Український тиждень № 4 (480) від 26 січня, 2017

Зміст номеру:
Багато хто досі переконаний, що пропозиція фракції ВО «Свобода» в лютому 2014-го скасувати закон Ківалова — Колесніченка спровокувала агресію Кремля щодо України з подальшою окупацією Криму та війною на Донбасі.
Роман Малко
Суспільство
«Нас 52 мільйони!» — під таким слоганом відбувалася перша промокампанія каналу «1+1» довгих 20 років тому. Нам хотілося підняти українцям дух, дати зрозуміти, що ми самодостатні, й це тоді сприймалося мало не як одкровення, хоча сама собою цифра не викликала сумніву.
Юрій Макаров
Авторські колонки
В’язнів Кремля більшає. Якщо у 2014-му їх було 11, то на кінець 2016-го кількість українців, яких намагаються судити з політичних мотивів у Росії та Криму, перевалила за четвертий десяток
Станіслав Козлюк
Суспільство
У чому специфіка російської ФСБ порівняно з її аналогами у вільних країнах
Ігор Лосєв
Світ
Реформувати банківську систему чи не реформувати? Закривати брудні банки чи ні? Націоналізувати ПриватБанк чи не треба? Змінювати законодавчі правила гри чи й без цього проживемо?
Любомир Шавалюк
Авторські колонки
Що принципово змінила реформа банківського сектору
Любомир Шавалюк
Економіка
За останні майже три роки НБУ не критикував хіба що лінивий. Але Нацбанк залишається тим органом влади, який кількісно запровадив найбільше змін. Про їх якість і перспективи банківської системи, які з них випливають, Тиждень поговорив із заступником голови Правління НБУ Дмитром Сологубом.
Тиждень
Економіка
Чому банківська галузь і популізм несумісні
Олександр Крамар
Економіка
Тиждень обговорив із головою Ради Національного банку України нагальні проблеми банківської реформи та перспективи подальшого розвитку фінансового сектору.
Тиждень
Економіка
У публічних дискусіях щодо реформи банківського сектору часто губиться голос самих банкірів, які можуть найпрофесійніше оцінити запроваджені зміни. З одним із них — головою правління Райффайзен Банку Аваль (РБА) Володимиром Лавренчуком — Тиждень поспілкувався про те, що залишилося позаду та що очікує на українські банки в майбутньому.
Тиждень
Економіка
Як ізоляціонізм стане на заваді планам Дональда Трампа зробити «Америку знову великою»
Едвард Лукас
Світ
Чи правомірні побоювання, що Марін Ле Пен стане французьким Трампом?
Алла Лазарева
Світ
Алєксєй Кудрін хоче врятувати російську економіку лібералізацією. Але після перемоги на виборах Дональда Трампа багато хто в Росії вважає, що виграє путінська модель
The Economist
Світ
Нова зброя може дати Росії перевагу під водою
The Economist
Світ
Бізнес може пристосовуватися до доби популізму й робитиме це
The Economist
Світ
Тиждень поспілкувався з істориком Станіславом Кульчицьким про події 1917 року в Російській імперії, їхню інтерпретацію в радянську добу і сьогодні.
Роман Малко
Історія
Тиждень розмовляв з українським японістом, професором Університету Кейо Андрієм Накорчевським про самурайську культуру, точки дотику між войовничістю й мілітаризмом, а також про нагальну потребу перекладу класичних східних текстів українською і ті ключові поняття, на яких тримається японська культура.
Ганна Трегуб
Культура
Вчора мій день зробила фраза, яку я випадково побачила в заліковій книжці приятельки: «Видатні діячі Росії».
Вікторія Малишева
Суспільство
17 січня колишній креативний продюсер телеканалу «112 Україна» Віктор Зубрицький опублікував на своїй Facebook-сторінці пост, у якому звинуватив українську розвідку в неправдивій інформації щодо «ЛНР-ДНР».
Станіслав Васін
Суспільство
На концерті Make America Great Again («Зробімо Америку знову великою») напередодні інавгурації Дональд Трамп звернувся до тлуму своїх прихильників: «Отже, я побачу вас завтра. І, кажу вам щиро, мені байдуже, буде гарна погода чи шалена злива, ― це для мене не має значення».
ОНУХ
Авторські колонки