Український тиждень № 49 (473) від 8 грудня, 2016

Зміст номеру:
Реформа державного управління ще не набрала обертів, проте навколо неї, традиційно для українського політикуму, вже почали розгорятися скандали.
Станіслав Козлюк
Політика
То українці все-таки ксенофоби чи ні? Кажу відразу: так. Але не всі. Я зараз покладаюся не на соціологію, а тільки на непрямі дані, свідчення, враження — і дозволю собі припустити: відсотків зо два з нас виражені ксенофоби. Решта українців, боюся, все-таки ні.
Юрій Макаров
Авторські колонки
Про пріоритетні культпроекти, осучаснення бібліотек та осередків, а також про створення інституцій, які провадили б у майбутньому культурне відродження нині окупованих Донбасу й Криму, в інтерв’ю Тижню розповів міністр культури Євген Нищук.
Ганна Трегуб
Політика
На яких засадах утворилася і функціонує «Воля народу»
Денис Казанський
Політика
Що влада готова протиставити повноцінній російській агресії
Ігор Лосєв
Політика
Як під прикриттям турботи про «валютну виручку» та «збереження економічного потенціалу» України бізнес, який працює на окупованих територіях, підтримує їх на шкоду решті держави
Олександр Крамар
Економіка
Під час позиційної війни бліндаж чи занедбаний колгоспний ангар стає для підрозділу рідним домом на довгі місяці.
Дмитро Крапивенко
Авторські колонки
На яких традиціях виховують українських офіцерів і солдатів
Ярослав Тинченко
Суспільство
Російська пропагандистська машина недарма вбиває в голову своїм громадянам, ніби на Донбасі за Україну воюють найманці якщо не із Сомалі, то з Арабського світу; про участь військ країн НАТО, особливо поляків, вона вже навіть не згадує.
Анатолій Шара
Суспільство
Як ставляться до українських солдатів на звільнених територіях
Єлизавета Гончарова
Суспільство
Тиждень розпочинає цикл матеріалів про мирне життя ветеранів АТО
Станіслав Козлюк
Суспільство
Як європейські політики збираються реагувати на конкурентів-популістів та обурення виборців
Майкл Бініон
Світ
Що голосування в Італії, Австрії, Румунії означають для ЄС і України
Ольга Ворожбит
Світ
Надія Туреччини потрапити до ЄС тане
The Economist
Світ
Конфлікт на Сході України триває третій рік, а шанси на мирне врегулювання віддаляються. Тим часом ЄС і НАТО переживають утому і внутрішні суперечки, Росія виявляє більшу наполегливість, а потенційна Адміністрація США під проводом Дональда Трампа схиляється до ізоляціонізму. В таких обставинах перспективи для європейської чи української безпеки видаються не надто оптимістичними. Однак є і позитивні сигнали. Західна сусідка України Польща постає новим лідером у безпековому ландшафті Європи.
Аґнія Ґріґас
Авторські колонки
У найбільшого французького виробника атомної електроенергії проблеми
The Economist
Світ
Чи зможе Франсуа Фійон подолати Марін Ле Пен?
The Economist
Світ
Ну що, пані та панове! Шановна громадо! Брати і сестри. Миряни, парафіяни. От і настав час взятися за укршоубіз сучасного зразка. Воно, звісно, можна було б той момент відтягувати й далі. Наваяти ще купу символів на тему фольк-музики, автентичного співу Полтавщини, гортанного співу фіно-угорських меншин в Україні... Але, але. Сучасний український бізнес, той, що основується на шоу, сам про себе не напише. Тому вперйод!
Сергій Харинович
Культура
Перший російський військовий, якого я побачила, був майже точною копією президента своєї держави. Невисокий, з типовою зовнішністю, усміхнений, але абсолютно холодний до всього, що не стосувалося безпосередньо його. Зовнішність прекрасно підійшла б для розвідника: типовий чоловік між 30 та 40 роками, швидше худорлявий, без виразних ознак ані в рисах обличчя, ані в мові.
Вікторія Малишева
Суспільство
Ось уже два з половиною роки триває конфлікт на Донбасі, і весь цей час сотні тисяч людей живуть за межами своєї малої батьківщини, бо були змушені поїхати з Донецька.
Станіслав Васін
Суспільство
Після безпекової конференції в місті Бела, що на півдні Словаччини, торік я написав песимістичні роздуми під назвою «Три страхи Європи» про цю камерну подію. Цього року настрої ще гірші.
Едвард Лукас
Авторські колонки