Український тиждень № 27 (399) від 9 липня, 2015

Зміст номеру:
«Люстрація»? Останнім часом це слово викликає хіба що гірку посмішку. Адже у кріслах залишаються ті самі люди, що сиділи в них раніше. Цікаво, що люстрація на український манер має два етапи.
Валерія Бурлакова
Політика
У радянській побутовій культурі було прийнято лякати дітей міліцією. І сьогодні, буває, зустрінеш на вулиці бабусю, колишню комсомолку й ударницю, яка запросто може пригрозити неслухняному онукові: «От зараз тебе дядько міліціонер забере!».
Дмитро Крапивенко
Авторські колонки
Минулого четверга парламент буденно затвер­­див головою СБУ Васи­­ля Грицака, кандидатуру якого представив депутатам президент Петро Порошен­­ко.
Денис Казанський
Політика
Підготовчі засідання у провадженні Зінченка – Аброськіна тривають майже рік. За цей час суд встиг переїхати із Печерського до Святошинського району, один із підсудних зник, двоє інших понад 12 місяців перебувають за ґратами в очікуванні. Засідання постійно супроводжують проблеми: то суддів немає, то Київрада ніяк не сформує списків присяжних, то не всі потерпілі з’являться
Станіслав Козлюк
Суспільство
В інтерв’ю Тижню заступник глави президентсь­кої Адміністрації розповів про досягнення в реформуванні держави, підвищення зарплат чиновникам, шляхи залучення іноземних інвестицій в економіку та реорганізацію наф­тогазової галузі.
Тетяна Омельченко
Політика
Кожен українець у душі хлібороб. Так історично склало­­ся. Бо коли тисячоліттями щовесни сіяти і щоліта збира­­ти хліб, то, мабуть, земля стає не просто засобом прохарчування, а життєвим і світоглядним простором. «Садок вишневий коло ха­­ти» – це наше все. Це сенс життя українця – його альфа і омега, його мотиватор і мрія.
Юлія Олійник
Суспільство
Український світ споконвічно вирізнявся особливим ставленням до землі, адже величезну частину етнічної української території становлять найродючіші чорноземи
Віктор Брехуненко
Історія
Об’єднання довкола містечок прилеглих сіл зосередить в аграрних громадах до половини мешканців країни й створить передумови для активнішого відстоювання своїх інтересів у суспільно-політичних процесах
Олександр Крамар
Економіка
Ставка на АПК як пріоритетну галузь економіки породжує проблеми національного та глобального масштабів
Любомир Шавалюк
Економіка
Стислий аналіз процесу підготовки стратегії розвитку сільського господарства
Любомир Шавалюк
Економіка
Розвиток аграрно-промис­лового комплексу в Україні помітно позначається на Верховній Раді: з кожним новим скликанням парламенту дедалі більша кількість бізнес­менів-аграріїв отримує депутатський мандат. Наразі переважає великий агробізнес, інтерес якого полягає не так у тому, щоб виробляти побільше й якомога ефективніше сільгосппродукції, як у тому, щоб, вдало виступивши посередником, скупити її за низькими цінами, продати на експорт за глобальними, а легко зароблену різницю покласти в кишеню.
Роман Малко
Інфографіка
Агропромисловий комплекс перетворився на найпотужнішу складову української економіки ійого частка динамічно зростає. Час сприйняти нове місце України в міжнародному розподілі праці, щоб найповніше реалізувати наявний потенціал
Олександр Крамар
Економіка
Тиждень розмовляв із французьким експертом, донедавна радником урядів Росії та України з аграрних питань, який останні 10 років працює в нашій державі, про те, чи варто скасовувати мораторій на продаж землі сьогодні, як оцінювати діяльність великих агрохолдингів і в чому запорука розвитку українського АПК.
Анна Корбут
Економіка
Врадіївка крізь призму повернення з війни
Валерія Бурлакова
Суспільство
Якщо вам доводиться жити в поганому районі, подбайте про надійність замків, дверей, вікон та охоронної сигналізації. А вже навівши із цим лад, можете розслабитися: нерозумно псувати нерви, здригаючись від кожного звуку.
Едвард Лукас
Авторські колонки
«Ісламська держава» вербує бойовиків на Кавказі. Росія, схоже, не намагається їх стримувати
The Economist
Світ
«Ісламська держава» дає знати про себе щоразу в нових країнах. Наскільки серйозний її вплив поза Сирією та Іраком?
The Economist
Світ
Американська сланцева енергетика має майбутнє. Багато сланцевих компаній – ні
The Economist
Світ
Ратифікація Угоди про асоціацію України з Європейським Союзом – один із пріоритетів Чеської Республіки. Проте комуністам уже одного разу вдалося заблокувати обговорення цього документа в Парламенті Чехії, а 33 депутати від Комуністичної партії Чехії та Моравії (КПЧМ) і зараз виступають категорично проти приєднання Києва до ЄС. У такий спосіб вони висловлюють підтримку лінії Владіміра Путіна.
Ярослав Пешек
Авторські колонки
Мабуть, настав той момент, коли після цьогорічного п’ятого фестивалю Alfa Jazz організатори не можуть не замислитись, а чи вдасться найближчими рока­­ми перестрибнути планку, яку вони встановили у 2015-му.
Вячек Криштофович-молодший
Культура
Нарешті! Розпал літа. Крим став таким, яким його знає весь світ: літній рай зі щедрим сонцем та привітним морем. Можна, звісно, жовчно сичати, мовляв, до окупації і небо було синішим, і вода мокрішою. Але це буде неправда. Якщо відійти подалі від людей, в улюблені ще за часів студентських походів затишні місця, тебе там зустріне той самий твій Крим, яким ти його знаєш із дитинства і який, на відміну від людей, тебе ніколи не зрадить.
Лесь Терен
Суспільство
Російська пропаганда на Донбасі не замовкає ще з моменту перших сепаратистських виступів. Але за всією різноманітністю ідеологічних пасток, які наставляють фактич­­но щодня на споживачів LifeNews і «Россия 24», за постійною апеляцією свідомості місцевих жителів до радянського минулого ховаються все-таки два постулати, так само прості, як і геніальні у своїй ефективності.
Станіслав Васін
Суспільство
Даруйте, я утримався від висловлювань із приводу прав ЛГБТ й дозволу одностатевих шлюбів у Сполучених Штатах, бо, по-перше, в самій Україні нібито чимало інформприводів, а по-друге, є люди, які значно більше в темі й можуть висловитися вичерпно.
Юрій Макаров
Авторські колонки