Український тиждень № 50 (474) від 15 грудня, 2016

Зміст номеру:
Трохи раніше ніж півроку тому Тиждень, як і тотальна більшість українських медіа, долучився до кампанії за звільнення Надії Савченко. Зараз можна почути нарікання із цього приводу: для чого було боротися за людину, яка… Далі визначення й епітети, повторювати котрі великого сенсу немає.
Дмитро Крапивенко
Політика
Стосовно Росії правила зовнішнього світу не діють. Тим часом Росія застосовує свої правила як хоче і коли хоче. Із 1991-го Росія прославилася участю в масштабних махінаціях із грошима МВФ, невиконанням боргових зобов’я­зань, воєнними злочинами в Чечні та Сирії, звільненням себе від міжнародного законодавства щодо захисту прав людини, кібератакою проти Естонії, провокацією війни в Грузії, анексією Криму та нахабною брехнею 2014 року про збиття малайзійського літака в повітряному просторі України. І сенсаційна липнева доповідь комісії Всесвітнього антидопінгового агентства теж не мала викликати подиву.
Едвард Лукас
Авторські колонки
Справа полковника Без’язикова: розкручення міфу про «полонених-зрадників» та спроба знайти чергового винуватця в Іловайській трагедії
Ярослав Тинченко
Суспільство
Чи має Україна достатньо сил і засобів для ведення інформаційної війни
Юрій Лапаєв
Суспільство
Сьогодні в нас дедалі частіше говорять про Близький Схід. Не лише тому, що українське питання на Заході наші «геополітичні партнери» часто ставлять в один ряд із сирійським.
Михайло Якубович
Політика
Війна — це вдалий час для об’єднання громади
Єлизавета Гончарова
Політика
Я маю один інструмент вимірювання градуса напруження в суспільстві, яким не володіють жодні соціологи: просто він дуже суб’єк­тив­ний і не квантифікується. Це поведінка водіїв у щільному потоці машин.
Юрій Макаров
Авторські колонки
Що змінилося після Революції гідності та які тенденції визначають розвиток суспільства згідно з дослідженнями соціологів
Андрій Голуб
Суспільство
Тиждень поставив соціологам питання про лідерів та антилідерів довіри, геополітичні орієнтири українців та їхнє бачення ситуації в державі
Станіслав Козлюк
Суспільство
Що відомо про громадську думку в ОРДіЛО та Криму
Денис Казанський
Суспільство
Тиждень розмовляв із колишнім французьким послом у Києві Жаком Фором про шанси припинення війни на Донбасі, настрої політичного класу в його країні стосовно співпраці з Росією та перспективи французько-українських відносин.
Алла Лазарева
Світ
Втручання політиків у бізнес як традиція
The Economist
Світ
Білорусь — єдина в Європі та на пострадянських теренах країна, у якій не скасована смертна кара
Сяргєй Пульша
Світ
Теорія менеджменту Чарльза Коха, підказана австрійською школою економічної думки, робить дива в Koch Industries
The Economist
Світ
Недосліджений період, що тривав 25 млн років, відомий як «провал Ромера», більше не недосліджений і не провал
The Economist
Світ
Про баланс між мистецьким і масовим кіно, про зовнішні впливи на режисера, межі свободи та ідеологію Тижню розповів член журі цьогорічного кінофестивалю «Молодість» Бен Шеррок.
Ганна Трегуб
Культура
Фільм Віталія Манского «Рідні» як епос із життя двох сусудніх країн
Катерина Барабаш
Культура
Нову Гуту створили після війни як окреме місто для працівників Металургійного комбінату імені Лєніна (пізніше імені Тадеуша Сендзімира; нині це краківський відділ ArcelorMittal Poland S. A.), але згодом вона стала районом сусіднього Кракова. Спочатку краків’яни сприймали новобудову як помсту комуністів їхньому старовинному місту інтелігенції.
Катерина Новікова, Мацей Мєжян
Історія
Межа між моїм дитинством і юністю припала на часи розпаду СРСР. Зараз я думаю, що була абсолютно щасливою дитиною: мене зовсім не турбувало питання родинного добробуту й заробітку моїх батьків.
Вікторія Малишева
Суспільство
За два з половиною роки окупації в державних установах «ДНР» було встановлено жорсткий ідеологічний фільтр.
Станіслав Васін
Суспільство
Київ, рання осінь, дощовий вечір. У Книгарні «Є» коло Золотих воріт відбувається авторський вечір Тані Малярчук, вийшла її найновіша книжка «Забуття».
ОНУХ
Авторські колонки