Український тиждень № 11 (487) від 16 березня, 2017

Зміст номеру:
Якщо вірити президентові, то в усіх бідах України винні блокувальники. Кільком десяткам людей вдалося за лічені тижні зруйнувати всі титанічні здобутки влади, поставити під загрозу мінський процес, підірвати основи державності й завдати збитків на багато мільярдів умовних одиниць.
Роман Малко
Політика
Російські хакерські атаки й зливи інформації виявляються значно потужнішою загрозою нашій демократії, ніж ядерна зброя. Навіщо запускати боєголовки, коли можна підірвати політичну систему зсередини? Такий меседж читається в останніх «викриттях», що стосуються хакерських інструментів ЦРУ, на WikiLeaks.
Едвард Лукас
Авторські колонки
Це майже біблійний сюжет. Спочатку ви саджаєте в землю малесеньке гірчичне зерно, яке в невтаємничених людей викликає лише скепсис. А потім із нього виростає така велика рослина, що птаство може кублитися в її тіні. Це стається ніби само собою, і тоді скепсис перетворюється на глибокий подив. Чи знайдуться серед нас такі, хто не опинявся в такій ситуації?
Любомир Шавалюк
Економіка
Тиждень розмовляв із польським істориком про Волинську трагедію в сучасних політичних та медійних контекстах, можливість використання цієї теми як інструмента на користь Росії в сучасній гібридній війні та оптимальну для демократичних суспільств політику історичної пам’яті.
Ганна Трегуб
Суспільство
У суперечках, що точаться останній місяць навколо необхідності блокади ОРДіЛО, прибічники блокади найчастіше апелювали до етичного боку питання, а противники — до економічного. Перші стверджують, що торгувати з агресором аморально й підло. Другі з цим начебто не сперечаються, але додають: такими є національні інтереси України. На їхній погляд, для економіки ця торгівля тільки вигідна.
Денис Казанський
Політика
Будьмо відвертими. Ну тобто зовсім відвертими. Ніякого братства із кримськими татарами до 2014-го в українському суспільстві не існувало. Було пасивне співчуття, не більше. Припустімо, серед інтелектуалів спостерігалася солідарність із лідерами їхнього національного руху, але вона нічого не визначала в практичному вимірі.
Юрій Макаров
Авторські колонки
Кримські татари від початку окупації Криму очікували примусової депортації з півострова, як у сталінські часи. Натомість вони зіткнулися з політикою «прихованого витіснення» зі своїх земель
Станіслав Козлюк
Суспільство
Як автономія корінного народу Криму могла б допомогти вирішити проблему територіальної цілісності України
Ігор Лосєв
Політика
Як склалася доля спортсменів і клубів Донбасу
Іван Вербицький
Суспільство
Чи витримає ЄС зміну своєї структури
Майкл Бініон
Світ
Як Путін користується хаосом у США для реалізації своїх військових амбіцій
Юрій Лапаєв
Економіка
Зрив у Македонії привертає увагу Європи
The Economist
Світ
Як зійшли нанівець турецькі конституційні реформи
The Economist
Світ
Як змінюються смаки світу в харчуванні
The Economist
Світ
Я народився в російськомовній родині й, звичайно, розмовляв виключно російською. Мешкав у невеличкому кримському містечку на узбережжі найсинішого Чорного моря. І хоча юридично це таки була Україна, але української культури та мови там майже не було. Дякую, Леоніде Даниловичу!
Юрій Лапаєв
Авторські колонки
Масову літературу читають 90% усіх людей, а 10% просто соромляться про це казати. З елітарною літературою ситуація кардинально інша: 10% її читають і несамовито цим хизуються, а 90% навіть не соромляться того, що про неї й не чули.
Максим Нестелєєв
Авторські колонки
Українські письменники в гостях у Сталіна
Ярина Цимбал
Історія
Художник і драматург Лесь Подерв'янський про Україну, м’ясо історії та самоіронію
Антін Мухарський
Культура
Про Луганськ часто говорять як про «край трударів». І це не висока патетика, аби посилити ефект від подальшої розповіді та викликати співчуття.
Вікторія Малишева
Суспільство
Після запровадження так званого зовнішнього управління на підприємствах української юрисдикції під окупацією частину цих об’єктів уже закрито на невизначений термін, а персонал відправлено у відпустку.
Станіслав Васін
Суспільство
«Only the best is the best» — девіз компанії LEGO
ОНУХ
Авторські колонки