Український тиждень № 23 (395) від 11 червня, 2015

Зміст номеру:
Коли 6 червня з’явилася новина про відставку Гайді Тальявіні, спеціального представника ОБСЄ у Тристоронній контактній групі з врегулювання конфлікту на Сході України, якоїсь бурхливої реакції за межами тусовки журналістів та експертів вона не викликала.
Анна Корбут
Світ
Здається, Кремль вирішив перевести годинник назад. Владімір Путін нещодавно позитивно оцінив пакт Молотова – Ріббентропа й сталінську окупацію Центрально-Східної Європи. А головний російський телеканал транслював документальний фільм про Організацію Варшавського договору, в якому на тлі інших безглуздих моментів виправдовується радянське вторгнення до Чехословаччини 1968 року й запровадження воєнного стану в Польщі 1981-го.
Едвард Лукас
Авторські колонки
Без болісних, але необхідних змін на країну вже за кілька років чекає повна деградація освіти, медицини та інших державних послуг
Олександр Крамар
Економіка
Гібридна війна несе гібридні результати в усіх сферах су­спільного буття. Так, як ми не можемо зрозуміти, що в дійсності відбувається на фронті, звідки йде суперечлива інформація, так само нічого не зрозуміло в інших суспільних сферах. І в економіці в тому числі.
Віталій Мельничук
Економіка
Петро Порошенко говорить про 30 українських громадян, яких незаконно утримують у Росії. Правозахисники зазначають, що їм відома доля 11, більшості з яких українське МЗС досі не спромоглося надати адвокатів
Станіслав Козлюк
Суспільство
Гризня в лавах бойовиків так званої Новоросії сягнула таких масштабів, що приховувати її вже неможливо. Як­що спочатку внутрішні конфлікти в «ЛНР» і «ДНР» намагалися замовчувати, не виносячи сміття з хати, а проросійські спікери демонстрували одностайний оптимізм, передрікаючи швидкий розпад України та створення на базі її південно-східних областей нового російського сателіта – «Новоросії», то згодом увесь бруд внутрішніх чвар став виливатися в публічний простір. А останнім часом серед прихильників невизнаних республік узагалі намітився розкол на прокремлівський та антикремлівський блоки.
Денис Казанський
Суспільство
Мабуть, це вже вік: щодня, щогодини я лов­­лю себе на порівнян­ні нашого сьогодення в найдрібніших побутових подробицях із тим, що пам’ятаю зі своєї юності.
Юрій Макаров
Авторські колонки
Складність реалізації в Україні демократичного проек­­ту пов’язана, зокрема, з характерними особливостя­­ми суб’єкта його реалізації, тих, кого називають демократичними силами, що інституційно представлені так званими демократичними партіями.
Ігор Лосєв
Політика
Яке воно, покоління, що прагне змінити країну й робить це, попри всі труднощі, розчарування та жертви? Хто ці люди, що не зупиняючись ідуть вперед, ідуть першими й беруть на свої плечі весь тягар змін? Де межа їхньої енергії і на скільки їх вистачить? Як вони взагалі оцінюють ситуацію і в чому вбачають рецепт перемоги? Тиждень спробував намалювати приблизний портрет покоління Революції гідності.
Роман Малко, Марія Беляєва
Суспільство
Голос у нього високий і дзвінкий. Майже дитячий. Він вкотре повторює орієнтири: відому всім тутешнім гранатометникам, мінометникам і просто хорошим людям точку за кілометр від нас, біля якої вороги серед білого дня спокійно розвантажують щойно підвезені боє­припаси. «…Хто зможе відпрацювати? Ай, ай, уже бачу! Молодці! Давайте ще на 50 метрів глибше, давайте ще!» – дзвенить в ефірі. Говорить Небо ФМ – оглядова позиція під назвою Небо. Говорить Апостол.
Валерія Бурлакова
Авторські колонки
Видатний соціолог Оґюст Конт у своєму «Курсі позитивної філософії» колись зауважив, що темп суспіль­­них змін чітко залежить від швид­­кості ротації поколінь. Тобто що швидше молоді люди починають приймати рішення й стають відповідальними за долю суспільства, то більше шансів у такого соціуму на позитивні зміни.
Богдан Буткевич
Суспільство
Майже чверть століття поневірянь незалежної України в пошуках адекватної соціально-економічної моделі (а насправді ментального повернення до тями після руйнівного радянського ярма) наштовхує на розуміння, що таки справді нову країну на старих людях побудувати неможливо.
Любомир Шавалюк
Суспільство
Один із маловідомих епізодів боїв під Степанівковою
Ярослав Тинченко
Суспільство
Тиждень розмовляв із послом Австралії в Україні Даґласом Траппеттом про роботу нещодавно відкритого в Києві посольства, перспективи співпраці між Австралією та Україною та українську діаспору в Австралії.
Ольга Ворожбит
Економіка
Америка на гіркому досвіді зрозуміла, що не вирішить проблем Близького Сходу. Але зумисне ігнорування Бараком Обамою може їх поглибити
The Economist
Світ
Попри сповільнення економіки й ослаблені позиції президента, бразильський уряд повертає кредит довіри
The Economist
Світ
Майбутньому валютного союзу загрожує старіння населення Європи
The Economist
Світ
Відомий італійський історик поділився з Тижнем думками про роль радянської неосвіченої, ізольованої еліти й трансформаційні процеси початку 1990-х років, їхню дотичність до нинішнього російсько-українського конфлі­кту, руйнування архітектури безпеки у світі та небезпеку пропаганди під час війни.
Ганна Трегуб
Історія
Яким чином українські музеї стають відкритими й цікавими для дітей та підлітків
Ганна Трегуб
Суспільство
Дата 6 червня не пов’язана ні з чим особливим для більшості мешканців материкової України (окрім хіба що працівників ЗМІ, що відзначають День журналіста), а от для Криму вона вже доволі давно має особливе значення. Цього дня в 1799 році народився російський поет Алєксандр Пушкін.
Лесь Терен
Суспільство
Події в Мар’їнці вкотре показали плутаність думок і відверте інформаційне безглуздя, яке на «офіційному» рівні намагаються нав’язати жителям окупованих територій усілякі «міністри» та інші глашатаї медіа-простору «ДНР».
Станіслав Васін
Суспільство
Давно такого сорому не почував – ніби це я сам учинив щось ганебне. «Документальний» (умовно, в лапках) фільм про Міхеїла Саакашвілі «Грузинський гастролер», що його показали на «1+1» у самісінький прайм у День журналіста, а потім іще аналогічний сюжет у недільному випуску ТСН позначили новий етап розвитку вітчизняного телебачення.
Юрій Макаров
Авторські колонки