Український тиждень № 15 (491) від 13 квітня, 2017

Зміст номеру:
На маєтки українських політиків можна дивитися так само довго, як на воду, що тече, чи вогонь. Навіть коли вимкнути калькулятор і облишити спроби оцінити, чи відповідають усі ті розкоші заявленим у деклараціях статкам, допитливість не покидає тебе.
Дмитро Крапивенко
Політика
Що це взагалі за звір такий — суспільне мовлення? І чому його розбудови вимагає від нас Захід поряд із іншими надважливими реформами у відповідь на підтримку, кредити та асоціацію? Нам що, немає більше чим зайнятися? І, до речі, їм — усім цим ЄС, МВФ, світовому уряду рептилоїдів — також?
Юрій Макаров
Авторські колонки
Іноді чутки так стрімко поширюються, що починають жити своїм життям. І ще сама подія не трапилася, а значна частина суспільства уже вважає її доконаним фактом. Так сталося з відставкою Валерії Гонтаревої. Рішення залишити посаду голови НБУ вона офіційно оприлюднила 10 квітня, а чутки про це тримали суспільство в напруженні протягом кількох місяців. Тепер ця відставка майже доконаний факт: 10 травня в Нацбанку, можливо, буде вже інший голова. Тиждень спробував проаналізувати, хто від цього виграє і які наслідки матиме відставка.
Любомир Шавалюк
Економіка
Український експорт фактично відновив довоєнні обсяги, однак його структура сильно змінилася
Олександр Крамар
Економіка
Від початку Міністерство інформаційної політики (МІП) задумувалося як інструмент для відповіді на інформаційну агресію Росії. Втім, ще на рівні ідеї така ініціатива викликала в частини суспільства щонайменше подив, оскільки функції, які мала виконувати нова структура, могли реалізовувати вже наявні відомства. Скажімо, ті самі СБУ, МЗС, Нацрада з телебачення і радіомовлення тощо. Негативу додавали побоювання, що Мінінформації використовуватимуть як офіційне «цензурне міністерство».
Станіслав Козлюк
Політика
Як працюють зарубіжні аналоги українського Міністерства інформаційної політики
Юрій Лапаєв
Політика
Як живуть проросійські сили та їхні рупори через три роки після початку війни
Денис Казанський
Політика
Башара Асада покарано за перетин червоних ліній. Чого можна очікувати від США, Росії та війни в Сирії далі?
Едвард Лукас
Світ
Як змінюється ісламістський тероризм і як західні уряди йому протидіють
Майкл Бініон
Світ
В Угорщині ухвалено закон про закриття «незручного» вишу. Партія влади «Фідес» вважає Центральноєвропейський університет розплідником лібералів
The Economist
Світ
Ключ до успіху референдуму Реджепа Таїпа Ердогана — курди й націоналісти
The Economist
Світ
Комп’ютерна безпека тріщить по швах. Але що більше наслідків, то активніше вона вдосконалюється
The Economist
Світ
Моя перша і єдина рідна мова — українська. Я народився і жив у Києві. Коли йшов до школи, всі намагалися віддати дітей у російські класи, а в українські вже потрапляв, вибачте на слові, «непотріб». Ще батько розповідав, як він поїхав після школи вступати до інституту, а там фізика, математика — вся термінологія була російською, мусиш перелаштовуватися.
Володимир Регеша
Авторські колонки
Щось таке невидиме має людина, якусь істину-таїну, що не дозволяє їй обернутися на керамічного боввана чи то глиняного бевзя.
Тарас Лютий
Авторські колонки
Упродовж ХХ століття сотням тисяч українців доводилося зустрічати Великдень на фронтах, у в’язницях та концтаборах
Святослав Липовецький
Історія
Як українська поп-музика робила перші кроки на самому початку 1990-х
Сергій Харинович
Культура
Чим живе арабське письменство сьогодні
Михайло Якубович
Культура
Чомусь я завжди думала, що їм байдуже. Навіть не можу пояснити, чому в мене була така впевненість.
Вікторія Малишева
Суспільство
Після виходу з окупованої території всіх українських сервісних служб, які забезпечували доставку вантажів, оформлення туристичних путівок та низку інших послуг, їхнє місце посіли окупаційні служби. На сьогоднішній день у «ДНР» налагоджені вантажоперевезення та доставка посилок як усередині окупованих міст, так і з низкою неселених пунктів Російської Федерації. Крім того, можлива доставка товарів і з контрольованої частини України.
Станіслав Васін
Суспільство
Я щотижня читаю десятки і коротких, і довгих статей, опублікованих в усіх можливих ЗМІ: коментарі, звіти, есе, фейлетони, репортажі, рецензії, інтерв’ю.
ОНУХ
Авторські колонки