Український тиждень № 4 (428) від 28 січня, 2016

Зміст номеру:
Все почалося 45 років тому з неформальних бесід провідних економістів серед засніжених швейцарських Альп. Нині Світовий економічний форум у Давосі сягнув рівня самітів ООН. На захід збираються 2,5 тис. провідних бізнесменів, міжнародних політичних лідерів, інтелектуалів і журналістів, які обговорюють світові проблеми.
Майкл Бініон
Світ
Стриманою правовою мовою суддя у відставці сер Роберт Овен розповідає історію вбивства британського громадянина в Лондоні. Алєксандр Літвінєнко був утікачем із Росії, що дістав притулок у Сполученому Королівстві. Працював у КГБ та ФСБ. Безпосередньо знав про переплетення російської держави й організованої злочинності.
Едвард Лукас
Авторські колонки
Наскільки небезпечними є зміни до Конституції, кому вони вигідні й чи можна без них обійтися, розповів в ексклюзивному інтерв’ю Тижню колишній суддя Конституційного Суду України Віктор Шишкін.
Роман Малко
Політика
Тиждень поспілкувався з начальником управління спеціальних розслідувань Генпрокуратури про розслідування подій на Майдані, люстрацію серед слідчих та справи Тимошенко, якими він особисто займався.
Станіслав Козлюк
Суспільство
У чому схожі російські «патріот» і ліберал
Катерина Барабаш
Авторські колонки
Якби про нові пріоритетні галузі, як-от АПК, енергозбереження й ІТ, сказав, наприклад, Аляксандр Лукашенка, це видавалося б цілком закономірним.
Дмитро Крапивенко
Авторські колонки
Яким є потенціал «пріоритетної трійці»
Олександр Крамар
Економіка
Що спільного між державним сприянням економічному розвитку, корупцією, патерналізмом та зростанням?
Любомир Шавалюк
Економіка
Чиновники говорять про енергозбереження в Україні ще з кінця 1990-х років, споживачі скаржаться на високі тарифи. Наразі уявлення і тих, і інших про те, як берегти ресурси, доволі-таки абстрактні
Станіслав Козлюк
Суспільство
Заступник глави Адміністрації президента про те, чи є в України пріоритетні галузі в економіці та який спосіб держава має їх підтримувати.
Богдан Буткевич
Політика
Досвід яких країн Україні варто було б урахувати, розвиваючи нові пріоритетні галузі
Віталій Рибак
Економіка
Чому радикалізувалася нова генерація поляків і в кому вони бачать ворогів
Катерина Новікова
Світ
Молодь світу — це пригноблена меншина. Вона потребує свободи
The Economist
Світ
Тиждень розмовляв із виконавчим віце-президентом Центру аналізу європейської політики про пріоритети Польщі в зовнішній політиці за нового уряду, її відносини з Німеччиною та ЄС і бачення своєї ролі в Центрально-Східній Європі.
Анна Корбут
Світ
Через здешевлення нафти не відбулось ані сповільнення її видобутку, ані різкого зростання світової економіки
The Economist
Економіка
Де насправді була братська могила героїв Крут?
Ярослав Тинченко
Історія
Відома на весь світ клезмерська музична традиція родом з України
Ганна Трегуб
Культура
«Конкурсна система — це хабарі за місце директора театру членам конкурсної комісії та начальникам.
ОНУХ
Авторські колонки
Дедалі частіше помічаю, що писати про кримські новини вже якось нецікаво. Бо вони перестали бути, власне, новинами. Нові реалії життя, що колись дивували, жахали, обурювали, перетворилися з гостросюжетного трилера на буденну рутину. Промайнуло майже два роки недобровільного життя під іншою державою. За два роки людина в силу самих законів психіки призвичаїться багато до чого.
Лесь Терен
Суспільство
Часто запитують, на що схожий сучасний Донецьк. При цьому, звісно ж, мають на увазі не так зовнішній вигляд міста, як сутність тих осіб, котрі його населяють. Ось уже півтора року «республіканська» частина Донбасу до болю нагадує стару кінострічку «Республіка ШКІД», зняту «Ленфильмом».
Станіслав Васін
Суспільство
Почнімо із самого початку (нагадаю, йдеться про список запитань стосовно становища й проблем української мови в Україні, викладений у № 1-2 Тижня). Отже, чим українська мова краща за російську? Відповідаю: нічим. Ось так просто: якщо об’єктивно підходити до питання, геть ніяких переваг українська перед російською (а також англійською, іспанською, тайською, кечуа тощо) не має. Вона ніяк не багатша, не гнучкіша й не гарніша.
Юрій Макаров
Авторські колонки