Український тиждень № 34 (354) від 21 серпня, 2014

Зміст номеру:
Путін знову піднімає ставки напередодні зустрічі Україна – ЄС – ЄврАзЕC у Мінську. Європа не проти підіграти. Україні потрібно цим скористатися
Богдан Буткевич 23
Політика
Парламент агонізує. Коаліції більше не існує, рішення ухвалюються у різних форматах ситуативної більшості. Десь вони стають можливими лише завдяки десяткам голосів ПР, натомість не отримують підтримки окремих проєвропейських фракцій.
Олесь Олексієнко 18
Політика
Що дешево коштує, те мало цінується, – така донедавна була загальна думка. Україна, мовляв, сама не зробила нічого, щоб вибороти незалежність 23 роки тому, і звідси всі наші негаразди з недодержавою, олігархічною економікою та пасивним суспільством.
Юрій Макаров 26
Суспільство
Володимир Василенко – один з активних учасників подій, наслідком яких ста­­ло відновлення української державної незалежності.
Богдан Буткевич 27
Суспільство
Історик Станіслав Кульчицький розповів Тижню, навіщо Україна Кремлю, чим загрожує Росії анексія Криму, в чому суть проблеми українсько-російських відносин і як твориться українська політична нація.
Роман Малко 28
Суспільство
Перебираючи старі фотографії з Юрієм Барабашем
Володимир Панченко 3
Історія
Нині вже можна стверджувати: після 2014 року суспільство сприйматиме День Незалежності України зовсім інакше. Свято, що раніше асоціювалося з кулуарною бюрократичною процедурою, зараз набуло справді героїчного змісту. Найрадикальніше змінюється розуміння цієї історичної дати на Донбасі. І це стосується обох сторін конфлікту, як проросійської, так і проукраїнської.
Денис Казанський 29
Авторські колонки
Громадський активіст і депутат Київської міської ради розповів Тижню про специфіку вибору на муніципальному рівні, авторитарність Порошенка, тактику газети «Вести», політичну вагу польових командирів, оснащення добровольчих формувань та перспективи повернення до столиці «злих людей зі зброєю».
Валерія Бурлакова 14
Суспільство
Напередодні Дня Незалежності Тиждень поговорив з активною українською молоддю – солдатами, волонтерами та громадськими активістами – про те, що вона вважає головними звершеннями свого ще недовгого життя, а також про ставлення до однолітків, які вийшли на політичну арену, й про можливість «утечі» з України
Валерія Бурлакова 8
Суспільство
Незалежність України не є можливою без розірвання обтяжливих і небезпечних зв’язків із Росією
Ігор Лосєв 67
Суспільство
Якось Наполеон Бонапарт сказав, що народ, який не бажає годувати власну армію, годуватиме чужу
Любомир Шавалюк 7
Економіка
Дискусії щодо повернення в Україну вивезених Януковичем та його режимом коштів точаться вже довго. Втім, є кілька перешкод, які слід подолати чимшвидше, щоб це врешті сталося
Ольга Ворожбит 7
Політика
Серед червоних дат календаря – каталонський сепаратизм і вибори
The Economist 3
Світ
Що робитиме Путін зав­тра? Невже він справді дав волю бойовикам-сепаратистам на Донбасі? Невже й далі тероризуватиме кримських татар? Невже готує якусь нову операцію на Сході України або на кордоні із Придністров’ям?
15
Світ
Скупість фінансових установ змушує європейський малий і середній бізнес шукати гроші деінде
The Economist 2
Світ
Європейський Союз застосував щодо Росії економічні санкції. Вона повелася так, як усі й очікували: відповіла зустрічними й заборонила імпорт продуктів із країн ЄС.
Ярослав Пешек 1
Авторські колонки
Холодний реалізм міністра оборони США
The Economist 4
Світ
Як людина, в минулому (а може, – хтозна – у майбутньому теж) причетна до телевізора зсередини, я не можу не ставитися до нього скептично. Телебачення – це зброя безконтрольного масового ураження, тим воно й небезпечне.
Юрій Макаров 44
Авторські колонки
Село Бучак на Канівщині концентрує в собі неймовірно потужний пласт інформації – від геології і палеонтології до археології, народної архітектури й історії українського поетичного кіно. Порятувати цю легенду від руйнування і загребущих рук може створення заповідної історико-рекреаційної зони
Ганна Трегуб 7
Подорожі