Український тиждень № 38 (410) від 24 вересня, 2015

Зміст номеру:
Зусиллями кримських татар уся країна раптом згадала, що, незважаючи на окупацію, Україна й далі безперешкодно постачає до Криму їжу й електроенергію — добре, що хоч воду перекрили раніше.
Богдан Буткевич
Суспільство
Україна в багатьох міжнародних рейтингах пасе задніх. Але якби якісь мудрі голови спробували дослідити переговороздатність урядів різних країн, то нам не було б рівних. Нинішні керманичі — віртуози круглих столів, укладачі «дорожніх карт», завсідники самітів і брифінгів.
Дмитро Крапивенко
Авторські колонки
Чому абсурдні уявлення про «українських націоналістів» такі живучі й потребують постійного спростовування?
Філіпп де Лара
Політика
22 вересня у межах Другого перегляду Програми розширеного фінансування до Києва прибула місія Міжнародного валютного фонду. Тиждень поспілкувався з постійним представником МВФ в Україні Жеромом Ваше про те, як Фонд оцінює прогрес у реформах, рівень виконання урядом Програми, реструктуризацію зовнішнього держборгу тощо.
Любомир Шавалюк
Економіка
Від Майдану тягнеться ланцюг судових процесів, у центрі яких протистояння МВС і активістів. Кількість проваджень зростає, мов снігова куля, але справжнього правосуддя наразі не видно
Станіслав Козлюк
Суспільство
Україна підходить до нового витка економічного тиску з боку Росії зі значно сильнішими позиціями, однак низка галузей залишаються все ще вразливими
Олександр Крамар
Економіка
Достовірної інформації про найбагатшого олігарха країни так мало, що будь-які спроби оцінити цю персону приречені на вивчення чуток і легенд
Денис Казанський
Суспільство
На Донбасі не стріляють. Епізодичні ексцеси й провокації чомусь не рахуються, так само як і рейди ворожих диверсійних груп, хоча від них також гинуть українці. Гаразд, хай буде так: відкритих бойових дій немає. Не відомо, чи надовго.
Юрій Макаров
Авторські колонки
Затишшя на фронті ставить дуже багато незручних для влади запитань
Роман Малко
Суспільство
Тривале затишшя на фронті влада навряд чи зуміє використати раціонально
Ігор Лосєв
Суспільство
Зменшення інтенсивності бойових дій деморалізує бойовиків і мирних мешканців окупованого Донбасу
Денис Казанський
Суспільство
Тиждень опитав волонтерів, чиновників та політиків щодо перспектив тривалого перемир’я
Станіслав Козлюк
Суспільство
Відносна тиша на Донбасі, загострення в Сирії та приплив мігрантів до ЄС дали змогу Росії розпочати нову власну гру на Заході
Алла Лазарева
Світ
Годувати у війську стали краще. Але корупційні схеми в постачанні харчів для ЗСУ залишилися
Богдан Буткевич
Суспільство
Угода про притулок для біженців між усіма країнами ЄС —  єдиний спосіб урятувати вільне пересування Європою
The Economist
Світ
Францію представляє більше жінок-послів
The Economist
Світ
Російська політика залякування сусідів по басейну Балтійського моря лише пришвидшила співпрацю між ними. Швеція розглядає можливість участі в об’єд­­на­них експедиційних силах НАТО.
Едвард Лукас
Авторські колонки
Незабаром у повітря можуть здійнятися незвичні з вигляду літаки на електричних та гібридних двигунах
The Economist
Світ
Мало з ким можна вести настільки змістовні розмови про менеджмент культури, як із Єжи Онухом. У цій галузі він працював багато років: очолював Польський Інститут у Києві (2005–2010), пізні­­ше — Польський Інститут Культури у Нью-Йорку. Раніше був у столиці України директором Центру сучасного мистецтва, пов’язаного з Фондом Джорджа Сороса.
Анастасія Левкова
Культура
Всесвітньо відомий французький музикант-експериментатор, президент Всесвітньої асоціації саксофоністів Клод Деланґль розповів Тижню про сучасні твори для саксофона, важливість співпраці виконавця й композиторів та про чесність — рису, яка робить справжньою музику, що лунає зі сцени.
Ганна Трегуб
Культура
Головною подією в Криму зараз є так звана продовольча блокада, накладена на півострів ініціативною групою Чубарова, Джемілєва та Іслямова. На контрасті з дрімучою бездіяльністю держави у кримському питанні ця акція вийшла в топ новин іще до того, як розпочалася. Першим відреагував ринок: люди в Криму кинулися розбирати залишки українських харчів із полиць, скуповуючи продукти за єдиним критерієм: made in Ukraine. «Набирайте, поки Чубаров не з’їв!» — піддають жару продавці й підвищують ціни на рештки українського товару хто в півтора раза, а хто й удвічі.
Лесь Терен
Суспільство
Кажуть, поза часом немає людини. Я хотів би, щоб цей лист став не загальним уявленням про певні речі, а відображенням саме того часу, у який він написаний.
Станіслав Васін
Суспільство
Найбільшу катастрофу з часів Другої світової війни на просторах Західної та Центральної Європи у ЗМІ охрестили кризою біженців. Одностайності в Європейському Союзі стає дедалі менше, цілісність його невпинно розхитується.
Ярослав Пешек
Авторські колонки