Український тиждень № 8 (328) від 20 лютого, 2014

Зміст номеру:
Це не перша революція і не перша вулична війна в історії, зокрема й нашій. Старше покоління українців цілеспрямовано, з дитинства виховувалося на казках, підручниках і кінофільмах про відважних революціонерів (щоправда, червоних, але сам факт!), борців проти кривди за світле майбутнє.
Юрій Макаров 56
Політика
18 лютого, поза сумнівом, увійде в історію. Якщо не поворотним етапом протестів у Києві, то жорстокими силовими діями просто під стінами ВР
Станіслав Козлюк
Політика
Навіть у разі формування тимчасового уряду на основі компромісу в парламенті не варто очікувати від нього вирішення ключових проблем країни. Його максимальний потенціал – фінансово-економічна стабілізація та демонтаж «сімейного» режиму
Олександр Крамар 11
Політика
Колони протестувальників, що мають уранці 18 лютого вирушити в «мирний наступ» до Верховної Ради, де саме відбувається вирішальне засідання парламенту, починають формуватись на Інститутській іще близько восьмої.
Валерія Бурлакова 3
Політика
Правник-міжнародник, колишній Надзвичайний і Повноважний Посол України Володимир Василенко розповів Тижню про відповідальність Януковича за злочини проти українського суспільства, умови, на яких до засудження режиму підключився б Міжнародний кримінальний трибунал у Гаазі та реальну допомогу, що її Захід може нині надати Україні.
Ганна Трегуб 3
Суспільство
На початку лютого комісар Ради Європи з прав людини Нілс Муйжнієкс незаплановано відвідав Ук­раїну. Він дослідив ситуацію в Києві та регіонах і, зокрема, дії силовиків щодо протестувальників. За результатами візиту готується звіт, який представлять Комітету міністрів Ради Європи. Тиждень поспілкувався з паном Муйжнієксом по поверненні його до Страсбурга.
Анна Корбут 1
Політика
Про актуальні події в Україні від 18 лютого німецькі ЗМІ інформують свою аудиторію щогодини. «Брутальна кривава ніч у Києві. Кількість загиблих зросла до 25» – свіжий заголовок у Fokus.online за 19-те. Шкода, звичайно, що немає ще гасла «А чи не вдалось би уникнути крові, якби пані Меркель не відмовила в запровадженні персональних санкцій проти української влади?»
Світлана Голуб 17
Політика
Дуже рідко в житті трапляється, щоби в будь-якому протистоянні, будь-якому конфлікті – від сварки між сусідами до великої війни – одна сторона цілком мала рацію, а інша, навпаки, цілком помилялася. Зазвичай, якщо немає іншого вибору, доводиться приставати на бік більшого або меншого зла, життя так влаштоване. Але зараз в Україні ми маємо справу з винятком: ось тут добро, ось тут зло, причому зло абсолютне, без ніяких там нюансів і напівтонів.
Юрій Макаров 120
Авторські колонки
Запеклі пропагандисти гасла «Крим – це Росія!» намагаються вбити в голови собі й іншим, що остання позбулася чарівного півострова через «п’яного Хрущова». Цікаво, чому обов’язково п’яного?! Можливо, це натяк на те, що передача Криму до складу УРСР відбулася ювілейного 1954 року, коли радянський офіціоз гучно відзначав 300-ліття «возз’єднання України з Росією»? Тільки ж усе одно: «дарувати» півострови – хоч і на ювілей – надто химерна політична забава...
Володимир Панченко 50
Авторські колонки
Відмова від підписання Угоди про асоціацію з ЄС, розворот у бік Росії викликали негативну реакцію в суспільстві, що зрештою призвело до масових протестів. Тиждень опублікував у № 4 інтерв’ю з урядовим уповноваженим з питань співробітництва з РФ, державами – учасницями СНД, Євр­АзЕС, доктором економічних наук, професором, членкором НАНУ Валерієм Мунтіяном, який безпосередньо готував документи угод із РФ та є експертом із цих питань.
Віталій Мельничук, Любомир Шавалюк 15
Економіка
Які з компаній реального сектору потрапили «під роздачу» рейтингової агенції
Юрій Радченко 25
Економіка
Фотопроект Вікторії Ясинської знайомить українців із непомітними героями Майдану – лікарями, які щодня рятують людські життя, нерідко ризикуючи власним
Валерія Бурлакова 21
Суспільство
Численні «покращення» – ось що залишили нові «папєрєдніки»
Любомир Шавалюк 29
Економіка
Митці та моральні авторитети про те, що робити з країною, тітушками та самими собою
Тиждень 10
Суспільство
Сто років тому перед Аргентиною відкривалися необмежені можливості. Що ж трапилося?
The Economist 17
Світ
За лаштунками Олімпіади в Сочі влада РФ пішла в наступ на ЗМІ
The Economist 6
Світ
Михайло Бриних про омертвіння класики, зло академічного літературознавства та суржик як продукт радянської пропаганди
Ірина Троскот 9
Культура
На діяльність державця завжди впливають найближчі люди: дружина, діти, а також атмосфера вдома. Поруч із гетьманом Скоропадським у житті була дивовижна жінка, яка стала для нього натхненницею і опорою
Тетяна Осташко, Юрій Терещенко 29
Історія
18-го – в ніч на 19 лютого я став свідком/учасником таких подій.
Олександр Михельсон 40
Авторські колонки
Тріумф Китаю на 64-му Берлінському кінофестивалі
Катерина Барабаш 7
Культура
Письменників найкраще бачити в золотому тисненні на палітурках книжок. Це найперше (якщо не остаточне) враження, навіяне результатами книжкового рейтингу «ЛітАкцент року-2013», журі якого вже вшосте підбило підсумки літературного року.
Ірина Троскот 6
Авторські колонки