Український тиждень № 51 (371) від 18 грудня, 2014

Зміст номеру:
Хірургічна операція, яка чекає на Україну, не буде результативною, якщо лікар (влада) та пацієнт (суспільство) вчасно не домовляться про її вартість, побічні ефекти й реабілітаційний період
Дмитро Крапивенко 11
Політика
Екс-заступник голови СБУ розповів Тижню про українських партизанів на Донбасі, диверсії в Росії, переформатування спецслужби, а також про те, на кого вона працювала до Майдану й чому неможливо перемогти домовляючись із ворогом.
Роман Малко 14
Суспільство
Тиждень поспілкувався з шостим президентом Латвії Вайрою Віке-Фрейберґою під час її візиту до Києва, організованого посольствами Латвії та Швейцарії в Україні у рамках проекту «Міжнародні лекції в Києві», про стратегію ЄС щодо України, відмінності між «новими» і «старими» державами Євросоюзу та протидію російській пропаганді.
Ольга Ворожбит 1
Світ
Чотири дні «брати» з РФ готувалися до розстрілу наших військ під Іловайськом
Ярослав Тинченко 26
Суспільство
Кадрове питання в країні на порядку денному серед найперших. Кого призначати на відповідальні посади, кого звільняти, кого залишати після прискіпливого рентгену люстрації? Справді, це не жарти: кому персонально можна довірити державу в стані кризи й смертельної небезпеки?
Юрій Макаров 55
Авторські колонки
Мало хто з тих, хто цікавиться цією тематикою, не знає сакраментального гасла часів сталінського СРСР: «Кадри вирішують все». Якість рішень українських кадрів яскраво демонструє нинішній соціально-економічний стан України. Справді, кадрова політика – потужний чинник поступу або деградації і занепаду держави.
Ігор Лосєв 22
Авторські колонки
У пошуку нових людей
Олександр Крамар 3
Політика
Поява експатів у Кабміні продовжує багаторічну традицію їх залучення українським бізнесом
Любомир Шавалюк 3
Політика
Де брати молодих порядних патріотів-професіоналів із палаючими очима, які змінюватимуть систему? Як вони прийдуть на ці посади?
Богдан Буткевич, Віталій Мельничук 6
Суспільство
Хто вони – чиновники від культури, як функціонує державна культурна система й навіщо вона потрібна
Роман Малко 2
Політика
Донецька та Луганська області України хоча традиційно й виступали в одній зв’язці в економіці та політиці, проте ніколи не були рівними партнерами.
Денис Казанський 11
Суспільство
Життя мешканців «столиці» «ЛНР» зводиться до пошуку засобів для виживання
Ярослава Ландик 8
Суспільство
Донецький сепаратизм в Україні став по-справж­ньому помітною проблемою тільки 2014 року. Доти практично ніхто не вірив, що він існує. Довгий час єдиним потенційно небезпечним регіоном у цьому плані вважався Крим. Певну відособленість Донбасу визнавали, про­­­те списували її насамперед на підступи місцевих олігархічних кланів, які зумисне настроювали населення шахтарського краю проти жителів інших частин України і утверджували міф про провідну роль регіону-годувальника.
Денис Казанський 19
Суспільство
Директор Аналітичного центру Юрія Левади Лєв Ґудков розповів Тижню про об’єктивний рівень підтримки російським суспільством анексії Криму та бойових дій на українській території, про відсутність у жителів РФ розуміння власної відповідальності за агресивну зовнішню політику держави та причини нездатності росіян до ефективного протесту.
Ганна Трегуб 5
Світ
Російський президент залишається популярним завдяки своїй авантюрі в Україні, але все може змінитися швидше, ніж здається
The Economist 8
Світ
ЗВТ між Європою та Америкою була б вигідна всім. Але невідомо, чи вдасться її створити
The Economist
Світ
Дехто побоюється, що частка торгівлі у світовому ВВП сягнула піка. Стверджувати поки не варто
The Economist
Світ
Історія першої української енциклопедії
Любомир Белей
Історія
Бігмордами Стаса Міхайлова, Філіппа Кіркорова чи Лоліти не заклеєні тепер дошки оголошень і сітілайти в українських містах.
Оксана Хмельовська, Богдан Буткевич 10
Культура
Історія успіху рок-гурту O.TOR­­VALD із Полтави до переповнених залів найбільших київських клубів і щільних гастрольних графіків нагадує американський фільм про американську ж мрію, де все досягається роботою та бажанням вибитися в люди. Наразі ця команда є однією з найпопулярніших з-поміж нової хвилі української музики й, мабуть, найбільш концертуючою в країні. Тиждень поспілкував­ся з фронтменом колективу Євгеном Галичем про успіх гурту та український музичний простір
Богдан Буткевич 14
Культура
Чеський президент Мілош Земан включився в європейську дискусію про те, яку політику вибрати Україні у відносинах із Російською Федерацією, і порадив метод фінляндизації. Це запозичене слово означає зректися державного суверенітету у сфері міжнародної політики й оборони за обіцянку зберегти національну державу, мир і покірні торговельні зв’язки з великим сусідом. Проте самі фіни вважають слово «фінляндизація» образливим, оскільки воно не враховує того факту, що Фінляндія успішно захистила себе від Росії зі зброєю в руках.
Ярослав Пешек 5
Авторські колонки