Український тиждень № 46 (418) від 19 листопада, 2015

Зміст номеру:
Теракти в Парижі повністю витіснили з мейнстриму французьких медіа проблему війни в Україні. Натомість військова співпраця з Росією на Близькому Сході подається як близька реальність.
Алла Лазарева
Світ
З усіх європейських столиць лунають заклики до солідарності з жертвами терактів у Парижі та безкомпромісні вимоги гарантувати безпеку населенню Європейського Союзу. Одна з найбільш поширених пропозицій, як вирішити проблему проникнення нелегальних мігрантів у Шенгенську зону, — створення спільної європейської прикордонної охорони та ефективний захист зовнішніх кордонів ЄС, організація перевірок на пропускних прикордонних пунктах.
Ярослав Пешек
Авторські колонки
Другий тур місцевих виборів засвідчив, наскільки істотно змінилась електоральна мапа Південного Сходу
Денис Казанський
Політика
У колишньому форпості біло-синіх на Півдні кандидат від Опозиційного блоку програв, попри чималий адмінресурс і тіньові виборчі схеми
Станіслав Козлюк
Політика
Тиждень обговорив із лідером Демократичного альянсу результати місцевих виборів, перспективи малих партій і перспективу об’єднання новітніх політичних сил як противагу олігархічним політичним клубам.
Денис Казанський
Політика
Це мусило рано чи пізно статися і таки сталося. Криза в «Правому секторі», найпотужнішій та найлегендарнішій націоналістичній силі України, народженій Революцією гідності, була майже запрограмована. Але вона аж ніяк не означає її близького кінця, радше навпаки.
Роман Малко
Суспільство
Дебати про трансформацію фіскальної системи в розпалі, але їх учасники ігнорують важливі деталі
Любомир Шавалюк
Економіка
Стільки вже вправлялися на цю тему впродовж останніх двох років, зокрема й у Тижні, що ніби нічого нового сказати неможливо. А доводиться, бо від неї, від Європи, залежить наше подальше існування. Або принаймні вибір стратегій виживання. Не кажучи вже про відновлення справедливості й покарання винних у війні проти України. І Європи також. Тому знову й знову.
Юрій Макаров
Авторські колонки
Чим сьогодні визначено межі європейських Сходу й Заходу
Ігор Лосєв
Світ
Тиждень розмовляв із головою правління «Майдану закордонних справ», колишнім генеральним консулом України в Стамбулі про Балто-Чорноморський регіон, його геополітичні перспективи та пов’язані з ним інте­реси Києва.
Анна Корбут
Політика
Попри десятирічну присутність країн Східної Європи в ЄС та НАТО, французи констатують, що психологічні відмінності між Сходом і Заходом не зникли
Алла Лазарева
Світ
Країни Центральної та Східної Європи разом утворюють один із найдинамічніших ринків у світі за останні роки.
Крістофер А. Гартвелл, Кароліна Зубель
Світ
«Криваві землі», як їх називає єльський історик Тімоті Снайдер, простягаються від Балтійського до Чорного моря. Ще одна їхня назва — не така трагічна — Міжмор’я. Та, хоч би як їх називали, у країн, що містяться на цій території, подібна, переважно безрадісна, історія. Вони не мають природних кордонів, зате мають двох значно більших сусідів: Росію та Німеччину. Тож більшу частину європейської історії перебували під примусовим правлінням тієї або тієї.
Едвард Лукас
Авторські колонки
Ректор віденського Інституту гуманітарних наук Шаліні Рандерія в інтерв’ю Тижню розповіла про причини фрагментації державного суверенітету у світі, що глобалізується, позадержавних гравців, що впливають на цей процес, і право кожного громадянина захищати себе тоді, коли того не може зробити держава.
Ганна Трегуб
Суспільство
Наскільки активізація терористів у ЄС може вплинути на європейську політику загалом і щодо України та Росії зокрема
Анна Корбут
Світ
Протести через жахливу пожежу в нічному клубі змусили румунський уряд піти у відставку. Тепер лишилося змінити політичну систему
The Economist
Світ
Як і боялися центристи, Ярослав Качинський сам сформував новий уряд
The Economist
Світ
Бізнес завжди розповідав історії про свою продукцію. Але останніми роками він особливо багатослівний і бомбардує споживачів найдрібнішими деталями, які допомог­­ли б краще продати товар. У магазинах мережі органічного продовольства Whole Foods можна зачитуватися блискучими біографіями курей, що опиняться в рагу покупця.
The Economist
Світ
Бідність реставраційної галузі в Україні ще раз свідчить про злочинну неуважність до національної історичної та мистецької спадщини
Ганна Трегуб
Культура
Тиждень почався з неординарної новини: нардеп Рефат Чубаров оголосив про таємний план ФСБ вбити способом інсценованого замаху кримських «віце-прем’єра» Михайла Шеремета й «віце-спікера» Ремзі Ільясова, щоб потім звинуватити в теракті антиросійських активістів Криму й остаточно розв’язати собі руки щодо всіх незгодних з окупацією.
Лесь Терен
Суспільство
За минулі півтора року війна на Донбасі поставала в безлічі ракурсів. Експерти й політологи навперебій пропонували свої погляди на вирішення проблеми та причини її виникнення.
Станіслав Васін
Суспільство
Кілька днів тому, випадково клацаючи пультом перед футболом (для інших цілей не вмикаю телевізор вже років 10), я дійшов простого й сумного висновку: нічого не змінилося на українському телебаченні. Навіть навпаки: темп негативної селекції дедалі більш наростає.
Богдан Буткевич
Авторські колонки