Український тиждень № 3 (479) від 19 січня, 2017

Зміст номеру:
Суд у справі про вбивство людей 20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській у Києві, певно, чи не найвідоміший з усіх, що пов’язані з подіями Майдану. Втім, не раз висувалися претензії щодо часу, впродовж якого тривають засідання. Найвідоміша теза, яку озвучували представники «стурбованої громадськості», звучала так: «Чому за три роки немає вироку? Чому так довго?».
Станіслав Козлюк
Суспільство
Хочете розважитися? Тоді розповім вам байку. Знову-таки один мій знайомий... Цього разу вважаймо, що я його вигадав, бо не хочеться гостей додому: можу покалічити, а недоторканності, як в одного відомого депутата, у мене немає. Тож один мій знайомий напередодні новорічних свят отримав подарунок: весь особовий склад компанії, яка займалася продажем і монтажем промислового устаткування, у повному складі звільнили.
Юрій Макаров
Авторські колонки
Які права мають родини полонених і самі бранці після звільнення. Аналіз аспектів
Станіслав Івасик
Суспільство
Які шанси влади та опозиції скористатися виходом України з кризи для зміцнення власного становища і чому потрібно формувати якісно нову проукраїнську політсилу
Олександр Крамар
Економіка
Про що говорять мешканці окупованих територій, коли опиняються на підконтрольному Україні Донбасі
Єлизавета Гончарова
Суспільство
Колись моя бабуся краєм вуха прочула про комп’ютерні віруси, неабияк занепокоїлася їхнім існуванням і почала переконувати, мовляв, менше б ти сидів за машиною, а то ще якусь екзотичну хворобу підчепиш. Це було років 15–20 тому, я реготав. Сьогодні ці застереження не видаються аж такими сміховинними.
Дмитро Крапивенко
Авторські колонки
Поки США та інші країни Заходу намагались установити правила існування в кіберпросторі, Росія та Китай посіяли в ньому хаос
Ольга Ворожбит
Світ
Як Україна відповідає на виклики, що постали у віртуальному просторі
Юрій Лапаєв , Андрій Голуб
Суспільство
Як українські хакери тримають кібернетичний фронт
Юрій Лапаєв
Суспільство
Як Адміністрація нового президента США працюватиме з американською розвідкою
Едвард Лукас
Світ
Тиждень поспілкувався з французьким соціологом, викладачем університету вв Нантері про незавершеність української революції, ставлення західних політиків до війни в Україні та про неминучі зміни у світовій політиці у зв’язку з приходом до влади в США Дональда Трампа та в перспективі німецьких і французьких виборів.
Алла Лазарева
Світ
Європа ошелешено спостерігає за подіями у Вашингтоні. Резонансні новини про інтимні походеньки новообраного президента США, обурення та спростування ним інформації розвідслужб, ЗМІ та політичних опонентів, а ще сварки та розгубленість щодо російського питання серед тих, кого Трамп збирається призначити в Адміністрацію, — усе це віщує безлад у період його президентства, що тільки починається. Якщо Європа спочатку сподівалася на старт обережних відносин із новим очільником США, то тепер узагалі не уявляє, з чого почати.
Майкл Бініон
Світ
Більше партій — це краще представлення виборців, але менш ефективне управління
The Economist
Світ
Як вплине смерть колишнього президента на життя Ірану?
The Economist
Світ
Високотехнологічна фабрика Adidas повертає виробництво до Німеччини
The Economist
Світ
Найбільше значення в житті Олександри Екстер мали два міста: Київ і Париж. Але саме в Києві вона прожила найдовше
Тетяна Філевська
Історія
Про потребу сучасної рецепції та переосмислення громадянської війни в Іспанії 1936–1939 років як ліки від пасивності та застереження для сучасної Європи, наслідки щоденного непомітного насильства для особи й суспільства та літературу як один з інструментів надання голосу «маленьким людям» Тижню розповіла лауреатка Гонкурівської премії Ліді Сальвер.
Ганна Трегуб
Культура
Сучасна Грузія має чимало суперечностей, що, втім, робить цю країну ще привабливішою для туристів
Віктор Трибус, Катерина Новікова
Подорожі
Уже який день я збираю подібно до славно­звісного Шурика з відомої комедії слова та мовні звороти воєнного часу: «Ремонт хороший, бо до війни зробили», «Знайди мені хоч когось у «республіці», кого задовольняли б ціни та зарплати», «Люди повертаються», «Де були? Виїжджали?».
Вікторія Малишева
Суспільство
Як показує практика, хворіти в «ДНР» небезпечно для життя не лише з огляду на самі захворювання, а й зважаючи на рівень медицини, яка ще лишилася тут, в окупації.
Станіслав Васін
Суспільство
«Зиґмунт Бауман, один із найвидатніших і найплідніших європейських соціологів останніх десятиліть, помер у віці 91 року. Родом із Польщі, цей мислитель, що дотримувався лівих поглядів, у своїх працях досліджував плинність ідентичності в сучасному світі, Голокост, споживацтво і глобалізацію.
ОНУХ
Авторські колонки