Український тиждень № 43 (415) від 29 жовтня, 2015

Зміст номеру:
Теоретично, тільки-но будуть оприлюднені остаточні результати виборів, країна нарешті зможе зажити по-новому. Як не крути, а без цілковитого переформатування влади повноцінно запустити процес неможливо, і про це не втомлювалися нагадувати президент та інші зацікавлені персони, раз по раз киваючи в бік поплічників старого режиму, що всіма способами намагалися загальмувати переможну реформаторську ходу. До яких тільки підлих інсинуацій та сценаріїв не вдавалися ці упирі, але від сьогодні в них жодних шансів. Теоретично.
Роман Малко
Політика
Після Євромайдану всі сподівалися, що наступні президентські, парламентські й місцеві вибори перетворять країну з олігархічної на демократичну. Відомо, що «на все потрібен час». Однак треба відштовхуватися від того, що росте на своїй землі, а не сподіватися на «імпортне насіння».
Ганне Северінсен
Авторські колонки
Колишній міністр економіки Латвії Даніелс Павлютс відвідав Україну для участі у Київському міжнародному економічному форумі, де зустрівся з журналістом Тижня, щоб поділитися досвідом виходу його країни з кризи.
Любомир Шавалюк
Економіка
Як партія «Право і справедливість» змінить Польщу і що це означає для Європи
Пьотр Бурас
Світ
В ексклюзивному інтерв’ю Тижню міністр юстиції України розповів про результати люстрації, перебіг судової реформи, проблеми з оновленням Конституційного Суду, переатестацію держслужбовців Міністерства юстиції та подальшу долю КПУ.
Тетяна Омельченко
Політика
Після виборів. На тлі харківського шоку. І київської передбачуваності. І дніпропетровської надії. Поговорімо вже про Україну. Бо сам собою Харків не Україна. І Дніпропетровськ окремо взятий не Україна. І тим більше Київ не Україна. Без Коломиї, Кобеляк, Корсуня, Краматорська й сотень міст, містечок і сіл, без решти 40 млн українців, які мають звичку обирати нам усім то Януковича, то Порошенка, то Джемілєва, а то раптом Королевську, електоральні пригоди в обласних центрах важать небагато.
Юрій Макаров
Авторські колонки
Місцеві вибори можуть значно посилити позиції сепаратистів у регіонах
Ігор Лосєв
Політика
Вибори як перерозподіл сфер впливу та війна за вотчини
Денис Казанський
Політика
Чи є в активістів шанси відстояти інтереси громади навіть тоді, коли місцева влада належить відверто недемократичним силам
Станіслав Козлюк
Суспільство
Вибори засвідчили, що Донбас залишається електоральною базою вчорашніх регіоналів, хоча позиції демократичних партій тут помітно зміцнилися
Денис Казанський
Політика
Хто хоче зробити банкрутом проектувальника українського метрополітену
Богдан Буткевич
Суспільство
Учені наближаються до розуміння фізичної природи психічних розладів, викликаних емоційною травмою
The Economist
Світ
Російський лідер припускається численних помилок. Через корупцію й авторитаризм він поставив хрест на шансах Росії економічно модернізуватися; атакувавши Ук­раїну, перетворив свою країну на міжнарод­­ну парію; а тепер загруз у болоті сирійсь­кого конфлікту.
Едвард Лукас
Авторські колонки
Публікація уривків онлайн — не порушення авторських прав
The Economist
Суспільство
Американські стартапи змінюють суть права власності в компаніях
The Economist
Світ
За своє коротке життя Майк Йогансен устиг побувати в дуже багатьох іпостасях
Ярина Цимбал
Історія
Розмова про долю заповідників у зоні АТО
Олексій Василюк
Подорожі
Голова міжнародного журі 45-го Київського кінофестивалю «Молодість» французька кінопродюсерка Катрін Дюссар розповіла Тижню про роль продюсера в появі нового кіно, копродукцію фільмів як шанс для українського кінематографа та «Молодість» як унікальну у вимірі Європи мистецьку акцію, спрямовану на глядача, котру потрібно підтримувати.
Ганна Трегуб
Культура
Буває так, що дрібненька побутова деталь може вразити своїм цинізмом не менше, ніж очевидний злочин. Ось і яскравий приклад цього з кримського сьогодення.
Лесь Терен
Суспільство
Відтоді як переважну більшість продукції «республіканського» ринку заполонило маркування зі штрихкодом «460» (Росія), у Донецьку й інших окупованих містах спостерігається не тільки значне зростання цін, які формуються на основі транспортування і банальної накрутки, а й суттєве зниження якості тієї продукції, яка нині пропонується споживачеві у «вільній країні».
Станіслав Васін
Суспільство
Президент Росії Владімір Путін щосили намагається зробити її світовою супердержавою. Для цього він не цурається будь-яких методів: використовує брехливу пропаганду й демагогію, лякає ядерною зброєю і демонструє, що може робити все, що йому заманеться. Він анексував Крим, спровокував збройний конфлікт на Сході України, а тепер бомбардує Сирію. Своїми силовими методами кремлівський лідер випустив злого джина з пляшки.
Ярослав Пешек
Авторські колонки