Український тиждень № 20 (496) від 18 травня, 2017

Зміст номеру:
Місяць перерви в засіданнях Верховної Ради скінчився. Поки що зарано робити висновки, чи вплинув цей час на конфігурацію політичних сил, але вже можна впевнено стверджувати, що стиль роботи парламентаріїв жодних змін не зазнав.
Андрій Голуб
Політика
Якось зустрівся з одним знайомим сапером — кремезним чолов’ягою, за плечима в якого два роки Афгану й три в АТО.
Дмитро Крапивенко
Авторські колонки
Для чого проросійські сили вдаються до зухвалих провокацій у Дніпрі та інших містах Південного Сходу
Денис Казанський
Суспільство
Попри низькі рейтинги, «Народному фронту» вдається залишатись у лізі великоваговиків української політики
Роман Малко
Політика
Чому Англії та Ізраїлю вдалося. І чим їхні уроки корисні для нас
Валерій Примост
Світ
Ніколи не знаєш, коли влучиш у нервовий вузол. Попередня колонка в Тижні на тему ймовірного реваншу в Україні викликала хвилю відгуків. Вочевидь, небезпека повернення в ригівське чистилище, а відтак згодом неминуче в російський рай усвідомлюється суспільством як актуальна й злободенна. Але кожен страх має ірраціональну складову, через що, як відомо, в нього великі очі. Чого ж саме ми боїмося?
Юрій Макаров
Авторські колонки
Попри різке зменшення за останні роки торговельно-економічної залежності України від Росії, у деяких секторах усе ще спостерігається її загрозливий для національної безпеки рівень
Олександр Крамар
Економіка
Тиждень поцікавився, як розуміють точку неповернення до Росії, і чи пройшла її Україна, у політків, активістів, експертів
Андрій Голуб, Станіслав Козлюк
Суспільство
Моєму племінникові тільки дев’ять місяців. Кілька тижнів тому він зробив перші кроки. Дуже цьому зрадів, але, звичайно, невдовзі впав, вдарився й гірко заплакав.
Єлизавета Гончарова
Авторські колонки
Драматичні події українсько-російської війни порушили чимало питань про співвідношення справжнього й декларативного в нашій державності.
Ігор Лосєв
Авторські колонки
Економічній стратегії Дональда Трампа бракує фантазії та послідовності
The Economist
Світ
Передавши 14 травня ядерні коди своєму наступникові, Франсуа Олланд лишив йому й цілу низку проблем. Те, як новий президент дасть собі з ними раду, визначатиме протягом наступних років не тільки французьку, а і європейську та британську безпеку.
Едвард Лукас
Авторські колонки
Венесуельська криза вихлюпується через кордони
The Economist
Світ
Президент Інституту досліджень міжнародної політики (Токіо) й колишній посол Японії у США поділився з Тижнем міркуваннями про зміни до Конституції своєї країни, про її відносини із сусідами та світовими гравцями, а також про архітектуру безпеки в Східній Азії.
Анна Корбут
Світ
Наскільки значущою є російська кіберзагроза для Заходу
Юрій Лапаєв
Світ
Традиційна історія про російськомовне місто й україномовні села та передмістя була притаманна й Дніпру. Щоправда, приблизно від початку 2000-х україномовну спільноту нечисленних музейників та умовних членів «Просвіти» й рухівців почала трохи розбавляти собою нонконформістська молодь.
Ольга Бугай
Авторські колонки
Живеш від дедлайну до дедлайну. І почуваєшся відповідно. Дедлайнувато. Є дві гіпотези походження слова «дедлайн».
Максим Нестелєєв
Авторські колонки
Чому протистояння Москви із Заходом не є тимчасовим
Ігор Лосєв
Історія
Письменник про хибні культи й відчуття українськості
Інна Корнелюк
Суспільство
Як створити поверхню, що завжди залишається чистою, сухою і самовідновлюється
The Economist
Світ
У січні цього року моя знайома втретє стала бабусею. Дочка за ці три роки встигла розлучитись, одружитися знову й завагітніти.
Вікторія Малишева
Суспільство
Залізничний експрес зі Львова до Києва мчить зі швидкістю 160 км/год, а я швиденько перебираю спогади про коротку мандрівку до Коломиї, Косова, Шешор і Пістині, тобто на терени гуцульського свята.
ОНУХ
Авторські колонки