Український тиждень № 35 (407) від 3 вересня, 2015

Зміст номеру:
Все ще хочеться дізнатися, хто винен у тому, що сталося останнього літнього дня біля парламенту? А яка різниця? Знання, звісно, сила, тільки навіть вони не здатні повернути людське життя. Винні обов’язково будуть названі або призначені, справжні чи фейкові, без них не обійдеться.
Роман Малко
Суспільство
Археолог розповів Тижню про механізми захисту української культурно-історичної спадщини на території анексованого Криму, зокрема заповідника «Херсонес Таврійський», а також про можливості збереження музейних колекцій у прифронтових зонах, зокрема в Маріуполі.
Ганна Трегуб
Культура
Не те... Не тоді... Не так... Навіть найлояльніші до нинішньої влади українці, у яких інстинктивно викликають нудоту гасла #зрада і #всепропало, не можуть не відчувати гіркого незадоволення. Бо є також поняття «відповідальність» і «звіт». Зокрема, відповідальність президента, Кабінету Міністрів і парламенту за все, що діється в країні. Не маргіналів, не Путіна, не світового уряду, не марсіан, а законної влади в державі. Тепер детальніше.
Юрій Макаров
Авторські колонки
У чому небезпека фіксування «мирних ініціатив» в Основному Законі
Роман Малко
Політика
Вирок Сенцову як наслідок атрофії суспільного розуму
Катерина Барабаш
Авторські колонки
Наскільки вдалими виявилися переговори із приватними кредиторами
Любомир Шавалюк
Економіка
Контрабанда завжди була в Україні популярним ремеслом. Можливість відносно легкого заробітку практично без ризику потрапити у в’язницю захопила тисячі громадян, які проживають поблизу кордонів.
Денис Казанський
Суспільство
Які виклики постають перед українським прикордонням під час децентралізації
Олександр Крамар
Економіка
У Європейському Союзі борються з українською контрабандою, але її обсяги й надалі зростають
Віталій Рибак
Суспільство
У деяких не вельми успішних країнах нелегальна транскордонна торгівля стає частиною національної економіки
Ігор Лосєв
Політика
Тиждень поспілкувався з тими, хто знає, як працювали тіньові схеми на митниці «тоді» і як працюють «тепер»
Богдан Буткевич
Суспільство
Попри наявність двох кордонів, на Волині контрабанду возять здебільшого з Польщі. Білоруський напрямок у місцевих не зажив великої популярності
Станіслав Козлюк
Суспільство
Що возять через лінію фронту, хто «кришує» потоки, скільки це коштує та як залякують тих, хто намагається боротися з контрабандою
Валерія Бурлакова
Суспільство
У прифронтовому селищі на Луганщині відновили напівзнищену обстрілами школу й перейменували радянські вулиці
Валерія Бурлакова
Суспільство
Прихильники незалежності Каталонії не виключають серйозного й тривалого протистояння з Мадридом
Алла Лазарева
Світ
Німецький канцлер вагається в політиці, але не з тих причин, які їй приписують
The Economist
Світ
Суд над двома видатними дисидентами в Азербайджані нагадав про радянське минуле
The Economist
Світ
Багато хто зараз частенько сумно зітхає, згадуючи європейських Лідерів. Так, саме з великої букви. Те саме стосується Політиків і Державників, які, схоже, у сучасному світі вже давно вимерли як вид. Де вони зараз? Невже нам залишається тільки повторити рефрен безсмертної балади Франсуа Війона: «А де ж тепер торішній сніг?»
Леонідас Донскіс
Авторські колонки
Як пояснити раптову появу різноманітних форм життя лише 542 млн років тому?
The Economist
Світ
На початку липня європейські діячі культури виграли важливу битву. А точніше, спромоглися відбити наступ, який згодом міг би виявитися катастрофічним для творчості в Європі.
Франкі Бландо
Авторські колонки
Кримська «влада» оголосила про створення в Криму етнографічної «дєрєвні». Задум не новий і добре «обкатаний» у світі: кожна хата в селі-музеї мусить представляти той чи інший народ півострова. Ідея сама по собі непогана: чому б не показати побут і традиції місцевих етносів?
Лесь Терен
Суспільство
Сьогодні, якщо ви живете на окупованій території, працюєте й при цьому отримуєте заробітну плату в гривнях, можете вважати, що життя вдалося. Принаймні за місцевими мірками. Біда в тому, що ці три умови — окупація, зарплата, гривні — вибудовуються в єдину мозаїку лише на одному «підприємстві», про яке я скажу трохи пізніше. А зараз кілька слів про те, що ж відбувається на фінансовому ринку «рес­пуб­ліканських земель».
Станіслав Васін
Суспільство
На хвилі кремлівської пропаганди, спрямованої проти ЄС, я краєм вуха почув, як російське ТБ презентує інтерес європейських туристів до району навколо альпійського містечка Оберзальцберг й Орлиного гнізда та поїздки туди немов героїзацію Гітлера. Вирішив поїхати туди й подивитися на власні очі. З Праги до австрійського Зальцбурга 400 км, дуже зручний автобан довів мене до Берхтесгадена, районного центру цієї німецької (баварської) частини Альп.
Ярослав Пешек
Авторські колонки