Український тиждень № 47 (471) від 24 листопада, 2016

Зміст номеру:
Немає, мабуть, сфери сучасного життя, дужче оповитої різними міфами та легендами, ніж діяльність спецслужб. Це й зрозуміло. Навіть у найвідкритіших демократичних країнах робота саме цього сегмента силових відомств є найбільш закритою: державна таємниця і безпека залишаються серед небагатьох табу, які зберігаються донині.
Дмитро Крапивенко
Суспільство
Якби Трампа не було, його слід було б вигадати. Бо сигнали надходили давно, але на них не звертали особливої уваги.
Юрій Макаров
Авторські колонки
Яким повинне бути визначення Голодомору, щоб він мав шанси бути визнаним геноцидом на рівні ООН
Станіслав Кульчицький
Історія
Як формувалася традиція вшанування жертв Голодомору
Роман Малко
Суспільство
Відносини між Парижем та Варшавою помітно зіпсувалися після того, як польський уряд скасував замовлення європейському підприємству Airbus на закупку 50 військових гелікоптерів. Франція на цьому втратила 6 тис. робочих місць, на які дуже сподівалася з огляду на загальну економічну кризу.
Алла Лазарева
Світ
Наприкінці жовтня міністр національної оборони Антоні Мацеревич заявив про намір почати з Україною спільне виробництво вертольотів. Ця новина добряче сколихнула інформаційний простір, однак далі голосних заяв справа поки що не зрушила. І не дивно, адже на цьому шляху і Польщу, і Україну очікує чимало труднощів.
Богдан Буткевич
Світ
Балтія та Україна приречені на партнерство. Хоча ми різні й навіть не маємо спільного кордону. Естонія, Латвія та Литва стали «співкамерниками» України в Російській імперії по-різному й у різний час.
Юлія Олійник
Світ
Тиждень поспілкувався з президентом Литви Далею Ґрібаускайте про те, як змінилася її країна за час інтеграції до ЄС та членства в ньому, а також про ключові аспекти держави, не вразливої до руйнівних зовнішніх впливів, і про те, куди рухається Європа серед нових геополітичних викликів.
Анна Корбут, Жанна Безп’ятчук
Світ
Як змінилася позиція Естонії на політичній арені, відколи вона відновила незалежність? Наскільки вразливою країна почувається перед викликами в безпосередньому сусідстві з РФ? Про це Тиждень поспілкувався з Маріною Кальюранд, колишнім міністром закордонних справ Естонії та послом у багатьох країнах, зокрема Росії та США.
Анна Корбут
Світ
Які зміни в оборонній політиці країн Балтії сталися з початком російської агресії проти України
Ольга Ворожбит
Світ
Наскільки дієва м’яка сила Росії в Естонії
Ерккі Баховскі
Світ
У Литві не говорять про м’яку силу Росії, говорять про пропаганду
Костянтин Амелюшкін
Світ
Німеччина та її канцлер поки що надто нерішучі, аби стати лідерами вільного світу
The Economist
Світ
У ніч із 9 на 10 листопада 1989-го, 27 років тому, впав мур, що розділяв із серпня 1961-го німецьке місто Берлін на західну та східну частини. Люди відразу масово ринули до Західного Берліна, і менше ніж за рік, 3 жовтня 1990-го, відбулося об’єднання Німецької Федеративної Республіки та Німецької Демократичної Республіки в одну державу.
Ярослав Пешек
Авторські колонки
У фіналі французьких президентських перегонів можуть зійтися кандидат від правоцентристів і Марін Ле Пен
The Economist
Світ
У чому новообраний президент США програє Владіміру Путіну
Едвард Лукас
Світ
Як уседозволеність влади й поліції породжує кризу батьківської любові
Катерина Барабаш
Суспільство
Провідний фахівець UniFrance із кінематографа країн Центральної та Східної Європи, гість цьогорічного кінофестивалю «Молодість» Жоель Шапрон розповів Тижню про французький фільмоцентризм, підтримуваний державою, про кіно як дієвий інструмент популяризації позитивного іміджу країни за кордоном та Україну на кіномапі регіону.
Ганна Трегуб
Культура
Я з тих оптимістів, хто на всі запитання про життя в «республіці» завжди відповідає «нормально». Кожне моє позитивне ствердження про наше нормальне життя в нових реаліях відсікає певну частку моїх знайомих, бо не всі готові до тотального позитиву та відсутності скарг.
Вікторія Малишева
Суспільство
Здається, про Крим не пам’ятає вже ніхто. Через постійні бої на лінії фронту весь інформаційний простір заполонили переважно зведення з Донбасу, тоді як окупований півострів заочно поховали.
Станіслав Васін
Суспільство
Про переваги Hyundai Tucson 2016 року випуску
Олександр Пархоменко
Авто
Найвідоміше у світі видавництво словників Oxford Dictionaries оголосило, що словом 2016 року є «постправда» (post-truth), і дало йому таке визначення: «постправда — прикметник, що характеризує ситуацію, за якої об’єктивні факти мають менший вплив на формування громадської думки, ніж звертання до чистих емоцій».
ОНУХ
Авторські колонки