Український тиждень № 19 (495) від 11 травня, 2017

Зміст номеру:
«Усе може піти шкереберть за два тижні!» — журналісти TF1, що зняли фільм «За лаштунками перемоги», вихопили ці кілька слів із наради Емманюеля Макрона з найближчими соратниками відразу після оголошення результатів першого туру.
Алла Лазарева
Світ
Схоже, все дуже й дуже серйозно. Ті, на кого можна було покластися, втомилися. Активісти спускають обороти, волонтери перегорають, реформатори йдуть у відставку, добровольці розчаровуються.
Юрій Макаров
Авторські колонки
Реальність останніх місяців підтвердила, що критична залежність української енергетики від ОРДіЛО була лише штучно нав’язаним міфом
Олександр Крамар
Економіка
Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб найпарадоксальніше в Україні. Адже Вадим Черниш, що його очолює, по суті, є міністром того, чого офіційно не існує. Захоплений бойовиками Донбас досі де-юре не визнаний окупованою територією, і закону, який чітко регулював би відносини з підконтрольними бойовикам районами, досі немає.
Денис Казанський
Політика
У який спосіб можна притягнути до відповідальності безпосередніх виконавців та поплічників сепаратистського заколоту в Україні
Ірина Лоюк, Віталій Овчаренко
Суспільство
Цієї зими, коли в Авдіївці було надто гаряче, попри 24 градуси морозу, поїхав я якось допомогти волонтерам розвезти гуманітарку старим містом, куди рідко хто добирається.
Володимир Регеша
Авторські колонки
Про можливі сценарії подолання наслідків розмежування Донбасу
Єлизавета Гончарова
Суспільство
Що Україна може протиставити тотальній русифікації окупованого півострова
Ігор Лосєв
Суспільство
Після багаторічних роздумів Конституційний суд Молдови визнав російські війська в Придністров’ї окупаційними. Чого очікувати Україні?
Андрій Голуб
Світ
Перемога Емманюеля Макрона вселяє оптимізм. Процеси, що з нею пов’язані, — аж ніяк
Едвард Лукас
Світ
Чи доклалися ЗМІ до різкого спаду популярності «Альтернативи для Німеччини»?
Ольга Ворожбит
Світ
Дружба Росії і Туреччини по зброї повинна насторожити НАТО
The Economist
Світ
Цифрова еволюція німецького медіа-концерну Axel Sprin­ger
The Economist
Світ
Із яким опором стикається один із найважливіших зовнішньополітичних проектів Китаю
The Economist
Світ
«Чому ти не говориш українською?» — запитав мене знайомий із Франції, який уже давно почав вивчати мову країни, у якій працює три роки і в якій я живу все життя. Виходить у нього, звісно, набагато гірше, ніж у мене. Проте він запевняє, що, навіть коли Франція на 50% буде заселена іншими нацменшинами, французи думатимуть і говоритимуть рідною мовою, поважатимуть її і захищатимуть.
Катерина Леонова
Авторські колонки
«Блеск и Нищета «Русского мира» — так називається програма на Українському радіо. Її транслюють російською, для російськомовних слухачів. Нещодавно мені пощастило долучитися до бесіди в ній, тож я вирішив поділитися враженнями з читачами Тижня.
Ярослав Пешек
Авторські колонки
Чому досі не надрукована промова Лєніна «Про Радянську владу на Україні»
Станіслав Кульчицький
Історія
Про присутність і місце українських музеїв у внутрішній та зовнішній вітчизняній культурній дипломатії Тиждень розмовляв із генеральним директором Національного музею українського народного декоративного мистецтва Людмилою Строковою.
Ганна Трегуб
Культура
Триптих «Спокуса св. Антонія» — єдина в Україні копія твору Босха, виконана його сучасником
Олена Живкова
Культура
Від літа 2014 року я замислювалася про мотиви, які спонукають людей іти в місцеву «армію». Чому це було мені цікаво?
Вікторія Малишева
Суспільство
Одним із символів воєнної диктатури, яка сьогодні встановилася в «ДНР», є слідчий ізолятор у Донецьку, що за адресою вул. Кобозєва, 4. Саме звідси бере початок словосполучення «гості Кобозєва», котре відоме вже багатьом росіянам й означає утримуваних у цьому закладі людей.
Станіслав Васін
Суспільство
Кожен черговий приїзд до Києва — це воскресіння спогадів, хоча мудрі люди кажуть: хочеш бути щасливим — не дуже копирсайся в пам’яті, а забування — найкраща гігієна мозку.
ОНУХ
Авторські колонки