Український тиждень № 44 (468) від 3 листопада, 2016

Зміст номеру:
Поділяю, активно й беззастережно, але... частково. Поділяю загальне обурення оприлюдненими статками 100 тис. державних мужів (і жон), але ніяк не можу приєднатися до непідробного подиву. Я розумію скандалізованих іноземців, але цікаво, ми самі що такого дізналися, про що не підозрювали досі? Можна конкретніше?
Юрій Макаров
Політика
Анджей Вайда, останній романтик польського кіно, наприкінці 1960-х років зняв фільм із назвою «Усе на продаж». Дотримуючись естетики «нової хвилі», він розповів історію пошуків зниклого безвісти актора, який не з’явився на зйомки.
ОНУХ
Авторські колонки
В ексклюзивному інтерв’ю Тижню міністр освіти Лілія Гриневич розповіла про подолання спадку Табачника, мовну політику в навчальних закладах і систему заохочень для педагогів-новаторів.
Тетяна Омельченко
Політика
Після тривалого зволікання зі стартом конкурс на обрання керівництва Державного бюро розслідувань розпочався. Утім до повноцінного запуску структури ще далеко
Станіслав Козлюк
Суспільство
Від початку Державне бюро розслідувань було задумане як вітчизняний аналог американського ФБР. Воно мало розкривати особливо тяжкі насильницькі злочини, злочини пов’язані з кримінальними організаціями, тероризмом, випадки катування, а також військові злочини та корупційні діяння високопосадовців і працівників НАБУ й САП. Утім, на практиці все склалося трохи інакше. Під час голосування закону правками з голосу в ДБР відібрали половину повноважень, усунувши «злочинні організації», «тероризм» та пряму згадку про тортури. Наразі законом передбачено, що Держбюро розслідує службові злочини, корупційні (крім підслідних НАБУ) та військові злочини, якими поки що займається військова прокуратура.
Інфографіка
Глобалізація має одну цікаву рису. Тільки-но в якомусь куточку світу створюють новий продукт, як він відразу чи майже відразу з’являється не лише на ринку тієї країни, де його винайшли, а по всій земній кулі.
Любомир Шавалюк
Авторські колонки
Один із творців антимонопольної політики України в 1990-х роках Зоя Борисенко розповіла Тижню, як саме олігархи обмежили вплив АМКУ й чи відбуваються зміни в цій царині сьогодні.
Андрій Голуб
Суспільство
Про конкуренцію й державну антимонопольну політику в Україні
Любомир Шавалюк
Економіка
Німецька Федеральна антимонопольна служба щороку повертає до бюджету сотні мільйонів євро, і в її прозорості ніхто не сумнівається
Ольга Ворожбит
Світ
Важкий шлях українського футболу від бандитизму до раціоналізму
Іван Вербицький
Політика
На тлі корупції та олігархізації проєвропейських сил щонайменше половина молдовського суспільства знову обирає курс на Росію та авторитаризм
Жанна Безп’ятчук
Світ
Європейська безпека сьогодні, певно, у найсумнішому стані від початку 1980-х. Росія не вірить у серйозність намірів Заходу захищати прифронтові держави, особливо Балтійський регіон. На Заході не вірять, що Москва прагне поділити Європу й утвердити своє домінування, а також що вона готова удатися до силових методів.
Едвард Лукас
Авторські колонки
Коли відвідуєш засідання клубу «Валдай», здається, що заходиш до музею альтернативних правд.
Джеймс Шерр
Авторські колонки
Століттями українців, як і більшість східноєвропейців, усіляко ігнорували, не розуміли й використовували сильніші сусіди. Після цього вони, зрозуміло чому, мають змішані почуття до зов­нішнього світу.
Ендрю Корнблут
Світ
Перед федеральними виборами наступного року в Німеччині загострюється питання соціальної справедливості
The Economist
Світ
Чим небезпечні ностальгійні ілюзії американців, на яких спекулює Дональд Трамп
Ігор Лосєв
Історія
Китайські бої за те, як пишеться історія
The Economist
Світ
Недавні інтернет-атаки в США можуть бути прелюдією до значно потужніших
The Economist
Світ
Провідний сучасний французький історик філософії розповів Тижню про прямий зв’язок філософських ідей і політичних практик, потребу саморефлексії та звернення до глибин власної культури як базову засаду прийняття й розуміння інших, а також про місце інтелектуалів у культурі Європи.
Ганна Трегуб
Культура
Київський фестиваль грамотно окреслив тенденції світового кіно
Катерина Барабаш
Культура
Коли Індія виборола в 1947 році незалежність, керівники нової держави почали замислюватися: що ж об’єднає її строкатий народ? Ані мова, ані релігія, ані етнічне походження не могли стати для цього відправною точкою. Вони швидше розділяють жителів. Тож було вирішено, що сучасну Індію згуртовуватимуть наука і знання.
Ростислав Панічев
Подорожі
Сьогодні я вкотре відчула дисонанс з усім нав­коло. Потрапила на «казачьі ґулянія» з доброчинним ярмарком.
Вікторія Малишева
Суспільство
Війна на Донбасі якнайкраще демонструє ті кілометри підземних тунелів, які існують сьогодні в політичній реальності нашої країни. З одного боку, є зовнішній ворог, що окупував частину території України. Тільки-но Україна намагається демонструвати найменші рухи в бік євроінтеграції, рана, що ледь затяглася, знову починає кровоточити.
Станіслав Васін
Суспільство
Тут я не можу бути неупередженим. Зураб Аласанія, який подав у відставку з посади головного перетворювача державно-безнадійного телебачення на щось суспільно корисне, — мій товариш і вчорашній шеф. Якщо з’ясується, що система, зжерши ще одного навіженого, зачинила вікно можливостей, настане моя черга робити вибір.
Юрій Макаров
Авторські колонки