Український тиждень № 44 (364) від 30 жовтня, 2014

Зміст номеру:
«Вражаюча» перемога проєвропейських політичних сил за партійними списками має конвертуватися у швидкі незворотні зміни, інакше все дуже швидко обернеться не менш розгромною поразкою
Олександр Крамар 7
Політика
Вибори на Донбасі пройшли за традиційним для цього регіону сценарієм. Криваві уроки 2014-го року нічому не навчили мешканців Донецької області. Адже віддали свої голоси вони в черговий раз тим самим силам, які фактично спровокували своїми діями руйнівний антиукраїнський путч та російське вторгнення в Україну.
Денис Казанський 8
Політика
Донбас після кошмарів останнього літа виглядає кепсько. Війна похитнула його. Стала стресом, від якого він не скоро зможе отямитись. Краматорськ, Слов’янськ, Костянтинівка ніби оговталися після тяжкої, тривалої хвороби. Та занепад відчувається в усьому.
Денис Казанський 51
Авторські колонки
Кубань для мене як Ізраїль для радянського єврея, давня земля предків, де я ніколи не був, але чув чимало легенд про неї.
Дмитро Крапивенко 23
Авторські колонки
Тиждень поспілкувався з нещодавно призначеним послом України в Польщі Андрієм Дещицею про новий етап в українсько-польських відносинах, історичну пам’ять та ймовірних союзників у Східній Європі
Ольга Ворожбит 7
Політика
Ігноруючи діаспору, Київ втрачає величезний потенціал
Ігор Лосєв 17
Історія
Для зміцнення національної безпеки та міжнародних позицій України дуже важливою є перспектива постання окремої Кубанської держави
Олександр Крамар 63
Політика
Мої перші відвідини Краснодара навіяли дивовижне déjà vu: я тут раніше точно не був, але відчуття, ніби все це вже бачив
Владислав Грибовський 23
Історія
Колись, ще в дитинстві, мені випало побувати на Кубані двічі: у Туапсе й Анапі. Щось подібне до українського я і тоді побачив та почув: занесені приморськими пісками біленькі мазані хатки, український говір із вуст місцевих мешканців. Відтоді минуло майже 30 років.
Ігор Роздобудько 7
Суспільство
У розмові з Тижнем про стан фінансового сектору голова правління Райффайзен Банку Аваль (РБА) Володимир Лавренчук намагався говорити максимально коректно і зважено, але таки пролив трохи світла на перспективи українських банків.
Любомир Шавалюк 3
Економіка
Дослідниця традиційних мелосу та культури Кубані, авторка наукової монографії «Українці Кубані та їхні пісні» Надія Супрун-Яремко розповіла Тижню про трансформації традиційного середовища й історичної пам’яті та пісенну культури кубанських українців.
Ганна Трегуб 14
Історія
Чому Європа є легкою здобиччю для російських шпигунів
Едвард Лукас 4
Світ
Америці та її друзям вигідна дешева нафта. Її найзатятішим критикам – ні
The Economist 14
Економіка
Зниження ефективності ІТ-індустрії віщує структурні перебудови
The Economist 1
Економіка
На тлі українсько-росій­сь­кої війни, котру підносять як внутрішній конфлікт у Східній Україні, даються взнаки деякі поширені на Заході кліше та хибні уявлення. Саме то­­му доречними стають запитання, наведені нижче. Спробую сформулювати їх таким чином, щоб читач зрозумів хід моїх думок. Усі пункти цього уявного діалогу базуються на нещодавніх розмовах та дискусіях про Україну і Європу.
Леонідас Донскіс 12
Авторські колонки
Керівник Центру соціологічного аналізу та соціологічних інтервенцій (CADIS) при Вищій школі соціальних наук у Парижі Мішель Вівьорка поділився з Тижнем міркуваннями про інтереси держав, приховані за діяльністю терористичних організацій, небезпеку недооцінки вчинків політичних діячів та суспільну горизонтальну самоорганізацію як європейський феномен.
Ганна Трегуб 7
Політика
Тільки, заради Бога, не намагайтеся побити мене хрестоматійними цитатами: «жартівлива, зворушлива ідилія» (Пушкін), «дві пародії на людство» (Бєлінскій). Знаємо, проходили в школі, нам втовкмачували… Але хіба авторитети звільняють від обов’язку (не тільки права!) мати власну думку?
Юрій Барабаш 21
Історія
Ми майже нічого не знаємо про Молдову та її мешканців. Усю інформацію черпаємо здебільшого з популярних некоректних анекдотів
Катерина Новікова 17
Подорожі
Не всі, хто виріс в умовах західних демократій, вважають свободу універсальною цінністю. Особливо, коли йдеться про свободу народів, яких звикли не помічати, не чути та не розуміти
Алла Лазарева 28
Авторські колонки