Український тиждень № 23 (343) від 5 червня, 2014

Зміст номеру:
Події в Україні розвиваються таким темпом, що, навіть коли здається, ніби певний процес минув і можна поставити крапку, виявляється, навіть для коми зарано.
Дмитро Крапивенко 37
Політика
Дострокові парламентські вибори – це рівняння з багатьма невідомими. Тиждень спробував вирахувати варіанти його розв’язку
Тетяна Бевз 8
Політика
Чи реалізувався кредит суспільної довіри, наданий новій владі, в економічних показниках
Любомир Шавалюк 13
Економіка
Російська зброя перетворила території, які контролюють сепаратисти, на справжній театр бойових дій. Населення підтримує заколотників, бо ті обіцяють відновлення порядку та радянських цінностей. Регіон може швидко стати новим Придністров’ям
Тревор Фокс 35
Політика
Уже зараз можна констатувати фундаментальні геополітичні втрати, що підважують міжнародний і регіональний статус Української держави. Країна загубила кон­троль над чорноморським узбережжям, зберігши тільки відносно невеликий північно-за­хідний його відтинок, позбувшись потенційно лідерських позицій у басейні Чорного моря.
Ігор Лосєв 32
Політика
Як змінювались українці, Україна та Майдан упродовж останніх шести місяців
Валерія Бурлакова 43
Суспільство
За що борються українці в часи незалежності, маючи власну державу, чому виходять на протести, скидають владу і гинуть на полі битви? Чи не є ця боротьба лише етапами незавершеної війни за справжню державність?
Роман Малко 13
Політика
Ні, ніякий я не пророк і не футуролог, але чомусь, іще починаючи з перших років режиму Януковича, регулярно віщував, що політика концентрації влади призведе до вибуху.
Юрій Макаров 55
Авторські колонки
Без самоорганізації знизу та фінансування партій за рахунок членських внесків на українське суспільство чекають нові глибокі розчарування в далеких від його інтересів політичних кумирах, а на країну – дальша деградація і загроза втрати державності
Олександр Крамар 43
Політика
Долі людей, які пройшли Майдан, складаються зовсім по-різному. Хтось із них опинився в кабінеті державної будівлі, за захоплення якої ще вчора міг сісти. Хтось нині на війні. Хтось і досі на центральній площі столиці. А хтось...
Валерія Бурлакова -2
Суспільство
Майдан за час свого існування став і туристичним об’єктом, і місцем, куди приходили небайдужі іноземці.
Ольга Ворожбит 7
Суспільство
Як російська пропаганда діє через неформальні рухи
Богдан Буткевич 26
Суспільство
Тиждень обговорював із данським журналістом, фахівцем із реформування громадського сектору і медіа Майклом Андерсеном проблеми україн­­ського громадянського суспільства, зокрема те, як воно може вплинути на ситуацію в державі.
Ольга Ворожбит 5
Світ
Я знаю багатьох людей, які не можуть зачати дітей, хоча дуже хочуть. Виявляється, це непросто. Комусь легко, а комусь ні.
Роман Малко 93
Авторські колонки
Розвиток міжнародного ринку скрапленого газу: покупці зароблять більше, ніж продавці
The Economist 6
Світ
Європейським лідерам варто обмежити повноваження Брюсселя в багатьох сферах, але не в усіх
The Economist 1
Світ
У розмові з Тижнем екс-директор чеського Бюро Інституту дослідження тоталітарних режимів Павел Жачек розповів про реальний перебіг і потребу люстрації в силових структурах для національної безпеки, брак консенсусу в Європі щодо злочинів комунізму та камені спотикання в питанні заборони Компартії у країнах Центрально-Східної Європи.
Ганна Трегуб 11
Світ
У 1920-х роках 40% світових прямих іноземних інвестицій належали британським компаніям. 1967-го на передові позиції вийшла Америка: її частка становила 50%. Сьогодні м’язи наростив азійський капіталізм. Частка континенту в світовому ВВП зросла після 1984-го від однієї п’ятої до 28%.
The Economist 6
Світ
Нещодавно я намагався згадати, коли востаннє надсилав факс. Справді не пам’ятаю. Може, років п’ять тому. Віртуалізація Естонії означає створення практично «безпаперового» суспільства.
Ерккі Баховскі 15
Авторські колонки
Головними гостями цьогорічного архітектурного фестивалю CANactions у Києві були швейцарські архітектори. Філософія недорогої архітектури, створеної з використанням раціональних технологій, стала панівною в будівництві Швейцарії й змінила її обличчя
Ганна Трегуб 5
Подорожі
Прямі ефіри на чужоземному ТБ – це щоразу ніби крок наосліп замінованою територією. Чужі стереотипи, чужі впливи, чужі упередження, чужі інтереси та ще й чужа мова, яка по-зрадницьки витягає з пам’яті зовсім не ті слова, що їх гарячково шукаєш і не знаходиш.
Алла Лазарева 66
Авторські колонки