Український тиждень № 42 (414) від 22 жовтня, 2015

Зміст номеру:
А хтось іще пам’ятає, за що мільйони українців не так давно мерзли на морозі, лізли під кулі, за що загинули герої Небесної сотні? Занадто багато всього змінилося з того часу (чи не так?), багато води збігло, і все стало догори дриґом. Але на порозі другої річниці Революції гідності варто б пригадати. Особливо напередодні таких дивних і незрозумілих виборів, які нині перетравлює країна.
Роман Малко
Політика
Вибори є альфою і омегою західних уявлень про демократію. Залежно від того, наскільки формально бездоганно вони відбуваються в тій чи іншій країні, Захід вирішує, визнати її демократичною чи ні. Результат тут сприймається як менш важливий за процес, головне форма, зовнішні ознаки. Отже, вибори — це священна корова західної цивілізації.
Ігор Лосєв
Авторські колонки
Непокарані сепаратисти йдуть на вибори без жодних обмежень і сумнівів
Денис Казанський
Політика
Тиждень обговорив із бізнес-омбудсменом Альгірдасом Шеметою взаємовідносини влади й підприємництва, хід реформ і впровадження європейського досвіду в Україні.
Тетяна Омельченко
Політика
Останнім часом серед вітчизняних політиків почастішали розмови про залучення в країну іноземних інвестицій. Не можна сказати, що таких дискусій не було раніше, але про капіталовкладення говорять і говорять, а вони все одно мізерні.
Любомир Шавалюк
Економіка
Є такі цивілізаційні поняття, зміст яких з’ясо­вуєш упродовж усього життя. Для мене «провінція» — з цієї категорії. Слово однозначно лайливе, обтяжене негативними асоціаціями. Щось вторинне, відстале, причому безнадійно відстале, водночас агресивне й нетолерантне. Але в чому конкретно його сенс, кого чи що можна з повним правом ним таврувати, до пуття незрозуміло. Щось для тебе провінція, для когось ти сам провінціал.
Юрій Макаров
Авторські колонки
Як розуміти величезне розмаїття партій на місцевих виборах
Роман Малко
Політика
Які виклики для країни несуть місцеві вибори
Олесь Олексієнко
Політика
Реформа самоврядування може лише зміцнити регіональні клани
Денис Казанський
Політика
Як організована система регіональної влади в Німеччині, США та Великій Британії
Віталій Рибак
Світ
Які тенденції продемонстрували недавні місцеві вибори у Франції та Іспанії
Алла Лазарева
Світ
Держава не квапиться визнавати заслуги полеглих добровольців
Ярослав Тинченко
Суспільство
Виклик домінуванню Америки
The Economist
Економіка
Росія зондує ґрунт в Іраку
The Economist
Світ
Польський дисидент, один із чільних ідеологів руху «Солідарність» Кароль Модзелевський розповів Тижню про відродження незалежної польської культури, науки та освіти як інтегральну частину боротьби за незалежність Польщі та підйом внутрішнього авторитаризму як загрозу для сучасних східноєвропейських суспільств.
Ганна Трегуб
Світ
Між європейською геополітикою та інтер­нет-безпекою нібито мало спільного. Однак, працюючи над новою книгою «Cyberphobia» («Кіберфобія»), я ви­явив разючі паралелі. Система європейської безпеки формувалася в період, коли добра воля й спільні інтереси сприймалися як належне. Можливість виникнення конфліктів, без сумніву, бралася до уваги, але вважалося, що їх можна подолати шляхом діалогу й переговорів. В усякому разі, гегемонія Заходу, зокрема Сполучених Штатів як головного актора у сфері європейської безпеки, була беззаперечною і безроздільною.
Едвард Лукас
Авторські колонки
Чому продати торговельну угоду між Європою і США як «стратегічну» виявилося проблематично
The Economist
Світ
Відомий шведський музикант, учасник саксофонного квартету Nordic розповів Тижню про провокативність сучасної класики та зміну ролі її виконавця.
Ганна Трегуб
Культура
Чим Білорусь може зацікавити українців, які знають про неї не так уже й багато
Катерина Новікова
Культура
У Сімферополі оголошено проект: побудувати пам’ятник російській анексії. Точніше відразу кілька проектів. До других роковин сумної події залишилося чотири місяці, тож усі охочі ще мають змогу добряче попіаритися. Ідея увічнити «русскую вєсну» з’явилася вже давно, але до її практичного втілення всерйоз беруться лише зараз.
Лесь Терен
Суспільство
Ще від перших днів навчання в школі нам втовкмачують, що математичні істини однакові для всіх і будь-коли. Проте вже опісля довгоочікуваного «вільного кур­­су», котрим глава «ДНР» залякував донеччан і жителів інших окупованих міст ще на початку липня, основи здорового глузду в новоспечених «республіках» укотре похитнулись.
Станіслав Васін
Суспільство
Коли Росія втрутилася до конфлікту в Сирії, ми усвідомили, що час підбивати підсумки в заплутаній і тривалій історії Україна — ЄС, історії гордощів й упере­дження, яка має шанси перерости в історію прозріння після самозаподіяної сліпоти.
Леонідас Донскіс
Авторські колонки