Український тиждень № 5 (429) від 4 лютого, 2016

Зміст номеру:
Цього тижня в Україні з робочим візитом перебували голови парламентів Нордично-Балтійської вісімки — і це лише початок приїздів знакових закордонних делегацій у 2016-му.
Віталій Рибак
Політика
У політиці є щось від хімії. Тут є свої реакції, каталізатори процесів, вільні радикали й агресивні середовища. Хоча річ, звісно ж, не в міждисциплінарних термінах, а в різних сполуках, створення й вивчення яких і становить науковий інтерес. Однак хімія має свої закони, і небезпечні поєднання нерідко призводять тут до справжніх вибухів чи техногенних катастроф.
Дмитро Крапивенко
Авторські колонки
Черговий етап знецінення національної валюти перетворює панічні настрої українців із гострих на хронічні
Любомир Шавалюк
Економіка
Новоросії більше не буде. Ніколи. Хіба що в еротичних снах божевільних кремлівських підстилок. Усе брехливе, вигадане, штучно зліплене з метою наживи рано чи пізно вмирає. А ми будемо. Бо ми були тут завжди. Відколи ми взагалі були. І хай нас називали, як кому заманеться: скіфами, сарматами, трипільцями, гунами, русами, рутенами. Хай нас винищували, завойовували, розділювали й перейменовували, використовували як гарматне м’ясо чи виморювали голодом,усе це нині вже не має жодного значення. Ми повернулися.
Роман Малко
Авторські колонки
Чому, попри сильну радянську ностальгію, Миколаїв не став столицею однієї з «народних республік»
Станіслав Козлюк
Суспільство
Херсонщина не вписується в «русскій мір», бо на всю цю ахінею має свій особливий погляд — український
Роман Малко
Суспільство
Чи зможе українське Причорномор’я реалізувати чималі конкурентні переваги на тлі інших регіонів
Олександр Крамар
Економіка
Чим живуть херсонські волонтери й активісти
Роман Малко
Суспільство
Тиждень поспілкувався з мером Херсона Володимиром Миколаєнком про блокаду Криму, переселенців і конфлікти всередині «Батьківщини» напередодні місцевих виборів.
Станіслав Козлюк
Політика
Тиждень поспілкувався з мером Миколаєва Олександром Сєнкевичем про вплив регіоналів на місто, російський бізнес Дерипаски та ностальгію миколаївців за СРСР.
Станіслав Козлюк
Політика
Парфеній Смола (Валентин Куц) та Володимир Кедровський як видатні діячі української діаспори в Новому світі
Павло Подобєд
Історія
Як окупований Донбас замість омріяного радянського «застою» отримав бандитські 1990-ті
Денис Казанський
Суспільство
Як окупація півострова позначилася на стані кримських заповідників
Олексій Василюк, Дарія Ширяєва
Суспільство
Чим закінчилася «казахська мрія» Нурсултана Назарбаєва
The Economist
Світ
Із праймериз починаються серйозні президентські перегони. Вони давно вже не були такі брудні, непевні й дивні
The Economist
Світ
Коли з’явилася така форма власності, як товариство з обмеженою відповідальністю, у ній не вбачали інструменту приховування господарів.
Едвард Лукас
Авторські колонки
Посол Королівства Іспанія в Україні Херардо Анхель Буґайо й радник посольства з культури Тамара Сабала Утрійяс розповіли Тижню про можливість відкриття Інституту Сервантеса в Україні, сарсуелу як візитну картку їхньої країни та протистояння російській пропаганді.
Ганна Трегуб
Культура
Коли «зелені чоловічки» захопили українські частини в Криму, вони одразу ж ініціювали зібрання з особовим складом, на яких агітували йти служити до ЗС РФ. Я був присутній на такому зібранні в актовій залі штабу ВМС України в Севастополі. Перед нами виступав полковник-кадровик із Москви. Він запропонував усім підписати контракт із ЗС РФ на один рік.
Роман Герасименко
Суспільство
Ще в період активних протестів на Майдані місцеві активісти від Комуністичної партії встановили в Донецьку біля пам’ятника Лєніну намет із цілодобовою охороною, оскільки в той час у нашому регіоні була вагома частина проукраїнського населення і висловлювалися ідеї знести пам’ятник як символ радянського минулого з огляду на загальний тренд, що поширювався по всій країні.
Станіслав Васін
Суспільство
Ми живемо в добу терміновості, браку часу й прискорення. Як її краще описати? Поспіх. Постійна біганина. Багато завдань водночас. Нам бракує часу на себе, друзів і книжки, на задоволення від простих утіх життя. У нас на очах зникають поняття і традиція вихідних. Кінець тижня стає для більшості нагодою перемкнутися з одного джерела стресу на інше.
Леонідас Донскіс
Авторські колонки