Український тиждень № 28 (452) від 14 липня, 2016

Зміст номеру:
Від часу створення Національного антикорупційного бюро до його перших реальних справ минуло трохи більше ніж півроку.
Богдан Буткевич
Політика
Про високу ймовірність того, що це таки станеться, українських можновладців попереджали раніше. Зокрема, згадаймо заяву директора Інституту національної пам’яті Володимира В’ятровича про шалену антиукраїнську історію в сусідній Польщі, про негативні для нас тенденції в країні, яку ми не завжди виправдано вважали своїм західним стратегічним тилом.
Ігор Лосєв
Авторські колонки
Якою бачиться позиція України після Варшавського саміту між НАТО, власними амбіціями та Росією
Анна Корбут
Політика
Варшавський саміт був найкращим таким заходом НАТО, відколи скінчилася холодна війна. Серйозні люди прийняли серйозні рішення щодо серйозних проблем. Табу, які існували раніше, подолано. Росія — загроза для прифронтових держав (якби такі заяви прозвучали на попередніх самітах, їх сприймали б неоднозначно). Європейський Союз — життєво важливий партнер (були часи, коли це обурило б Туреччину). Стримування має відбуватися не лише військовими засобами (колись тема інформаційної та кібервійни сприймали в НАТО як недоречну).
Едвард Лукас
Авторські колонки
Чому «коаліція» не завжди означає «більшість». Особливості парламентської арифметики
Роман Малко
Політика
Після того як частина Донбасу перейшла під контроль незаконних збройних формувань «ДНР», українські ЗМІ втратили можливість там працювати. Ще навесні-влітку 2014-го там прокотилася хвиля погромів редакцій місцевих газет, які об’єктивно висвітлювали події в регіоні та критикували дії сепаратистів. Відтоді на захопленій бойовиками території діє жорстка цензура, а ті телеканали й газети, що працюють там нині, не так інформують громадян, як займаються пропагандою.
Денис Казанський
Суспільство
«Приватизація» — слівце з безнадійно зіпсованою репутацією. Я особисто не пам’ятаю, чи був у мене ваучер («приватизаційний майновий сертифікат», за який нібито кожен українець міг отримати свою частку загальнонародної власності й після того стригти дивіденди, попиваючи пиво на пляжі), а якщо був, то куди я його подів чи, може, вклав.
Юрій Макаров
Авторські колонки
В Україні неймовірна кількість об’єктів державної власності. Управління ними залишає бажати кращого
Любомир Шавалюк
Економіка
Приватизація держмайна в Україні так і не стала інструментом економічної політики. Десятиліття затягування з реалізацією неефективних активів супроводжуються оскаженілою боротьбою за право придбати дешево найпривабливіші об’єкти
Олександр Крамар
Економіка
Чому приватизація в Україні не привела до появи нації власників, а породила олігархат
Віталій Мельничук, Богдан Буткевич
Економіка
Два роки тому українські війська вперше потрапили під масований обстріл російської артилерії, що била з території РФ
Ярослав Тинченко
Суспільство
Що передбачає й кого зачіпає якісна психореабілітація людей, які повертаються з війни
Ганна Трегуб
Суспільство
Які кампанії проти насильства над жінками проводили у світі й наскільки успішні вони були
Віталій Рибак
Світ
Поки Британія шкутильгає до виходу, Анґелі Меркель доводиться по-новому ліпити Євросоюз
The Economist
Світ
Російська агресія підштовхує Фінляндію та Швецію до НАТО
The Economist
Світ
Найбільші бренди світу потерпають від дрібніших конкурентів
The Economist
Світ
Яким є розуміння безпеки та відносин із Москвою в нинішній Фінляндії
Ніна Лейнонен
Світ
Італійський психоаналітик Луїджі Дзойя розповів Тижню про можливості свого наукового методу в оцінюванні сучасного стану культури й політики, колективну параною та її прояви в сучасних європейських політико-соціальних реаліях.
Ганна Трегуб
Культура
От що цього разу? Питаю я себе. Давай уже писати про першу «Червону руту». Давай! Про «Гадів», Чубая, Бурмаку... Про Миколайчука, врешті-решт, лисого, босого, у лєопардовій пов’язці... Про Чернівці 1989 року... Не цього разу. Може, наступного... Так само, у принципі, я думав, коли минулого разу сідав за комп. Тоді мене «відволікли» ВІА. Ансамблі. Вокально-інструментальні... Добре... А зараз шо?
Сергій Харинович
Культура
Здається, рік тому я купувала на ринку батарейки до годинника. Продавець, перевіряючи їх, заговорив, як у нас заведено, «за політику».
Яна Вікторова
Суспільство
Що ж таке сьогодні військо «ДНР»? Тут доведеться згадати історію: саме вона найліпше засвідчує, що за два останні роки російські куратори виконали дуже серйозну роботу і що відбувається це не просто так.
Станіслав Васін
Суспільство
Пам’ять — штука хороша. Здатність пригадати події дає змогу вибудовувати логічні зв’язки, проливаючи світло на те, що відбувається нині. Аби зрозуміти, щó може шокувати колег, і роз’яснити їм усе, досить розповісти історію.
Леонідас Донскіс
Авторські колонки