Український тиждень № 37 (409) від 17 вересня, 2015

Зміст номеру:
Старт електоральної кампанії перед місцевими перегонами ознаменувався кількома скандальними історіями. Із різних куточків країни надходять повідомлення про продаж або злив партосередків під місцевих товстосумів, про співпрацю політсил коаліції із представниками партії Януковича та просто відвертими пройдисвітами, про «договорняки» опозиції із владою. Суперництво між партнерами по коаліції в регіонах цілком може призвести до серйозних непорозумінь у Києві й навіть до її розвалу.
Денис Казанський
Політика
У той час як західні лідери висловлюються на підтримку санкцій проти Росії, допоки територіальну цілісність України не буде забезпечено, чимало європейських підприємств розвивають і зміцнюють бізнесові зв’язки з російськими партнерами. Вочевидь, сенс поняття «європейські цінності» кожен розуміє, як йому зручно.
Алла Лазарева
Авторські колонки
Тиждень спробував дослідити, які фінустанови в теперішніх умовах є найнадійнішими
Любомир Шавалюк
Економіка
Банківський сектор України стоїть на порозі масштабної консолідації та хвилі зміни власників
Любомир Шавалюк
Економіка
«Україні зараз не варто думати й говорити про НАТО… краще обрати нейтралітет за прикладом Фінляндії чи Швеції, аби не дратувати Росії, а натомість зосере­дитися на економічному розвитку. Бачите, як це спрацювало в них?» — таку думку часто доводиться чути від західних політологів і дипломатів. Політичні діячі вголос озвучувати її дозволяють собі рідше, адже вона суперечить постійно декларованому принципу про право країн на самостійне формування внутрішньої та зовнішньої політики.
Анна Корбут
Авторські колонки
Як розуміють «фінляндизацію» на Заході й у сучасній Фінляндії. Наскільки можливим є відтворення мирного співіснування часів холодної війни в сучасному світі
Майкл Бініон
Політика
Чим він може закінчитися і які є альтернативи
Богдан Яременко, Олег Білоколос
Політика
Чи існують альтернативні стратегії гарантування безпеки України
Олександр Крамар
Економіка
Напередодні відкриття сесії Генеральної Асамблеї ООН Владімір Путін зробив очікувану заяву щодо свого бачення системи безпеки євроатлантичного простору. Воно полягає, зокрема, у «неподільності безпеки» та неприпустимості сприяння «державним переворотам». Більш вишуканою мовою таку ідею нового світового порядку викладено у статті колишнього міністра закордонних справ Росії Іґоря Іванова. Той вважає, що майбутня сесія ГА ООН могла б ініціювати світову конференцію, яку можна було б порівняти з «постреволюційним» Віденським конгресом 1815 року. Чи опинилася б тоді Україна перед загрозою «глобальної мінської угоди»? Чи може держава протиставити їй альтернативну стратегію набуття членства в НАТО?
Максим Бугрій
Авторські колонки
Як історичний рецепт може зашкодити сучасній державі
Ігор Лосєв
Політика
Тиждень розмовляв із фінським істориком Генріком Мейнандером про відносини СРСР та Фінляндії після Другої світової, перспективи нейтралітету України та майбутнє нової холодної війни.
Віталій Рибак
Суспільство
Бездіяльність місцевої влади змушує жителів міст — супутників Києва самовільно нищити паркани вчорашніх і нинішніх високопосадовців
Денис Казанський
Суспільство
Джеремі Корбін і його ілюзії щодо Америки, Росії та західної демократії
Едвард Лукас
Світ
Як сучасне суспільство може функціонувати без звичного комфорту та зручностей
The Economist
Світ
Піднебесна залишається світовим лідером за обсягами виробництва
The Economist
Світ
Професор Стенфордського університету, історик Норман Наймарк розповів Тижню про пропаганду та політичні маніпуляції як чинники геноцидів у ХХ столітті, примусові переселення в Європі, а також про репресії проти кримських татар як частину військових злочинів РФ.
Ганна Трегуб
Історія
Чим запам’ятався цьогорічний Форум видавців у Львові
Олександр Стукало
Суспільство
Словаччина малопопулярна серед українців, хоча має неабиякий культурний і туристичний потенціал
Катерина Новікова
Суспільство
Латинська Америка святкує перемогу на Венеційському фестивалі
Катерина Барабаш
Культура
На центральному майдані Сімферополя відбувся «всєвєлікій казачій круґ». Перед Аксьоновим вишикувалися папахи, черкески, газирі, бешмети, нагайки, булави, корогви, «казачьі» бороди, попівські пасма. Кримські «ополченці» та зайди з Кубані й Дону маршували, щось вигукували хором, давали якісь урочисті клятви, щохвилини всує хрестилися, одним словом, подивитися було на що: всіляких «генерал-фельд­маршалів», іконостасу чиїх «нагород» позаздрив би сам Брєжнєв, на площі того дня зібралося багацько.
Лесь Терен
Суспільство
Чому я не поїхав? Цілком очевидно, що, будучи на боці України в цьому конфлікті, я жодним чином не беру фактичної участі в цій війні, що робить моє перебування тут, у Макіївці чи Донецьку, під мінами й «Градами», на перший погляд, абсолютно безглуздим і невиправдано ризикованим.
Станіслав Васін
Суспільство
Ось і ще один росіянин помер із тих, з ким можна було розмовляти. Ось і ще один. З Юрієм Афанасьєвим у мене контакт не склався. Років сім тому мене запросили модерувати якийсь круглий стіл на черговій міжнародній конференції з розвитку демократії. Якщо чесно, крім нього, ім’я жодного з учасників не було мені знайоме, хоча туди приїхали нібито провідні фахівці з десятка країн.
Юрій Макаров
Авторські колонки