Український тиждень № 50 (422) від 17 грудня, 2015

Зміст номеру:
Метою будь-якого політика є максимальна концентрація влади й повноважень у своїх руках. Петро Порошенко, звісно, не виняток. Фактично весь 2015 рік Банкова присвятила тому, щоб по змозі усунути від керма нелояльних людей і перебрати якомога більше важелів впливу. Не так брутально й по-ідіотськи публічно, як це робив Янукович, але не менш ефективно.
Богдан Буткевич
Політика
Про «обійми» прем’єра під час звіту уряду написано так багато, що додати нічого. Залишається хіба що побажати не зупинятися на досягнутому, і не лише панові Барні. Однак річ зовсім не в цьому, хоч і дуже показовому та веселому, дійстві, а в певних новомодних тенденціях, які віднедавна заполонили дійсність.
Роман Малко
Авторські колонки
Багатомісячна епопея з реформою податкової системи добігає кінця. Тривалі дискусії між прихильниками двох проектів податкової реформи, під час яких жодна сторона не хотіла поступатися, завершилися тим, що 8 грудня на черговому засіданні Національної ради реформ було схвалено компромісний варіант нового ПК. На третій день після цього зазначений проект підтримали на засіданні уряду, а 11 грудня його було зареєстровано в парламенті як законопроект № 3630. Є всі шанси, що його ухвалять в останній декаді грудня. Чи стане від того легше Україні та українцям?
Любомир Шавалюк
Економіка
Російсько-турецький конфлікт може посприяти українським експортерам і частковій компенсації втрат від закриття російського ринку
Олександр Крамар
Економіка
Визначення «четверта влада» в нашому контексті дещо нагадує радянські штам­­пи на кшталт «профспілки — школи комунізму», «СРСР — оплот миру», «армія — школа мужності, патріотизму й інтернаціоналізму». Сказав таке з високої трибуни — і ти в мейнстримі.
Дмитро Крапивенко
Авторські колонки
Як медійний скандал змінив владу в США
Ольга Ворожбит
Світ
Добрих намірів у відриві від економіки та цілісного бачення може виявитися недостатньо для виводу з кризи вітчизняних медіа
Юрій Макаров
Суспільство
Як українські ЗМІ проковтнули блогосферу
Денис Казанський
Суспільство
Тиждень поспілкувався із засновником Bellingcat про докази російської причетності до катастрофи MH17, проблеми сучасних медіа та перспективи журналістських розслідувань.
Анатолій Шара
Суспільство
Як телебачення в тоталітарних країнах паралізує волю населення
Катерина Барабаш
Світ
Яку роль Gazeta Wyborcza відіграла в переході Польщі від комунізму до демократії
Івона Райхардт
Світ
Голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Фіона Фрейзер розповіла Тижню про потребу системного моніторингу, фіксації та засудження порушень прав людини на Донбасі та в анексованому Криму.
Ганна Трегуб
Суспільство
В Америці та Європі праві популісти на марші. Це реальна загроза
The Economist
Світ
Кожного грудня в словацькому Chateau Bela проводиться конференція з безпеки. Дістати запрошення непросто. Учасники, знайомі між собою багато років, збираються там для відвертих бесід за зачиненими дверима.Щороку на цій конференції настрої дедалі похмуріші. Фінансова криза позначилася на авторитетності економічної моделі Заходу.
Едвард Лукас
Авторські колонки
З’явилася нова нація. Ця велика подія для світової політики була передбачуваною, її обговорювало багато європейських політичних аналітиків та письменників, як східних, так і західних. Достатньо згадати Андрєя Піонтковского, Владіміра Сорокіна або Олександра Мотиля. Україна знову викарбувала своє ім’я на політичній мапі світу.
Леонідас Донскіс
Авторські колонки
Урсула фон дер Лайєн хутко заходить у свій кабінет, не марнуючи ані хвилини. Щойно вона повернулася з парламенту, який дозволив їй відрядити до Сирії шість реактивних літаків-розвідників і фрегат для охорони французького авіаносця. Увечері вона хоче побути вдома, у будинку під Ганновером, разом із чоловіком і сімома дітьми. Далі до Афганістану, піднімати бойовий дух німецьких солдатів. Але хоч би якою заклопотаною вона була, міністр обов’язково мусить запалити різдвяну свічку на столі, а тоді вже зі своєю фірмовою усмішкою починає інтерв’ю. Атмосфера — це все.
The Economist
Світ
Двигуни внутрішнього згоряння стають компактнішими, економнішими й чистішими, не втрачаючи потужності
The Economist
Світ
Таїландський саксофоніст Лі Шень, який став першим виконавцем творів для саксофона українського композитора Володимира Рунчака за кордоном, поділився з Тижнем міркуваннями про тайську й азійську саксофонні школи, інтерес до нашої класики та специфічну мікротонову систему народної музики Таїланду, для запису якої європейські музиканти нині винаходять нову систему нотних позначень.
Ганна Трегуб
Культура
Турецький берег очима сучасних українців
Катерина Новікова
Суспільство
У Сімферополі відбулася цілком, здавалося б, аполітична подія: фінал дитячого музич­ного конкурсу «Татлисес» («Солодкий голос»). У будівлі Кримського академічного українського музичного театру (з назви котрого окупанти, звісно, викинули слово «український») співали й танцювали кримськотатарські (здебільшого) діти.
Лесь Терен
Суспільство
Моє місто вмив перший сніг. Студентка, вбачивши його з вікна гуртожитку, розіслала всім фото припорошених вулиць, по-дитячому радіючи настанню зими й уже недалекому Новому року. Мій синочок зустрів день, сидячи на кухонному столі край вікна й розмірковуючи про переваги снігу: сніжки, санчата… Удень під ногами вже була каша з бруду й мокви.
Яна Вікторова
Суспільство
100 років тому в нинішній узбецькій Фергані в сім’ї царського офіцера народився мій тато. Наприкінці 1915 року батьки моєї матері добулися до Казані, ставши втікачами із західних окраїн імперії Романових.
ОНУХ
Авторські колонки