Український тиждень № 27 (451) від 7 липня, 2016

Зміст номеру:
«Справедливість є. За неї треба боротися!» — проповідувала якось Юлія Володимирівна й мала рацію. Рано чи пізно справедливість справді восторжествує і з підозрюваного в розкраданні газу знімуть недоторканність, дозволять притягнути його до кримінальної відповідальності й навіть арештувати.
Роман Малко
Політика
З моменту звільнення Слов’ян­ська минуло вже два роки, проте нагадування про війну й досі помітні неозброєним оком.
Станіслав Козлюк
Авторські колонки
Як організована система колективної безпеки НАТО в Європі з огляду на російську загрозу
Максим Бугрій
Суспільство
У червні Центр Разумкова презентував результати дослідження «Ідентичність громадян», пов’язаного із самовизначенням українців. Аналогічні опитування соціологи проводили й десятиліття тому, в 2005-му. Про оновлену соціологію Тиждень спілкувався із заступником генерального директора Центру Юрієм Якименком.
Станіслав Козлюк
Суспільство
Завдяки стрімкому зростанню чисельності споживачів африканські країни на південь від Сахари є одним із найперспективніших ринків збуту для українських виробників
Олександр Крамар
Економіка
«В некоторой стране жил-был либерал, и притом такой откровенный, что никто слова не молвит, а он уж во все горло гаркает: «Ах, господа, господа! Что вы делаете! Ведь вы сами себя погубите!» И никто на него за это не сердился, а, напротив, все говорили: «Пускай предупреждает — нам же лучше!» Це 1885 рік, Міхаіл Салтиков-Щєдрін, казка «Ліберал», цитата мовою оригіналу.
Юлія Олійник
Світ
Кому потрібна «Україна як друга Росія» і хто намагається побудувати її тут і зараз
Богдан Буткевич
Світ
Навіть сповідуючи прогресивну ідеологію, російські громадські та політичні діячі неспроможні позбутися установок «старшого брата»
Ігор Лосєв
Світ
Пошукам союзників у стані ворога має передувати ретельне вивчення матчастини та позбавлення постколоніальних комплексів
Юрій Макаров
Світ
Революція чи відкриті чесні вибори можуть перетворити Росію на ще більш реакційну й агресивну державу
Денис Казанський
Світ
Як українські військові розгромили колону російських терористів та сепаратистів 5-го липня 2014 року під Слов`янськом
Ярослав Тинченко
Суспільство
Brexit і російський реваншизм, перспективи мирного процесу на Сході України та загальний європейський політичний процес — ці та інші теми Тиждень обговорив із доктором політології, експертом Французького інституту геополітики, викладачем Вищої школи національної оборони в Парижі Жаном-Сільвестром Монґреньє.
Алла Лазарева
Світ
Дуже хотілося б вірити, що політична катастрофа нашого часу під назвою Brexit не стане реальністю. Як то кажуть, «надія вмирає останньою». Допоки невідомо, яка вона, ця надія, звідки візьметься, коли і як заявить про себе, що й казати про те, чим усе скінчиться.
Едвард Лукас
Авторські колонки
П’ять колишніх радянських республік намагаються вижити в новій Великій грі
The Economist
Світ
Чому європейські компанії відходять у глобальному бізнесі на задній план
The Economist
Світ
Що сьогодні думають економісти, які передбачили сплеск антиглобалізаційних настроїв
The Economist
Світ
В інтерв’ю Тижню американський історик Джордж Лібер розповів про глобальні вій­ни першої половини ХХ століття як найбільші акселератори утвердження масової української ідентичності, необхідність повернення української історії до європейського і світового наративів та участі Української держави в її промоції у світі.
Ганна Трегуб
Історія
На міжнародному кінофестивалі представили два фільми, зняті за участю України
Катерина Барабаш
Культура
Про занепад культурних інституцій Сербії та шукання порятунку в умовах урізаного фінансування й перед спокусами глобалізації
Деян Айдачич
Культура
Кажуть, вода камінь точить. Те, що відбувається зараз у свідомості луганчан, дуже нагадує цей вислів. Немов краплина за краплиною, обставини, ситуація в місті й інші нюанси виробляють абсолютну байдужість до всього в мешканців «республіки».
Яна Вікторова
Суспільство
Як відомо, під час путчу 1991 року телебачення показувало балет «Лебедине озеро», чия назва і трансляція згодом стали загальниками, що натякають на прихованість справжньої ситуації. Це дуже символічно, бо, в’їжджаючи в казкову країну «ДНР», ви також дивитеся цей балет — як у прямому, так і в переносному значенні.
Станіслав Васін
Суспільство
Чехи й словаки 25 років тому говорили про чудо. Територію їхньої країни після 23 років окупації покинув останній радянський військовий. Доти зазвичай діяло правило: хоч би куди ступила нога воїна СРСР, він там залишався. До радісної новини додалася ще одна неочікувана подія. Наступного дня після політичних переговорів 1 липня 1991-го в Празі повідомили про розформування пакту Варшавського договору.
Ярослав Пешек
Авторські колонки