Український тиждень № 36 (408) від 10 вересня, 2015

Зміст номеру:
Відсторонення від влади та арешт одного з номінальних лідерів «ДНР» Андрія Пургіна деякі ЗМІ назвали «державним переворотом», незважаючи на очевидну абсурдність такого формулювання. І річ тут не так у тому, що «ДНР» не є державою, як у тому, що навіть у межах цієї структури ніякого перевороту не відбулося. Пургін, який в одну мить переїхав із будівлі «народної ради» в зловісний підвал, не визначав політики «Донецької республіки», не був її реальним керівником, не командував військами, нічого не вирішував.
Денис Казанський
Суспільство
Отже, українці Олег Сенцов та Олександр Кольченко розчавлені російською Фемідою. Власне кажучи, жорстокий звинувачувальний вирок був заздалегідь відомий: 20 і 10 років суворого режиму позбавлення волі. Навряд чи вирок буде легший у Надії Савченко.
Ігор Лосєв
Авторські колонки
Усім реальним і потенційним конкурентам команда президента намагається протиставити аналогічний політичний «клон»
Богдан Буткевич
Політика
Про переваги й недоліки підвищення соціальних стандартів
Любомир Шавалюк
Економіка
Нині Україна до запаморочення, до оскоми й крові вслухається в Донбас, який вічно скиглив, що його не чують. Утім, чи не кожен її регіон може сказати те саме й буде правий.
Роман Малко
Авторські колонки
Розташована в центрі України, забезпечена природними та земельними ресурсами Кіровоградщина залишається одним із найбідніших регіонів країни
Олександр Крамар
Економіка
Чи опиниться Кіровоградщина в обіймах «русского міра», з’ясується на найближчих місцевих виборах
Роман Малко
Політика
Перейменування Кіровограда стане лакмусовим папірцем для суспільства і влади
Віктор Брехуненко
Суспільство
Етюд про місто, яке не слід повертати на карту «русского міра»
Володимир Панченко
Історія
Родючі чорноземи Приінгулля завжди були джерелом достатку та добробуту мешканців поселень на сивому Інгулі
Юрій Митрофаненко
Історія
Наскільки безкомпромісною є боротьба київської влади з малими архітектурними формами
Богдан Буткевич
Суспільство
Колись ЄС був символом надії. Нині йому не вдається надихнути свій найважливіший електорат
The Economist
Світ
Європа не захлинеться від напливу мігрантів, але може потонути у взаємних звинуваченнях та вірі кожного у власну правоту. У нинішній кризі кожен готовий побачити скалку в оці сусіда. Німеччина, мовляв, створює проблеми, бо надто гостинна. «Східноєвропейські» країни видаються скнарами (а то й расистами), бо відмовляються від квот на прийняття біженців.
Едвард Лукас
Авторські колонки
Чому в часі, на відміну від простору, можна подорожувати лише в одному напрямку
The Economist
Світ
Тиждень розмовляв із відомим російським галеристом та арт-менеджером Маратом Ґельманом, одним зі спікерів ІІІ Конгресу культури Східного партнерства, про вирішення проблем держави за допомогою мистецтва на прикладі Чорногорії та про самоізоляцію російського творчого середовища, яка нині посилюється.
Ганна Трегуб
Культура
Що робить українську художню публіцистку популярною
Ірина Троскот
Культура
Ті, хто проїжджав пункт пропуску «Чонгар» на так званому адміністративному кордоні з Кримом, пам’ятають важкий трупний сморід на «нейтральній смузі». Це розкладалися туші, викинуті з фур водіями, що везли були їх у Крим, але через довжелезні черги (декому доводилося стояти й тижнями) мусили викидати зіпсутий вантаж на узбіччі та вертатися додому порожняком…
Лесь Терен
Суспільство
За рік протистояння на Донбасі в зоні АТО виробилася ціла низка психотипів людей, що почали не тільки сприймати війну виключно прагматично — як неминучість, від котрої нікуди не подінешся, а й асоціювати своє нечасте мирне життя з тим-таки конфліктом, часто постаючи перед об’єктивами телекамер як інформаційний продукт цієї самої війни. Загалом можна виділити три такі «соціальні обгортки».
Станіслав Васін
Суспільство
Ви розумієте, що діється нагорі? Я ні. Банальність порівняння з «днем байбака» змушує шукати складніших пояснень, але куди дінешся, загострення системної кризи влади надто нагадує осінь 2005 року, коли наївна постмайданна помаранчева громадськість нарешті з’ясувала, що засади, на яких функціонує держава Україна, змінилися косметично порівняно з попередньою моделлю зразка пізнього Кучми.
Юрій Макаров
Авторські колонки