Український тиждень № 22 (498) від 1 червня, 2017

Зміст номеру:
У день першої зустрічі з лідерами країн НАТО 25 травня новообраний президент Франції Емманюель Макрон запостив у Twitter відео. Він прямує там до групи своїх колег з інших країн.
Анна Корбут
Світ
Взагалі-то все мало бути зовсім навпаки. Маю на увазі послідовність дій, а не їхній зміст. Зі змістом, як на мене, все нормально. Це я про заборону підрозділів російського кібервійська в Україні — перепрошую, якщо відразу не зрозуміло.
Юрій Макаров
Авторські колонки
Про доленосність справи «діамантових» прокурорів, про небезпеку згортання реформ правоохоронної системи і про те, чому створення антикорупційного суду не вплине на оздоровлення вітчизняного судочинства, Тижню розповів екс-заступник генерального прокурора України.
Роман Малко
Суспільство
Указ про блокування російських соціальних мереж, який підписав президент Порошенко, викликав палкі дискусії в суспільстві та шквал критики на адресу гаранта. Причому критика ця звучала не тільки з вуст проросійських політиків або аполітичних громадян, яким передусім важливий особистий комфорт. Засудили дії Порошенка й люди, яких складно запідозрити в симпатіях до Росії.
Денис Казанський
Політика
Три роки — той термін, який зміг пробути при владі кожен український президент.
Дмитро Крапивенко
Авторські колонки
Три роки президентства. Як це було в попередників
Роман Малко
Політика
За що вихваляють і чим докоряють Петрові Порошенку українські користувачі соцмереж
Андрій Голуб
Політика
Чого досяг Дональд Трамп на Близькому Сході?
The Economist
Світ
Доля президента Бразилії — на волосині
The Economist
Світ
Тиждень поспілкувався з професором Нью-Йоркського університету про те, як соцмережі впливають на політичну поведінку громадян, як залучаються до протестних рухів і як Twitter та Facebook змінили специфіку виборчих перегонів у США та європейських країнах.
Ганна Трегуб
Світ
Чому зливаються велетні хімічної галузі
The Economist
Світ
Відсутність єдиного ментального центру, транзитність, гнучка ідентичність, постійний пошук нового обличчя перед світом є визначальними для арабського менталітету
Михайло Якубович
Світ
З українською мовою ніколи не розлучалася, вона зі мною з дитинства. Але вже п’ятий рік поспіль я є частиною волонтерського проекту «Безкоштовні курси української мови». Він виник як відповідь, як інструмент протидії антиукраїнському закону Ківалова — Колесніченка про мови.
Анастасія Розлуцька
Авторські колонки
Якщо ви з цим не згодні, значить ви не архео­лог! Я закохався в археологію відразу й назавжди.
Ярослав Ярошенко
Авторські колонки
Вісімдесят років тому члени ОУН за підтримки японського уряду розбудовували українське життя на Далекому Сході й планували створення «Зеленої України»
Святослав Липовецький
Історія
Журі 70-го Каннського фестивалю впевнено нагадало світу, що кіно — високе мистецтво
Катерина Барабаш
Культура
Як ревіталізація готичних замків та участь у новітньому проекті великого велосипедного шляху стали частиною розвитку туристичної галузі польських Вармії та Мазур
Ганна Трегуб
Подорожі
Після літа 2014 року з’явилася нова позначка часу — до війни. І це не просто межа між життям до літа 2014-го та після нього, а уособлення всього найкращого, що трапилося в житті більшості.
Вікторія Малишева
Суспільство
Шансон та алкоголь — невід’ємні атрибути «русского мира». Але якщо до війни в Донецьку не відмовляли собі в обох складових, то тепер місцевим любителям Ґріші Лєпса залишився тільки «безсмертний» хіт. Спиртне в «ДНР» може собі дозволити аж ніяк не кожен. На сьогодні в окупації алкогольна продукція є однією з найдорожчих, якщо мова про її якісні види.
Станіслав Васін
Суспільство
На вулиці Нови Свят є місце, куди я ходжу щоразу, коли приїжджаю до Варшави. Це Wrzenie Świata («Кипіння світу»).
ОНУХ
Авторські колонки