Український тиждень № 9 (329) від 27 лютого, 2014

Зміст номеру:
Янукович утік. Його не видно ані на Печерських пагорбах, ані в «Межигір’ї». Де він ховається, невідомо. Знайдеться.
Роман Малко 29
Суспільство
Ще в грудні минулого року я впевнено руйнувала надії на люстрацію як засіб очисщення України тих, хто їх мав.
Валентина Теличенко 20
Авторські колонки
Не стріляють снайпери, призначено позачергові президентські вибори, оголосили в розшук Януковича, але ми знаємо: до перемоги ще далеко. Саме час подумати: а що ми вважатимемо перемогою? І коли зможемо сказати героям «Небесної сотні»: все було недарма, все сталося так, як ви хотіли?
Тиждень 79
Суспільство
Почну, мабуть, із зізнання. Я довго сумнівався у правдивості фрази Теодора Адорно, що після Аушвіца поезія неможлива. Думав, що ця теза занадто пафосна і гіперболізована, однак після трагічних подій у Києві збагнув її механіку.
Лесь Белей 55
Авторські колонки
«Не бійтеся, ми безсмертні», – сказав хтось зі сцени Майдану тієї ночі. Ночі, яка в пам’яті тисяч українців назавжди залишиться розмитим шматком напівреальності, ніччю «з вівторка на четвер». А то й на суботу...
Валерія Бурлакова 23
Суспільство
Лідер «Правого сектора» розповів Тижню про свою недавню зустріч з Януковичем, власні перспективи стати віце-прем’єром і трофейну зброю, якої нині багато в Україні
Роман Малко 137
Політика
«Як добре без броніка...» – потягується друг дорогою до «Межигір’я». Його саморобний бронежилет із титановими пластинами важив близько 15 кг. Справді, добре скинути такий. Та й просто живим бути непогано. Ще кілька тижнів тому ми не звертали на це уваги, не вважали, що несмертельні кульові поранення можна вважати за щастя. Але все пізнається в порівнянні.
Валерія Бурлакова 2
Авторські колонки
Тиждень відстежив події в перші години після звільнення урядового кварталу від силовиків та тітушків і пересвідчився: за ці три місяці українське суспільство суттєво подорослішало. Заміть логічних у таких випадках мародерства та грабунків українці заходилися чепурити постраждалу від вуличних боїв столицю. Не культивуючи ненависті та почуття помсти, люди прибирають, вшановують загиблих, дискутують і запобігають виявам агресії.
Богдан Буткевич 7
Суспільство
Я не знаю, як би склалися події, якби ми не мали стільки друзів серед простих поляків. Ні, я не хочу сказати, що інші не підтримували і не співпереживали – в усьому світі люди, які знають ціну людській гідності та свободі тримали кулаки і молилися за людей на Майдані. Можна укласти цілу антологію зі слів подяки – велику жовто-блакитну книгу міжнародної солідарності.
Андрій Бондар 95
Авторські колонки
Поляки охоче і з запалом підтримали Майдан. Мені здається, що значно активніше, ніж Росія – антимайдани.
Земовіт Щерек 25
Політика
«Як же українці нас ненавидять!» – одна з улюблених тез росіянина. Уточнювальне запитання «звідки ви це взяли?» зазвичай веде або до розповіді про знайомого електрика із Львівської області, який, лагодячи дроти, кляв безруких москалів, або до щирого нерозуміння: «А що-о-о, ви хіба не бачите?».
Катерина Барабаш 152
Світ
Старший експерт Європейської ради міжнародних відносин, професор Школи слов’янських та східноєвропейських досліджень Лондонського університету Ендрю Вілсон поділився з Тижнем міркуваннями про перспективи швидких реформ в Україні, про не­адекватну реакцію Заходу на узурпацію влади Януковичем та про відсутність верховенства права в Україні як за помаранчевої влади, так і нині.
Дмитро Потєхін 9
Політика
З одного боку, звісно, образливо. Не підтримали... Вичікували... Домовлялися... З другого – а чого ми хотіли? Сподівалися, що Європа негайно стане на бік Майдану, повірить в українське громадянське суспільство і дотисне тирана? По-перше, так справи в міжнародній політиці не робляться, по-друге, погодьмося, що єврочиновники мали всі підстави для скепсису.
Юрій Макаров 17
Політика
Донбас нокаутований. Мабуть, саме так можна описати настрої, які зараз охопили тутешній народ. Цілковита розгубленість і шок. Панічні чутки про потяги з озброєними до зубів екстремістами із Західної України, що рухаються на Донецьк. Неначе читаєш «Білу гвардію» Булґакова.
Денис Казанський 49
Авторські колонки
Крим, який досі за подіями в Києві спостерігав дещо відсторонено, завирував. Мешканці півострова вийшли на площі з радикально протилежними лозунгами
Ленур Юнусов 10
Політика
Нинішній склад парламенту і сформований ним уряд об’єктивно нездатні кардинально перезавантажити країну. На часі дострокові вибори до рад усіх рівнів, у яких активну участь має взяти громадянське суспільство
Олександр Крамар 28
Політика
Ця історія скінчилася швидко й загалом не варта була окремої розмови, аби не виявилася надто показовою в нинішній непростій ситуації з формуванням нового уряду. Тож треба розповісти її спочатку.
Андрій Кокотюха 24
Авторські колонки
У численних публікаціях, у полеміці нерідко невиправдано ототожнюють багатство і надбагатство окремих осіб із їхньою належністю до олігархії. Справді, бідних олігархів не буває, але не кожна суперзаможна людина може бути зарахована до цієї категорії. Олігархом робить не величезний капітал як такий, а щось інше.
Ігор Лосєв 10
Політика
Економічні зміни мають бути глибокими, або їх просто не буде
Юрій Радченко 8
Економіка
Як компанії намагаються впливати на владу
The Economist 6
Світ
Доки Башар Асад вважатиме, що він виграє, дипломатія програватиме
The Economist 5
Світ
Обурення девальвацією – натяк на серйознішу хворобу
The Economist 4
Світ
Для всіх, хто не розучився думати, наразі закінчився лише перший тайм боротьби за Україну. І, поза сумнівом, найболючіше питання – як не наступити на ющенківські граблі.
Віктор Брехуненко 19
Авторські колонки
Для Києва немає альтернативи рухові у бік цивілізованих країн, які базуються на ринковій економіці та національному принципі державного устрою
Леонід Залізняк 107
Історія
Популярний письменник ділиться міркуваннями про неминучість вибору та химерність перемоги
Віра Кузнецова 9
Культура
Неподалік села з революційною назвою живуть рідкісні в Україні зубри
Олександр Сирцов 13
Подорожі