Український тиждень № 9 (485) від 2 березня, 2017

Зміст номеру:
З моменту окупації Криму російськими «зеленими чоловічками» минуло три роки. У Києві про цю дату не забули: до Дня кримського опору російській окупації в столиці відбувся доволі численний Марш солідарності.
Станіслав Козлюк
Суспільство
Скажу чесно: мені його бракуватиме. Радіо «Вести» ось-ось сконає. Справді шкода.
Юрій Макаров
Авторські колонки
Які умови необхідні для зародження неолігархічної політсили
Іван Галайченко
Суспільство
Перший заступник голови Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ в Україні розповів Тижню про нинішні пріоритети місії та перешкоди, які виникають у її роботі.
Анна Корбут, Юрій Лапаєв
Суспільство
Кілька бойових історій про кам’янець-подільських саперів
Ярослав Тинченко
Суспільство
Держава є найбільшим роботодавцем і найбільшим розпорядником господарських активів загальною вартістю 1 трлн 527 млрд грн. За нинішнього курсу гривні це $56,6 млрд, що в 2,5 раза більше, ніж вартість усіх активів (підприємств, нерухомості, акцій тощо) першої сотні найбагатших людей країни за рейтингом Forbes «100 найбагатших-2016».
Віталій Мельничук
Авторські колонки
Станом на жовтень 2016 року в Україні було зареєстровано 3447 державних підприємств різного розміру із загальною вартістю активів понад 1,5 трлн грн. У них зайнято 862 тис. працівників: понад 10% усіх офіційно задіяних у комерційному секторі.
Олександр Крамар
Економіка
Чого бракує для успішної реформи системи управління державними підприємствами
Любомир Шавалюк
Економіка
Державні підприємства в Україні завжди були живлющим ґрунтом для різних махінацій та корупції.
Єгор Фірсов, Денис Казанський
Політика
Тиждень обговорив із послом Польщі в Україні бачення його державою майбуття Євросоюзу, відносини Варшави з Києвом, міграційну кризу та російську загрозу.
Анна Корбут
Суспільство
Сила, гроші та інформація — це три вектори російських атак, спрямованих проти Заходу. Коли їх поєднувати, вони взаємодоповнюють­ся та стають ефективнішими. Серед мішеней, на які націлені ці атаки, і окремі особи, і цілі держави. Вбивства, отруєння, побиття та пограбування є прикладами силового вектора на ­мікрорівні. До цієї категорії можна зарахувати шантаж і насильство. Додайте сюди силування до певних дій.
Едвард Лукас
Авторські колонки
Європа починає сприймати власну безпеку серйозно
The Economist
Світ
У Франції наближаються президентські вибори, що відображають усі тривожні тенденції в політиці демократичного світу і не тільки. Демократії від Вашингтона охоплені «трампізацією»: обурення й недовіра до влади та політиків, що не здатні захистити свої суспільства від загроз та ударів глобалізації, привабливість демагогів (що ексцентричніших і радикальніших, то краще), запобігання перед фейковими новинами й теоріями змови, нехтування перевіреною інформацією.
Філіпп де Лара
Світ
Які релігійно-філософські ідеї живлять сучасну політику Туреччини
Михайло Якубович
Світ
Вітрова та сонячна енергетика підточує столітню модель забезпечення електрострумом. Що прийде їй на зміну?
The Economist
Світ
Мене здивувала стаття Андреаса Умлан­­да «Чому українців так турбує мовне питання» («Почему украинцев так волнует языковой вопрос»).
Вахтанг Кебуладзе
Авторські колонки
Міністерство освіти і науки України взялося реформувати шкільну літературну освіту. Запустити реформу планується з 2018/19 навчального року, а поки що вона готується.
Володимир Панченко
Авторські колонки
Як КГБ полював на український підпільний журнал та особисто на В’ячеслава Чорновола
Василь Деревінський
Історія
«Оскар»-2017 показав, що поразка іноді невіддільна від перемоги
Катерина Барабаш
Культура
До війни в мене було три роботи. Приятель жартував: «Проблему безробіття в місті можна вирішити, якщо звільнити тебе бодай із двох».
Вікторія Малишева
Суспільство
Після ліквідації польових командирів Мотороли й Гіві цілком закономірно постало питання: хто ж тепер очолює топ-рейтинг у «ДНР» серед тих, хто залишився?
Станіслав Васін
Суспільство
Лягаючи спати, я припускаю, що будило збудить мене вранці о запланованій годині, ключ замкне двері моєї квартири, автомобіль не зупиниться серед вулиці, але не думаю про ці форми довіри в категоріях обіцянок, повинності чи зобов’язань.
ОНУХ
Авторські колонки