Український тиждень № 41 (465) від 12 жовтня, 2016

Зміст номеру:
Загнані в глухий кут мінського процесу стратеги не вигадали нічого кращого, як влаштувати грандіозні маневри. А, власне, чим їм іще зайнятися, щоб виправдати своє існування та імітувати хоч якусь бурхливу діяльність?
Роман Малко
Суспільство
Якби президентом США став Дональд Трамп, це було б руйнівним ударом по свободі та демократії, і не тільки в Америці. Але якщо результати виборів формуються скандалами, що випливають із хакерських крадіжок та зливів інформації, це означає, що наша система зазнала ще серйознішої атаки.
Едвард Лукас
Авторські колонки
Як за понад 10 років змінилися суть і значення свята Покрови в політичному контексті
Богдан Буткевич
Суспільство
Про ключові елементи дальшої співпраці з МВФ
Любомир Шавалюк
Суспільство
У чому причина розчарувань бойовиків та мирних жителів окупованих територій Донбасу
Денис Казанський
Суспільство
Ви раптом не знаєте імені головного архітектора Лондона? І я не знаю. Не певен навіть, що в них такий є. А Лондон є. І має своє неповторне обличчя, яке намагаються копіювати в інших країнах. Тож не в посадах річ.
Юрій Макаров
Авторські колонки
Як Генплан Києва став інструментом численних маніпуляцій і зловживань
Тарас Кінько
Політика
Як у киян крадуть землю на мільярди доларів
Богдан Буткевич
Суспільство
На початку вересня новинні ресурси синхронно вибухнули заголовками: «Метро на Виноградар проведуть до 2020 року».
Андрій Голуб
Авторські колонки
Це місто протягом довгих століть було беззаперечним духовним центром, точкою тяжіння всіх тих земель, що становлять нині модерну Україну.
Ігор Лосєв
Авторські колонки
Конституційну більшість у грузинському парламенті сформують сили, орієнтовані так чи так на компроміс із Росією
Жанна Безп’ятчук
Світ
Чому референдуми не здатні вирішувати складні політичні питання
Майкл Бініон
Світ
Тиждень обговорив із французьким політологом, колишнім грузинським міністром з питань європейської інтеграції стан французько-російських та українсько-грузинських відносин, а також перспективи мінського процесу й майбутнє «нормандського формату».
Алла Лазарева
Світ
Як російська влада відіграється на слабких
Катерина Барабаш
Світ
Цьогорічні Нобелівські премії з науки вручать за дослідження в царині нанотехнологій, внутрішньоклітинних механізмів, переробки відходів і застосування топології
The Economist
Суспільство
Останні дані стосовно глобальної бідності мають одночасно втішити й присоромити світ
The Economist
Світ
Під час цьогорічного Форуму видавців у Львові Тиждень розмовляв із фінським письменником Юркі Вайноненом про літературу його країни, книжкові вподобання фінів та життя письменника у Фінляндії.
Ольга Ворожбит
Культура
Чверть століття в Торонто успішно працює українська книгарня Koota Ooma. Сьогодні вона отримує замовлення не лише з Канади чи США, а й із Європи, Австралії та Японії. Цей проект починався з продажу книжок для дітей з українських родин, а переріс у місце, де україномовні люди з Північної Америки та інших куточків планети знаходять потрібну їм літературу українською. Родинам із діаспори ця книгарня дає засоби для навчання їхніх дітей мови — якісні сучасні видання, розраховані на потреби різного віку. Про те, як допомогти людям зберегти знання мови своїх батьків незалежно від місця мешкання, Тиждень спілкувався зі співзасновницею Koota Ooma Мирославою Вербови-Онух.
Жанна Безп’ятчук
Культура
У всіх цих метаморфозах чорт ногу зламає. Хороший-поганий-ворог-друг-свій-чужий. Я не знаю відповідей.
Вікторія Малишева
Суспільство
5 жовтня в Макіївці зранку прогримів один із найпотужніших вибухів за останні місяці: звукова хвиля докотилася навіть до Донецька, хоча епіцентр був у віддаленому районі Макіївки.
Станіслав Васін
Суспільство
«Нарешті! Нема чого озиратися на українців, вони тут не мають свого слова. Жоден українець не вказуватиме нам, якою має бути польська пам’ять про Волинську різню!» (запис у Facebook). На відміну від Юрія Андруховича я бачив фільм «Волинь», і це аж ніяк не полегшує роздумів мені.
ОНУХ
Авторські колонки