Український тиждень № 22 (342) від 29 травня, 2014

Зміст номеру:
Українські силовики стали діяти рішучіше. Але цього недостатньо для перемоги
Богдан Буткевич 62
Політика
Епоха правління Леонідів закінчилася в Україні мирною Помаранчевою революцією, епоха правління Вікторів – революцією кривавою, на черзі епоха Петровська, і яким буде її фінал, не знає ніхто. Усе тільки починається.
Роман Малко 62
Політика
Колишній радник Владіміра Путіна виклав Тиж­­ню своє бачення перспективи російського імперіалізму, ефективності західної дипломатії та можливих наслідків російсько-української війни.
Алла Лазарева 164
Політика
Щось незрозуміле з погляду логіки й здорового глузду діється на східному державному кордоні України, якщо він узагалі існує.
Ігор Лосєв 79
Авторські колонки
Командир батальйону «Донбас» про добровольчий спецназ, чеченський слід і невідворотність терору
Богдан Буткевич 65
Політика
Керівництво Росії впевнене, що країна легко переживе санкції. Бізнес думає інакше
Любомир Шавалюк 14
Економіка
Імовірна торговельна війна Росії проти України не має призвести до катастрофічних наслідків через проведену після попередніх конфліктів переорієнтацію основної частини експорту на ЄС та інші країни
Олександр Крамар 117
Економіка
Росія поступово втрачає пріоритетність для ЄБРР. Натомість інвестор готовий рухатися назустріч Україні, поновивши кредитування державного сектору
Славка Куцай 4
Політика
За 23 роки українська школа пережила косметичний ремонт, який заледве приховує її хронічні хвороби
Дмитро Крапивенко 14
Суспільство
На днях в моєї малої випускний. Це дає мені підстави вважати себе компетентним у проблемах сучасної школи. То все одно, що хронічно хворий через кілька років починає думати, що він знається на проблемах охорони здоров’я. Звісно, це радше ілюзія, але є речі, які не помітити, не зрозуміти неможливо.
Юрій Макаров 39
Суспільство
Масштаб стрімкої деградації середньої освіти, зумовлений деформованою мотивацією більшості учителів, виявить себе повною мірою значно пізніше, але на подолання наслідків підуть десятиліття
30
Суспільство
Тиждень спробував максимально відверто поговорити з учителями із різних регіонів про освітні проблеми та їх вирішення
Оксана Хмельовська, Анна Корбут 13
Суспільство
Що вже встигла зробити постмайданна команда освітян, які виклики вона змушена долати й чого очікувати найближчим часом учителям, школярам та їхнім батькам, розповів Тижню заступник міністра освіти і науки Павло Полянський.
Роман Малко 9
Суспільство
Вибори до Європарламенту продемонстрували втому електорату від класичної політики
Богдан Цюпин 5
Світ
Тиждень поспілкувався з німецьким дипломатом Вольфґанґом Ішинґером, спец­представником голови ОБСЄ під час круглих столів національного порозуміння в нашій державі, про співіснування України та ЄС із Росією в часи агресії останньої та про нові загрози європейській безпеці, що виникли під час цієї війни.
Ольга Ворожбит 4
Світ
Гроші та реформи забезпечили Росію збройними силами з великим потенціалом
The Economist 4
Світ
Владімір Путін повертає на схід. Чи хвилюватись Америці?
The Economist 7
Світ
Ендрю Вілсон: «Українська криза – частина ширшої кризи, що проявляється в тому, як Росія створює міфи, експлуатує європейські м’яку силу, меркантилізм, пов’язаний із національними інтересами, повоєнний спосіб мислення»
Ганна Трегуб 1
Світ
Як забезпечити надійне відновлення економіки багатого світу?
The Economist 3
Економіка
Нові політичні віражі Каннського фестивалю
Катерина Барабаш 12
Культура
Франсуа Олланд запросив новообраного українського президента Петра Порошен­­ка на церемонію вшанування висадки союзних військ у Нормандії 6 червня 1944-го. 2014-го урочистості мають особ­ливе значення, бо це 70-та річниця події.
Філіпп де Лара 31
Авторські колонки
До маски-шоу, які влаштували «Вестям», я ставлюся погано. Причина лише одна: постановою Верховної Ради № 875-VII від 13 березня 2014 року було запроваджено мораторій на перевірки ЗМІ на час виборчої кампанії.
Юрій Макаров 56
Авторські колонки