Український тиждень № 49 (369) від 4 грудня, 2014

Зміст номеру:
Урядова епопея в парламенті нарешті закінчилась, але запитань досі більше, ніж відповідей
Роман Малко 12
Політика
Тиждень розмовляв із послом Республіки Польща в Україні Генриком Літвіном про роль його держави у ЄС, суперечливі сторінки в історії двох народів та успіх польського середнього класу.
Ольга Ворожбит 2
Світ
Тиждень поспілкувався з екс-міністром фінансів Грузії, провідним економістом ЄБРР про грузинський досвід-рекорд, експатів-технократів і збитки від війни на Донбасі.
Любомир Шавалюк 9
Економіка
Вимагаючи від інших держав не визнавати анексії Криму, українська влада сама фактично з нею змирилась і веде з окупованою територією фінансові та інші справи
Ігор Лосєв 6
Політика
Як вважає дехто з експертів, війна на Донбасі потрібна була для того, щоб відволікти увагу від анексії Криму та змусити визнати її. Якщо це так, то зазначена мета майже досягнута.
Ірина Брунова-Калісецька 9
Суспільство
У найближчій перспективі повернення Криму поряд із євроінтеграцією може стати одним зі стрижневих складників української національної ідеї. Таким чином, воно уособлюватиме перемогу не тільки міжнародного права, а й звичайної людської справедливості. На тлі заморожених територіальних конфліктів, зокрема в межах колишнього СРСР, півострів, не виключено, буде першою яскравою перемогою парадигми економічного й дипломатичного примусу над парадигмою воєнного втручання.
Сергій Костинський 1
Політика
Співрозмовник Тижня – український патріот із Севастополя. Він був одним із діячів Студентського братства, яке багато років боролося за повернення у власність України кримських маяків, євромайданівцем у своєму місті, брав активну участь у допомозі нашим військовим під час неоголошеної війни, яку розпочали в березні російські «зелені чоловічки».
Богдан Буткевич 15
Суспільство
У разі продовження російської окупації реальний сектор економіки Криму очікує подальша деградація, а зайнятих у ньому мешканців – зубожіння і безробіття
Олександр Крамар 18
Економіка
Крим завжди мав виняткове етнічне різноманіття. Болгари, вірмени, греки, євреї, караїми, кримські татари, кримчаки, українці, росіяни, цигани – це перелік лише тих етносів, що мешкають на півострові упродовж принаймні останніх півтора століття.
Олекса Гайво­ронський 22
Історія
Що стояло за передачею півострова у 1954 році
Сергій Громенко 23
Історія
Що заважає повернутися до нормального життя бійцям АТО, які опинилися у відділенні психіатрії
Валерія Бурлакова 27
Суспільство
Чеська дисидентка, авторка низки документальних фільмів про зони заморожених конф­ліктів Пéтрушка Шустрова поділилася з Тижнем міркуваннями про реакцію свого суспільства на активну русофілію нинішнього президента Земана, репресії супроти кримських татар в анексованому Криму як прояв відвертого расизму РФ, заморожені конфлікти та мовчання російських дисидентів.
Ганна Трегуб 8
Світ
Європейські заходи проти Google захищають компанії, не споживачів
The Economist 2
Світ
Думки двох найбільших партій розходяться, але позиція німців щодо Росії загалом стає жорсткішою
The Economist 4
Світ
Неоднозначна стратегія торгівця бондами в гонитві за прибутками
The Economist 3
Світ
Каїрський кінофестиваль та інші контрасти єгипетської столиці
Катерина Барабаш 6
Культура
Фахівець з етнічних конфліктів та історичної пам’яті в країнах Цент­рально-Східної Європи та на Балканах ХХ століття, дослідник Австро-Угорщини Чарльз Інґрао розповів Тижневі про сутність кризи сучасної Європи, можливість утрати нею винятковості, визначення її справжніх кордонів за ціннісним, а не географічним параметром, та історію як деконструктивну й реконструктивну силу.
Ганна Трегуб 3
Економіка
«Брати Гадюкіни» – це вже легенда. І навіть після смерті свого вокаліста «золотої ери» 1990-х Сергія Кузьмінського вони цікаві як представники першого й, на жаль, майже втраченого покоління української музики. Те, що зараз гурт записав новий альбом «Made in Ukraine» після багаторічної перерви й активно концертує, безумовно, позитивний для всієї вітчизняної альтернативної сцени фактор. Тиждень поспілкувався з Ігорем Мельничуком та Павлом Крахмальовим, двома учасниками класичного складу «гадів», які зараз стали творчою основою оновлених українських Rolling Stones, про їхню долю та майбутнє всієї нашої рок-музики.
Богдан Буткевич 5
Культура
Те, що Євген Сверстюк помер саме 1 грудня, безумовно, випадковість. Але від символіки нікуди не дітися: одне з облич руху морального опору феодальній диктатурі, учасник ініціативної групи «Першого грудня», Євген Олександрович своїм відходом ніби ще раз дав зрозуміти, що його безнадійна справа має сенс.
Юрій Макаров 66
Авторські колонки