Український тиждень № 15 (439) від 14 квітня, 2016

Зміст номеру:
Чи існує насправді в українському парламенті коаліція? За деякими ознаками нібито так. Дві великі фракції, доповнені рекрутованими нашвидкуруч колегами з вільного плавання, мають у сумі 226 депутатів. Цього більш ніж достатньо, аби братися до заміни уряду та порядкування в парламенті. Але на цифрах все, власне, й закінчується.
Роман Малко
Політика
За всією цією нескінченною трешевою нудотою з ремонтом уряду та рекрутингом ­коаліції якось забулася знаменна дата. Ну, може, й не забулася, але, безумовно, не прозвучала як слід: минулого вівторка виповнилося два роки від захоплення російськими гастролерами українського Слов’ян­ська та фактичного початку війни. Два роки — достатній час, щоб робити висновки.
Юрій Макаров
Авторські колонки
Тиждень поспілкувався з колишнім заступником генерального прокурора — прокурором Одеської області Давідом Сакварелідзе про роль президента в його звільненні, нафту Курченка та справу «діамантових» прокурорів.
Станіслав Козлюк
Політика
Про досвід високооплачуваного менеджменту на великому державному підприємстві
Денис Казанський
Економіка
Хотіли як краще, а вийшло як завжди. Це новітнє російське прислів’я занадто часто справджується в Україні. Особливо коли йдеться про реформи, які проводять хоч і за найкращими світовими зразками, але без урахування внутрішньої специфіки.
Любомир Шавалюк
Економіка
Поки що Вінницька та Хмельницька області, які, власне, й утворюють Поділля (інколи ще й Тернопільську область називають «галицьким Поділлям», але то вже географічно, а не культурно-історично), не становлять великих політичних проблем для центру, на відміну від Донбасу, Одеси та «бурштинових народних республік» на Волині.
Ігор Лосєв
Авторські колонки
Стихійна економіка самозайнятості — чим живе Хмельницький
Денис Казанський
Економіка
Технологічні реформи й політичні амбіції на Вінниччині
Віталій Рибак
Політика
У свідомості більшості тих, хто ніколи не бував у цих регіонах, вони, мабуть, не займають якогось особливого місця. У кращому разі основна маса українців зі школи пам’ятає якісь видатні історичні події багатовікової давності, пов’язані з територіальним ядром Поділля. У гіршому — ці землі просто є білою плямою для багатьох із нас.
Любомир Шавалюк
Економіка
Тиждень вивчав, із якою метою навідуються до України поборники «Ісламської держави»
Богдан Буткевич
Суспільство
Як жила подільська шляхта в XIV–XVIII століттях
Віталій Михайловський
Історія
Таємнича історія з табором бойовиків «ІДІЛ» в Україні, про який не раз повідомляла французька сенаторка Наталі Ґуле, обростає новими подробицями
Алла Лазарева
Світ
Про нову політичну кризу як рентген національного менталітету однієї з наймиролюбніших та найщасливіших країн
Ярослава Куцай
Світ
Компанії ВПК створюють спільні підприємства заради експортних можливостей і прибутків
The Economist
Світ
Партія D66 активно вела кампанію за Угоду, і цим мобілізувала своїх виборців більше, ніж інші політсили, як-от Партія свободи, «Християнсько-демократичний заклик», Народна партія за свободу і демократію та Партія праці.
Кеес Вергувен
Авторські колонки
Якщо в червні британські виборці проголосують за вихід країни з ЄС, то ударні хвилі від цього референдуму можуть невдовзі призвести до його розпаду. І тоді амбітна спроба об’єднати держави Західної Європи в стійкий мирний союз, здійснена понад 50 років тому на хвилі післявоєнного оптимізму, може завершитися хаосом і невизначеністю.
Майкл Бініон
Авторські колонки
Кримська й cирійська авантюри Путіна до болю нагадують війну середини ХІХ століття, коли Росія також намагалася встановити свій контроль у Чорномор’ї та Середземномор’ї
Георгій Папакін
Історія
Лауреатка Нобелівської премії з літератури 2015 року Світлана Алексієвич розповіла Тижню про жанр документального роману й зміну усталеного письменницького канону, про війну та Чорнобильську трагедію очима жінки, а також про те, чому ­запізнюються східноєвропейські нації, і про ­живучість зла.
Ганна Трегуб
Культура
У багатьох виробників сталі навряд чи є майбутнє. Британія не виняток
The Economist
Світ
Події двох останніх років змінили життя кожної луганської сім’ї, і про будь-яку з них можна було б написати художню книжку. Мій добрий приятель, як і багато хто в Луганську, застряг на 10 років у тій конторі, що була його першою роботою. Хороша фірма, хороша посада, мінімум стресів. І зрозуміти, чого більше в такому житті було — звички чи вигоди, вже стало складно.
Яна Вікторова
Суспільство
На околиці Донецька, у Куйбишевському районі, міститься відомий місцевим жителям Завод хімічних виробів. Окрім регулярного притягнення до себе «Точок-У» та різних ракет підприємство славиться тим, що поряд із ним — уже легендарний пустир, куди щотижня привозять «вантаж 200».
Станіслав Васін
Суспільство
Я зневажаю практично все, що пов’язано з Дональдом Трампом, і не в останню чергу це стосується його відразливих зв’язків із російськими бандитами. Не думаю, що він зрештою стане кандидатом у президенти від республіканців. Але в одному я з ним погоджуюся: у нинішньому стані НАТО нежиттєздатне.
Едвард Лукас
Авторські колонки