандали в країнах ЄС
Анна Корбут
Світ
Тиждень розмовляв із відомим піхотним сержантом, чию творчість часто порівнюють із Ремарковою, а тепер радіоведучим Мартіном Брестом, про проблеми в армії, гроші для військових та ветеранів, а також про власні пошуки комфорту.
Юрій Лапаєв
Суспільство
За три роки бойових дій держава не визначилася, чи допомагатиме цивільним громадянам, що постраждали через військові дії
Єлизавета Гончарова
Суспільство
У своєму нещодавньому інтерв’ю журналу wSieci на запитання журналістів про найважливіше на зовнішньополітичному фрон­­ті польський президент Анджей Дуда найперше згадав про саміт Тримор’я — країн, що розташовані між Адріатичним, Балтійським та Чорним морем.
Ольга Ворожбит
Світ
Тиждень обговорив із науковцем Французького інституту геополітики (Париж VIII), асоційованим дослідником Інституту Томаса Мора (Париж — Брюссель) перспективи переговорів за «нормандським форматом» у контексті участі в них нового президента Франції, а також стан франко-російських та франко-американських відносин.
Алла Лазарева
Світ
30-річний лідер Австрійської народної партії намагається змінити країну
The Economist
Світ
Чорногорія замикає контроль НАТО над північним Середземномор’ям
The Economist
Світ
Коли до мене в Київ у гості приїжджають друзі з Чехії, я проводжу їм екскурсію за перевіреною програмою. Спершу ми прогулюємося Хрещатиком і майданом Незалежності, потім відвідуємо Києво-Печерську лавру, Музей Другої світової війни…
Ярослав Пешек
Авторські колонки
У чому іноземці не розуміють Сінгапур і чому його досвід важко відтворити
The Economist
Світ
У середині 1990-х я єдина в класі мала книжки українських письменників. І хоча школа була українська, наприклад, твори Миколи Трублаїні були тільки в мене, для решти існувала якась читанка-підручник, а тих творів повністю ніхто так і не прочитав.
Катерина Гандзюк
Авторські колонки
Прощай, немытая Россия, Страна рабов, страна господ... Міхаіл Лєрмонтов
Вахтанг Кебуладзе
Авторські колонки
Як визначити дату заснування Дніпра й позбавити місто імперського міфу
Олег Репан
Історія
Якими є проблеми й можливості розвитку українських оперних театрів
Анна Ставиченко
Культура
Наприкінці весни я гуляла з малюком на дитячому майданчику посеред міста. Здається, немає милішої картини, аніж вечірнє сонце теплого, ще не спекотного травневого дня, сміх, галас, діти та їхні щасливі батьки.
Вікторія Малишева
Суспільство
Донецький письменник і журналіст Станіслав Васін (відомий читачам Тижня як постійний автор «Щоденників окупації»), який останні три роки й далі жив на непідконтрольній території та описував події, що там відбуваються, зник безвісти кілька днів тому. Місце його перебування досі невідоме, але практично не залишається сумнівів, що журналіст був викрадений «МГБ ДНР».
Денис Казанський
Авторські колонки
Здається, весна вже скінчилася і з 1 червня в нас літо.
ОНУХ
Авторські колонки