Український тиждень № 33 (457) від 18 серпня, 2016

Зміст номеру:
Дотепники із соцмереж уже охрестили конфлікт між Антикорупційним бюро й Генпрокуратурою двобоєм «мушкетерів короля та гвардійців кардинала».
Дмитро Крапивенко
Суспільство
Кримінальність еліт часто називають словом «корупція». З нею борються, здається, уряди всіх європейських країн, щоправда, дещо з різною успішністю.
Ярослав Пешек
Авторські колонки
Жоден суддя, обвинувачений у переслідуванні активістів Майдану, за два роки так і не був засуджений за винесення неправомірних рішень. Максимальне покарання, яке вони дістали, — звільнення
Станіслав Козлюк, Андрій Голуб
Суспільство
На кого була розрахована кримська провокація
Денис Казанський
Світ
Чому спортивні досягнення України стають дедалі скромнішими
Іван Вербицький
Суспільство
Війна — природний стан людства. Той факт, що впродовж останніх 70 років на території «першого світу» не велося бойових дій, ніяк цю істину не скасовує.
Юрій Макаров
Авторські колонки
Чи можливе повномасштабне російське вторгнення найближчим часом
Анатолій Шара
Суспільство
У переліку головних загроз для України найближчим часом розвідники називають перекидання систем ППО на Донбас та масштабні навчання ЗС РФ на кордонах
Андрій Голуб
Суспільство
Полковник ЗСУ, один з очільників мережі «Інформаційний спротив» розповів Тижню про ймовірні сценарії гіпотетичної повномасштабної війни з РФ та свої оцінки сьогоднішньої військово-політичної ситуації.
Богдан Буткевич
Суспільство
Як склалися долі головних дійових осіб Іловайської операції, що змінила характер війни з Росією та уявлення українців про неї
Станіслав Козлюк, Андрій Голуб
Суспільство
Суть будь-якої війни полягає в знищені живої сили супротивника, а не в захопленні якогось значущого міста чи фортеці. Це хрестоматійні істини, які сягають ще часів античності. З військового погляду для України втеча загону російських терористів та сепаратистів зі Слов’янська — це тактичний успіх, але стратегічний програш. Слов’янськ став прологом війни, яка триває до сьогодні й у якій ­Україна хоч і не програла, але й не виграла.
Ярослав Тинченко
Суспільство
В інтерв’ю Тижню український археолог Леонід Залізняк розповів про потребу повернення науки до університетів, специфіку освітнього процесу, заточеного на підготовку молодих науковців, та будні вітчизняної археології.
Ганна Трегуб
Суспільство
Своєю поведінкою та політичними й діловими зв’язками Дональд Трамп відіграє роль «корисного ідіота» для Владіміра Путіна
Едвард Лукас
Світ
Присутність американських солдатів на чужій землі стає дедалі контроверсійнішою
The Economist
Світ
Заповітне право на свободу пересування по ЄС не таке надійне, як здається
The Economist
Світ
Можливо, люди в мікрокраїнах Європи поводяться неідеально, але те ж саме можна сказати і про більших сусідів
The Economist
Світ
Чим цікаві мислителі Кримського ханства сьогодні
Михайло Якубович
Історія
Чому і як між собою пов’язані питання існування й легалізації приватних музейних колекцій та міжнародна репутація України
Ганна Трегуб
Культура
Іноді пам’ять грає з нами в дивну гру. Ніби не згадуєш нічого, цілком поринувши у своє нове життя, а вона зрадницьки нагадує у снах про те, що ніби вже не болить.
Яна Вікторова
Суспільство
Потрапити з окупації у велике українське мирне місто — це пережити шок в’язня, який вийшов на волю після довгих років у в’язниці.
Станіслав Васін
Суспільство
Літо цього року дуже спекотне. Увесь липень, а тепер і в серпні температура рідко коли опускалася нижче ніж 30 градусів.
ОНУХ
Авторські колонки