Український тиждень № 48 (472) від 1 грудня, 2016

Зміст номеру:
Незважаючи на безліч дискусій про доцільність такого рішення, Віктор Янукович усе ж таки отримав трибуну для виступу в Святошинському районному суді Києва. Хоча сторони процесу, у межах якого відбулася подія, залишилися невдоволеними тривалістю допиту, колишній президент точно встиг висловити все, що бажав. Інша річ — чи міг у принципі Віктор Федорович заявити щось несподіване, украй відверте та цінне?
Андрій Голуб
Політика
Згубні злодійські ідеї, які відстоював Фідель Кастро, нікуди не зникли. Вони повернулися в новій обгортці.
Едвард Лукас
Авторські колонки
Тільки людина більш-менш поважного віку була здатна оцінити це парадоксальне сусідство: у студії телевізійного ток-шоу за одним столом зібралися колишній завідувач відділу ЦК, секретар ЦК, перший секретар ЦК Компартії України, колишній керівник П’ятого управління (боротьба з ідеологічними диверсіями), перший заступник голови КГБ УРСР і колишній радянський дисидент, багаторічний в’язень ГУЛАГу.
Юрій Макаров
Суспільство
Про ланцюгову реакцію, запущену резолюцією ПАРЄ, про те, хто є справжніми друзями України в Європі й чому так важливо не допустити повернення повноважень російській делегації, в інтерв’ю Тижню народний депутат, голова Постійної делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи Володимир Ар’єв.
Роман Малко
Політика
Якими є амбіції та можливості новоствореної партії Рабіновича — Мураєва
Денис Казанський
Політика
Необережні слова одного міністра спровокували хвилю дискусій, яка й далі котиться соціальними мережами. В «Українській правді» у статті «Несвободна свобода слова, або Як пройти в Європу» відомий критик культури підлила олії до вогню, що згасав, намагаючись іще раз розставити крапки над «і», а заодно й висловити свою «єдино правильну позицію».
ОНУХ
Авторські колонки
Офіційною статистикою в Україні важко пояснити всі процеси, що відбуваються. Фінансові показники приватних підприємств, збитки державних компаній, доходи громадян — бачимо лише ту частину, яку демонструють у «білих» звітах. І це теж не новина: тіньову економіку як явище не викорінили в жодній країні повністю. Різниця лише в масштабах.
Дмитро Крапивенко
Авторські колонки
Тіньова економіка об’єднує неймовірно велику кількість і різноманітність видів діяльності
Любомир Шавалюк
Економіка
Недореформована пострадянська Україна забезпечила ідеальні умови для виникнення та відтворення тіньової економіки
Олександр Крамар
Економіка
Чому влада зволікає з легалізацією видобутку бурштину
Денис Казанський
Суспільство
Як Польщі вдалось уникнути обсягів тіньової економіки, з якими зіткнулись Україна та інші колишні республіки СРСР
Ольга Ворожбит
Світ
Нелегальний бізнес має у Франції досить спокійне життя
Алла Лазарева
Світ
Як функціонує схема заволодіння допоміжними приміщеннями в столиці
Тарас Кінько
Суспільство
Ліберали намагаються уникнути поразки, підтримуючи протекціонізм і посилення прикордонних режимів
The Economist
Світ
У нової світової потуги специфічний погляд на етнічну належність і громадянство. Він матиме свої наслідки й усередині країни, й поза її межами
The Economist
Світ
Відкриттям екзопланет уже нікого не здивуєш. Наступний крок — спробувати їх зняти
The Economist
Світ
У розмові з Тижнем Девід Кровлі, професор Школи гуманітарних наук Королівського коледжу мистецтв у Лондоні, розповів про старі та нові медіа, постправду й андеграунд у країнах соцтабору.
Ганна Трегуб
Культура
Одним із місць відпочинку та дозвілля для луганчан до війни була мережа гіпермаркетів «Епіцентр». Хтось планував там ремонти, хтось шукав подарунки, а хтось просто релаксував: повільно пересувався від відділу до відділу, спираючись на візок. Там справді можна було вбити день і нічого не купити. Просто дивитися, тримати в руках, а потім залишати при собі обраний товар так, ніби він на якийсь час ставав власністю.
Вікторія Малишева
Суспільство
Відомий лозунг «Хліба і видовищ!» у «молодих державах» до кінця 2016-го повністю віджив себе. Тепер тут хочуть тільки хліба. Причому видовища, якими так славляться «народні республіки», вже викликають у вчорашніх глядачів лише блювотний рефлекс. Особливо цей рефлекс видно, коли «впарюють» успіхи «республіки».
Станіслав Васін
Суспільство