Український тиждень № 45 (417) від 12 листопада, 2015

Зміст номеру:
Рух у Європу тимчасово призупинено. Безвізовий режим найближчим часом Україні не світить, зате світить новий етап війни: Східний фронт ожив, і батальйони скоро знову попросять вогню. Процеси, які відбуваються в країні останні місяці, важко назвати зрозумілими та прозорими.
Роман Малко
Політика
Арешти для учасників АТО і браслети під заставу для колишніх регіоналів — цей зов­­нішній бік української Феміди бачить кожний. Деталі процесів знають адвокати, судді, слідчі, прокурори, і з них, як часто буває, зайвого слова не витягнеш, або скажуть напівслово-напівнатяк і «по всі коментарі до нашої прес-служби».
Дмитро Крапивенко
Авторські колонки
Лише на Півдні та Сході протистояння кандидатів у мери відбувається по лінії «ватнік — патріот»
Денис Казанський
Політика
Внутрішній російський екстремізм як загроза незалежності країн пострадянського простору
Ярослав Тинченко
Світ
Зняття міжнародних санкцій із Тегерана дає вітчизняним виробникам нові можливості наростити експорт
Олександр Крамар
Світ
В Україні розпочалися зміни підходів до управління автомобільними дорогами. Громадянське суспільство має їх підтримати, а держава — розвинути
Любомир Шавалюк
Економіка
Соціолога образити може кожен. А ви поставте себе на його місце! Із цими бюджетами, помічниками, замовниками й, головне, респондентами! Я не іронізую. Років 10–15 тому в російському журналі «Эксперт», тоді ще цілком притомному, з’явився матеріал про соціологічне опитування десь у Богом забутому закутку в Бєлгородській області. Дослідження проводили так само ще притомні фахівці Вищої школи економіки, які були цілком спантеличені результатами.
Юрій Макаров
Авторські колонки
Як соціологічні дослідження часто спотворюють реальний стан і настрої суспільства й чи можна з цим боротися
Олесь Олексієнко
Політика
Тиждень поспілкувався із завідувачем відділу соціально-політичних процесів Інституту соціології НАНУ Євгеном Головахою про становлення соціології в Україні, «феномен Тимошенко» на виборах та вплив результатів опитувань на результати виборів.
Станіслав Козлюк
Суспільство
Олена Богдан, доцент кафедри соціології Національного університету «Києво-Могилян­ська академія», розповіла Тижню, як ця наука може змінити життя людини, чому солідні аналітичні центри ніколи не дозволять собі маніпулювати результатами досліджень, як з’яв­ля­ються фейкові рейтинги й чому вони не мають до соціології жодного стосунку.
Роман Малко
Суспільство
Чому закрита політсоціологія на замовлення є позитивним фактором
Богдан Буткевич
Суспільство
У США соціологія давно стала вигідним бізнесом, проте досі час від часу припускається помилок
Віталій Рибак
Світ
Професор Міланського університету україністка Джованна Броджі-Беркофф поділилася з Тижнем спостереженнями щодо того, як змінилися українці після Революції гідності.
Ганна Трегуб
Суспільство
Перевірений міністр оборони — єдиний, хто працював при всіх російських владах із моменту розвалу Радянського Союзу. Він може стати наступним президентом
The Economist
Світ
Франція має дедалі менший вплив у ЄС, але боїться застосовувати й той
The Economist
Світ
Невідома донедавна царина фізики може дати ключ до видобування електроенергії з океану
The Economist
Світ
Що відомо науці про канонізованого останнього кошового отамана Січі
Владислав Грибовський
Історія
Знаний у світі вітчизняний композитор Володимир Рунчак розповів Тижню про стан справ у сучасній композиторській школі України, шляхи, якими наша сучасна класична музика йде до свого слухача за кордоном, та роль, яку українські культурні аташе й Мінкульт не відіграють у цьому процесі.
Ганна Трегуб
Культура
«Кримське підпілля» досі гуде з приводу обшуків у колишнього директора телеканалу ATR Ельзари Іслямової та її заступниці Лілі Буджурової, особливо після того як пані Ліля опублікувала подробиці «акції», проведеної в найпотворніших традиціях НКВД. Буджурова, провідна кримськотатарська журналіст­­ка ще з пізньорадянських дисидентських часів, є відомою постаттю в Криму.
Лесь Терен
Суспільство
Одного разу життєві обставини змусили мене провести зо дві доби в місці, де не було інтернету. Зате був старий добрий телевізор, певна річ, із місцевими сепаратистськими й російськими каналами. За ті дні я буквально потрапив до іншого світу — зі своїми законами, грандіозно й філігранно відточеною брехнею, лицемірством та зверхнім ставленням до всього, що не пов’язане з «вєлікой Россієй» та її «вєлікімі» інтересами.
Станіслав Васін
Суспільство
Західні країни починають усвідомлювати помилки, яких припустилися, коли в 1991-му капіталізм завдав поразки комунізмові. Перша: вони гадали, що гроші не пахнуть. Друга: повірили, ніби тріумф вільних ЗМІ — це назавжди. Росія довела наш прорахунок в обох випадках. Бізнесові зв’язки впливають на рішення, які приймають у нас (компанія BP сьогодні фактично стала британською заручницею в РФ).
Едвард Лукас
Авторські колонки